Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 24. 4. 2019
Líbí se mi

Tai či: Škola dřímajícího tygra Borise Tichanovského

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 24. 4. 2019
Líbí se mi
Tai či: Škola dřímajícího tygra Borise Tichanovského

Tai či: Škola dřímajícího tygra Borise Tichanovského

O tai či jsem toho moc nevěděla, ale zdaleka jsem netušila, když mi přišla do ruky tato kniha, kolik se toho v něm skrývá.  Moje předchozí zkušenosti byly s Pěti Tibeťany, ale nejsem moc důsledná, a přetěžování si začalo vybírat svou daň. A tahle kniha byla jako pohlazení po těle i duši. Je v ní i DVD, na kterém jednotlivé cviky můžete vidět, nasát atmosféru, poznat autora.

Je to silný vjem, síla těla i ducha je obrovská

Už jen zkusit si jen tak některé cviky, ačkoliv souhlasím s autorem, že je třeba pečlivého učitele k ruce. Ale i tak, rádi vidíte, že je to silný vjem. Že tělo vážně ožívá. A přesto jsem na něj dokázala zapomenout, když jsem se v některých částech knihy začetla do čínské mystiky, do příběhu autora, do jeho hledání toho pravého učitele, do jeho úspěchu i neúspěchů. Jak moc je ten člověk podobný každému z nás. Jak moc je důležité nejen v takové životní oblasti, ale vlastně kdekoliv jinde, potkat toho správného učitele. Toho správného člověka do páru, toho, který vám dá… a pak jste schopni sami někomu dát. Stát se někomu dalšímu učitelem.

A tak jsem tuto knihu vstřebávala opravdu dlouho, v mezidobí jsem procházela a stále procházím vleklými zdravotními problémy, a dochází mi, jak moc je páteř pro člověka důležitá. A jak moc její zdraví souvisí s tím, jestli žijeme nebo nežijeme svůj život, jestli máme život rádi, nebo nikoliv.

A s hledáním sebe samotné.

Tai či pro ženy? To nejlepší!

S radostí a pokorou doporučím tuto knihu všem ženám. Není nad to si protáhnout záda, věnovat cílený čas pozorování úžasných schopností našeho těla, jak se umí radovat z toho, je-li mu věnována péče, a jak vám tu radost potom vrací do duše. Do chuti žít. Není nad to pochopit, že úzkosti a bolesti mohou souviset s páteří, že i ženský menstruační cyklus ovlivní třeba stažená bederní páteř. Že cokoliv se nám děje, před čímkoliv se stahujeme, svírá i naši páteř. A uzavírá se kruh. Vymanit se stojí úsilí a já jsem vděčná za každou podporu, kterou na cestě za svým životem mohu potkat. Knihu Borise Tichanovského určitě považuji za jednu z velkých opor, ačkoliv nemůžu vůbec nic říct ke kvalitě tai či. Jsem absolutní nováček, který se pouze raduje z nově objeveného pocitu protažených svalů.

Kniha je určena jak pro takové nováčky a amatéry jako jsem já (v tom potom hodně pomůže to zmíněné DVD), ale také pro ty, kteří jsou v tai či už kovanější, nebo dokonce kurzy pana Tichanovského prošli. Všechno považuji za základní skvělou učebnici, ze které si každý vezme právě to, co jeho život v tu chvíli požaduje.
Někdo si zlepší fyzickou kondici, někdo vyléčí bederní páteř, někdo tu najde chuť žít, někomu se uvolní migrény a další pochopí svůj život do hloubky, protože… a to jeho vlastní PROTO je přesně na míru.

A vůbec. Priznám se, kromě cvičení – nejradši mám část s Legandami. Příběhy, které voní domovinou tai či, které přináší klid světů, které tu asi nikdy mít nebudeme, ale… je tak osvěžující se do nich ponořit. Po všech směrech je tai či nejlepším odbourávačem stresu.

 

O autorovi:

Známý ruský terapeut a spirituální učitel Boris Tichanovskij je žákem čínského mistra Tan Czuna, který jej zasvětil do niterných tajemství taj czy cjuaň. Ve své knize popisuje nejen svůj život, cestu za tai či, ale především přibližuje praktické umění těchto pohybů, získávání vnitřní síly, uvolnění a umocnění našich sil a vnitřní práce díky propojení se s nekonečnými silami vesmíru. Kniha je učební pomůckou, ve které si můžete osvojit základy tai či. DVD je přiložené pro další zdokonalování, protože tohle všechno musíte zažít, vidět a ochutnat.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2018, www.eminent.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 25. 4. 2019

Užitečná kniha.

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 24. 4. 2019

Super, dcera cvičí a je spokojená, občas ukazuje některé cviky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 528
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.