Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

libka5
libka5
Vloženo 15. 9. 2019
Líbí se mi

Také vás bolí záda?

libka5
libka5
Vloženo 15. 9. 2019
Líbí se mi
Také vás bolí záda?

Také vás bolí záda?

Také vás bolí záda jako mě?

Již odmalička trpím bolestmi zad. Pamatuji, jak mě maminka vždy uhodila do zad a pravila: “Narovnej se!“ Nesčíslně krát.

Přišlo období puberty, doba studií. Chodila jsem na nápravný tělocvik, bolesti se často vracely. Diagnóza – skolióza bederní páteře. Přemýšlela jsem, jak jsem se k takové „nemoci“ dostala. Snad jen domněnka, že asi rychlým růstem. Aktovku jsem nosívala na zádech tak, jako ostatní spolužáci. Samozřejmě poněkud těžší než jsou dnes. Knihy tenkrát vázané a taktéž něco vážily.

 

A co období těhotenství?

To jsem zvládla, třebaže u obou dětí jsem nabrala 17 kg. Nikdy jsem nebyla žádný tlouštík – 63/174, v těhotenství tudíž 80 kg. Vždy se hmotnost vrátila na tu původní. Chodila jsem se starším (byl to kluk jako buk) i cvičit. Záda dostávala co proto. Občas nějaká rehabilitace - zdravotní tělocvik a masáže.

 

A těch posledních pár let?

Gynekoložka mě poslala na denzitometrii. Závěr – nález úměrný vašemu věku. Asi po roce jsem upadla na schodech a zlomila si krček kyčelního kloubu. Vzhledem k bolestem v bederní části páteře mi lékař v nemocnici udělal jen rentgen zad a poslal mě domů. Kulhala jsem ještě dalších 14 dní, bolesti neodcházely. Obvodní lékařka mě poslala znovu na rentgen, tenokrát do polikliniky a lékařka se zděsila: „Paní, to jsem ještě neviděla. Vždyť máte zlomený krček!“ Následovala hospitalizace s tím, že operace není nutná, že stačí jen konzervativní léčba. Jako zadostiučinění mi byl doporučen lázeňský pobyt.

 

Co následovalo?

Samozřejmě, že totální endoprotéza a opět rehabilitace v lázních. Je to již rok. A záda bolí dál. V posledních týdnech cvičím „lázeňské cviky“. A také hledám další! Moc mi pomáhají od bolesti cviky z následujícího odkazu:

Tři základní cviky proti bolesti zad | Jan Tvrz – YouTube

Tak je zkuste. A taky napište, jaké cviky děláte vy. Moc děkuji.

titulní obr. Zdroj fabiolodo.it

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 26. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 4. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 28. 9. 2019

Mám také problémy se zády. Ale nebolí mě záda, ale noha.

Odpovědět
Tamara
Tamara 15. 9. 2019

Máte pravdu , pokud bolí záda nezbývá než cvičit a celkově změnit životní styl. A taky se zaměřit na to, na čem spíme. A dnes jsem v TV zaslechla reportáž, že bolest zad může být i zapříčíněna srdečními problémy a je znakem infarktu. A slabý se dá prý i přechodit. Tak si dávejme pozor.

Odpovědět
libka5
libka5 16. 9. 2019

Já to také slyšela. V tom rychlém tempu dnešní doby se nedivím.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 205
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.