Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Tereza Poláčková
Tereza Poláčková
Vloženo 28. 12. 2015
Líbí se mi

Testovala jsem složení kosmetiky mobilními aplikacemi. Podívejte se, jak obstály

Tereza Poláčková
Tereza Poláčková
Vloženo 28. 12. 2015
Líbí se mi
Testovala jsem složení kosmetiky mobilními aplikacemi. Podívejte se, jak obstály

Testovala jsem složení kosmetiky mobilními aplikacemi. Podívejte se, jak obstály

Zajímá vás složení kosmetiky a chcete mít informace o jednotlivých ingrediencích stále po ruce? Otestovala jsem pro vás dostupné mobilní aplikace. Přečtěte si, jak to celé dopadlo.

Moje posedlost složením toho co si dávám na pleť, mně dovedla až do světa mobilních aplikací pro iPhone (nezoufejte, u Androidu je to téměř to stejné). Narazila jsem na aplikace, které analyzují složení kosmetiky. Stačí jen zadat název, který vás zajímá (u jedné aplikace se dá zadat i název produktu) a dozvíte se, o jakou složku se jedná.

Jak už to s aplikacemi bývá, nějaké jsou zdarma a nějaké je potřeba zaplatit. Já si vybrala z každé této skupiny jednu. Tedy jednu free verzi a jednu placenou (za necelé euro, což není nijak drahé).

Už na první pohled je každá úplně jiná a já si je sama pro sebe pojmenovala. Optimistická(placená – jak jinak) a pesimistická (zdarma). Působily tak na mě od začátku podle grafického zpracování. Obě jsou v angličtině. Ta placená je uživatelsky příjemnější a srozumitelnější, protože k hodnocení vlivu složek na pleť používá klasické smajlíky.

Free verze zdarma je pouze psaná, zmiňuje i jak vycházela složka v testech.  Téměř u všeho je uvedeno, že v nějakém případě způsobila složka podráždění pleti nebo nádorové bujení. Máte z toho pak pocit, že si vlastně nemůžete dát na obličej nic, protože buď je to vyloženě “toxic” nebo by vás to eventuálně mohlo za nějakých okolností podráždit (to trochu podráždilo i mě).

Placená “happy” zelená verze vám namlouvá, že si v podstatě můžete dát na pusinku cokoliv a budete v pohodě. I přesto, že je uživatelsky velmi příjemná, nemůžu u ní překousnout, že se usmívá nad složkami PEG (chemická rozpouštědla a zvlhčující látky, v přírodní kosmetice nepřípustné!!) a také nad parabeny (syntetické konzervanty, taktéž nevhodné pro přírodní kosmetiku).

 

Moc nadějí pro její další využití mi nedala ani sekce analýzy podle názvu produktu. Jediná přírodní značka, kterou zde lze najít, je ruská Natura Siberica (nejspíš proto, že i sama aplikace pochází z “východu”). Dokonce ani velmi známá Weleda ( Natrue ) nebo Argital ( BDIH, EcoControl ) zde nejsou uvedeny. Ani jsem se neodvážila doufat, že bych mohla narazit na Annemarie BÖRLIND, kterou do Čech přináším já.

Nakonec mi to nedalo a stáhla jsem ještě aplikaci za necelé čtyři eura, abych byla opravdu v obraze, co nám Appstore v této oblasti nabízí. Grafické zpracování se hodně blíží té free verzi, ale ve skutečnosti je vlastně kombinací obou. Uvádí konkrétní popisy a zároveň i smajlíky. V hodnocení “problematických” složek však na rozdíl od “happy” verze používá rozvážnějšího smajlíka s otazníkem, takže mi připadá více objektivní a ze všech tří asi nejužitečnější. Nicméně pořizovací cena by mohla někoho odradit.

Abych vás však úplně nezarmoutila, nabídnu vám jednu alternativu a dokonce v češtině!Nejedná se sice o mobilní aplikaci, ale desktopovou. Jde o web www.slozenikosmetiky.cz , kde je uvedena většina “problematických” složek. Ke každé je pěkný popis o co se jedná, k čemu se používá, co může způsobovat a místo smajlíků používá známkování jako ve škole. Bonusem jsou pak zmíněné produkty, ve kterých lze složku najít.

Já sama se ve své branži zajímám o složení kosmetiky a chci sobě i svým klientům nabídnout to nejlepší, co je na českém trhu k dispozici. Berte prosím mobilní aplikace hodně s rezervou a pokud si nevíte rady, obraťte se na mě a ráda vám poradím, jak se starat i o tu vaši pleť. 

Tereza Poláčková

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 21. 5. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 1. 2. 2018

No, to jsem se zas něco nového dozvěděla

Odpovědět
Nick_NIKA
Nick_NIKA 22. 7. 2016

A jak Weleda dopadla? Já jí mám moc ráda a používám i na děti. Vždy bez vedlejších účinků. Věřím, že je opravdu na přírodní bázi. Vyhovuje mi.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.