Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

redakce_ba
redakce_ba
Vloženo 20. 10. 2020
Líbí se mi

Tajemství nočních pleťových masek

redakce_ba
redakce_ba
Vloženo 20. 10. 2020
Líbí se mi
Tajemství nočních pleťových masek

Tajemství nočních pleťových masek

Pleťová maska je účinná a rychlá první pomoc pro pleť. Často ji používáme během dne. A jaké jsou ty noční? Čím jsou jiné, jak je používat a jsou oním zázračným kosmetickým produktem, na který jste čekaly?

Co jsou zač?

Noční masky jsou speciálně koncipovaná péče určená k intenzivní regeneraci pleti během noci. Obsahují látky, které pokožka nejlépe absorbuje právě v době, kdy spíte. „Na rozdíl od denních masek, které působí ve velmi krátkém čase, uvolňují své regenerační složky po celou dobu vašeho spánku, tedy asi osm hodin. Díky tomu dodají vaší tváři vše, co jí chybí, a vy se probudíte s pletí vyživenou, hydratovanou a svěží,“ vysvětluje dermatoložka Hajnalka Méryová Faragó, skincare expertka prodejen Marionnaud.

Proč je používat

Během spánku se zvyšuje tělesná teplota, proto naše pokožka v noci přirozeně ztrácí více vody než ve dne. Noční masky působí jako nevídaný závoj, který zadržuje vlhkost v pleti a tím zvyšuje její hydrataci. Pokožka je v noci v „opravném režimu“ a zároveň je poréznější, proto mohou aktivní složky nočních pleťových masek, jako jsou například uklidňující probiotika či exfoliační AHA kyseliny, pracovat efektivněji a jejich účinek se na pleti projeví výrazněji než při použití běžné denní masky.

Pro koho jsou určeny

Pro každého! Zejména ale prospějí těm, jimž životní styl nedovolí dopřávat si pravidelně denní masku. Nejvýraznější účinek noční masky se projeví na pleti povadlé, dehydrované a vystresované. „Pokud máte citlivou pleť, používejte pouze noční masky určené speciálně pro ni, silné aktivní složky by ji totiž mohly podráždit,“ dodává Hajnalka Méryová Faragó.

Jak je používat

Obvykle jsou posledním krokem vaší noční péče. Výjimku představují produkty s AHA kyselinami, ty se aplikují na čistý obličej jako první v pořadí, dříve než sérum či noční krém. Ideální je masku nanést 20-30 minut před tím, než si půjdete lehnout, aby se stihla vstřebat a neskončila na polštáři. Nejlepší je pomoci jí lehkou masáží, která pokožku zároveň prokrví.

Jak často je používat

Přistupujte k nim jako k maskám na vlasy. Po těch také sáhnete mimo obvyklou rutinu a jen tehdy, když vlasům potřebujete dodat speciální péči nebo je dostat zpátky do kondice.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 10. 2020

Myslím si, že jsou určitě lepší než denní.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 10. 2020

neužívám ani denní masky, natož noční...chichi

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 10. 2020

pleťovou masku jsem ještě v životě nezkoušela...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 019
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.