Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Iveta Chlupová
Vloženo 18. 7. 2019
Líbí se mi

Tip na výlet na kole po Českém ráji

avatar
Iveta Chlupová
Vloženo 18. 7. 2019
Líbí se mi
Tip na výlet na kole po Českém ráji

Tip na výlet na kole po Českém ráji

Kdo rád jezdí na kole a to nejen po silnici, tak pro něj mám tip na super výlet po Českém ráji. 

Na Kost a Hrubou skálu

Nás cyklovýlet začal v kempu Branžež, kde jsme zaparkovali auto a vyrazili podle mapy. Hned na první odbočce jsem "samozřejmě" odbočila špatně a tím to celé začalo. Místo 2 km po silnici jsme jeli 5 km lesem, kde na nás čekala spousta šišek, kamenů, kořenů a pak tak i písek. Bylo mi jasné, že podle trasy nepojedeme. A taky že ne. Udělali jsme si vlastní. Kdykoliv to šlo, tak jsme ze silnice sjeli do lesa nebo na louku a užívali si terénu.

Posledních pár kilometrů je prý nejhorších

Posledních pár kilometrů před cílem jsme jsme se rozhodovali jestli jet podle plánu anebo si to zkrátit po pěší. Papírovou mapu jsme neměli, a tak jsem tentokrát využili Mapy.cz, které zobrazují i turistické trasy. Nebylo nám divné, že cesta, kterou se chceme vydat se nám jako cyklotrasa nezobrazuje a pro pěší se naopak zobrazuje. Nějak jsme to neřešili a řekli si, že si cestu prostě zkrátíme přes pěší. A ejhle. Po chvíli jsme pochopili, že Mapy.cz dobře vědí, proč nás posílají jinou trasou. Vedli tam totiž schody, sakra vysoký a táhlý schody.

No a protože nejsme žádný bábovky, tak jsme si řekli, že to prostě dáme. Ale to jsme nevěděli jak dlouho budeme muset kola do schodů tlačit. Nějak jsme si ani neuvědomili, že sebou nemáme dost tekutin, a tak kdyby se jednomu z nás udělalo nevolno, budeme zkrátka v pytly. Naštěstí chodilo jak nahorů, tak dolů pár turistů, takže by nás snad v nejhorším zachránili  Zpětně jsme se dozvěděli, že jsme kola do schodů táhli 500 metrů, není to moc, ale zdálo se nám to jako kilometry. Nahoře to ale stálo za to. A aby toho pro tento náročný den nebylo málo, tak přítel 1,3 km před cílem píchnul zadní kolo, ale nějak jsme to už dojeli.

Vlevo na obrázku je trasa, kterou jsme měli jet a vpravo je ta, kterou jsme nakonec jeli. Kilmetrů jsme najeli stejně, ale terén byl horší

 

Zde je odkaz na celou plánovanou trasu: https://www.ceskehory.cz/cyklotrasy/kost-hruba-skala.html 

Shrnutí cyklovýletu

Cyklovýlet se mi moc líbil, protože jsme navštívili spoustu zajímavých míst, která se v Českém kraji nacházejí - Hrad Kost, Zříceninu Trosky, z dálky jsem viděli zámek Humprecht a nechyběl ani zámek Hrubá Skála. Skvělé je i to, že trasa začíná od kempu Branžež, kde se dá pohodlně ubytovat a po náročném dni přespat, v letních měsících pak i vykoupat se v rybníce. My jsme tuto možnost nevyužili, protože jsme potřebovali být druhý den od rána doma, ale příště kemp určitě vyzkoušíme. Byl začátek července a kemp doslova praskal ve švech, takže bude asi oblíbený mezi českými turisty.

Kam pojedeme příště?

Na příští výlet plánujeme jet zase na Moravu, a tentokrát do mého milovaného Zlína. Na jednom webu jsme narazili na tuhle skvělou trasu - https://www.detska-kola.net/blog/rodinny-cyklovylet-ve-zlinskem-kraji-11. Píšou sice, že je pro rodiny s dětmi, ale já věřím, že my zase odbočíme někam jinam a výlet tak povýší na bezva offroad pro nás již zkušené jezdce 

Další moje radost - koloběžka

Nejsem až takový sportovní nadšenec jak se možná zdá (znám větší a bláznivější), ale do práce chodím buď pěšky anebo jsem jezdívala na kole. Nyní mám doma ještě koloběžku. Koupila jsem si ji loni na internetu a musím říct, že je to celkem "záhul". Jelikož to byla hodně levná koloběžka, tak je taky velmi těžká, hůře ovladatelná a použité komponenty jsou opravdu laciné. Jezdit se na ní dá, ale je to dřina. Kousek do práce máme obchod Zuriel, není to sice speciálka, ale jízda na koloběžce Crussis po obchodě byla o dost lepší, než na té mé obyčejné a přesvědčila mě o tom, že tu svou budu muset vyměnit. Navíc ráda podporuji české firmy.

Nejspíš se na ni po výplatě zase půjdu podívat

 

A jaké cyklotrasy máte rádi vy? Jezdíte spíše po silnici nebo radši terénem? Na kole či koloběžce? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Anna Csanádiová 22. 7. 2019

Krásný výlet, o koloběžce také uvažuji.

Odpovědět
avatar
Iveta Chlupová 23. 7. 2019

Děkuji, už se těšíme na další koloběžka je moc fajn, ale dá tělu dost zabrat

janinkad
janinkad 21. 7. 2019

Český ráj navštěvuji pravidelně..na kole ale né. Moc hezky napsaný článek.

Odpovědět
avatar
Iveta Chlupová 22. 7. 2019

Bylo tam opravdu nádherně. Děkuji

lemur
lemur 20. 7. 2019

Krásné snímky.

Odpovědět
avatar
Iveta Chlupová 22. 7. 2019

děkuji, je to tam senzační

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 172
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.