Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

TerezaZlin
TerezaZlin
Vloženo 26. 6. 2016
Líbí se mi

Strie - nevzhledné šrámy na kůži. Jak s nimi zatočit?!

TerezaZlin
TerezaZlin
Vloženo 26. 6. 2016
Líbí se mi
Strie - nevzhledné šrámy na kůži. Jak s nimi zatočit?!

Strie - nevzhledné šrámy na kůži. Jak s nimi zatočit?!

Strie nebolí ani nás v každodenním životě nějak neomezují, ale vnímáme je jako vadu na kráse a často se za ně stydíme. A to hlavně v letním období, kdy tělo odhalujeme do plavek.

Strie vznikají při potrhání škáry – střední vrstvy kůže, která je ukrytá mezi pokožkou a podkožním vazivem. Škára obsahuje látky jako elastin a kolagen, které zajišťují pružnost a pevnost kůže.Kůže se sice umí neuvěřitelně roztáhnout, ale má svoje limity. Když dojde k nečekaně velkému napětí kůže, vlákna ve škáře popraskají a utvoří se strie.

Strie ovlivňuje několik faktorů. V první řadě je to genetika. Dalším faktorem je stres, pokud jsme dlouhou dobu ve stresu, tělo se hormonálně přizpůsobí k ukládání tuku, a rychlé přibírání na váze je podnětem ke vzniku strií. Příčinou strií mohou být i hormonální změny nebo užívání léků na hormonální bázi.

Logicky se nejčastěji strie objevují v těhotenství, proto je vhodné v tomto období tělo natírat krémem proti striím.

Muži často získávají strie v období růstu, bojují s nimi kulturisti, kteří během krátké doby naberou velké množství svalové hmoty a kůži mechanicky zatěžují při svalovém tréninku.

Jak proti striím bojovat?

Nejlépe je jim předcházet zdravým životním stylem, ale pokud už vás strie navštívily, máte možnost je buď úplně nebo částečně zneviditelnit.

Základem je kůži pořádně promastit. Babské rady radí promazávat sádlem, někdo sahá po olivovém oleji, aloe vera nebo šťávě z citronu. Dalším tipem je krém s léčivou látkou, regenerační a antiseptické bylinky jako třeba měsíček nebo heřmánek. Pomoci mohou i vitamíny vyživující kůži (vitamín A a E).

Léčbu strií podpořte i masážemi. Prospěšná může být masáž mořskou houbou, která na kůži působí antisepticky, prokrvuje ji a vyživuje, nebo lymfatická masáž.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 27. 11. 2016

Já cvicim

Odpovědět
Lucifera
Lucifera 27. 6. 2016

U prvního těhotenství se u mě strie neobjevily, no uvidíme jak to bude vypadat po porodu druhém. Někde jsem četla, že na to má vliv spousta faktorů. Geny v první řadě ale taky některé potraviny a způsob stravovaní. Dá se jim předcházet pitím obyčejné vody... vyplavuje z těla škodliviny a hlavně je ní kůže nasáklá a tak je pružnější a nepraská tolik.

Odpovědět
Meli
Meli 27. 6. 2016

Terezko, děkuji, já mám po dvou dětech strie také, nikdy jsem se je nesnažila dostat pryč z těla...vním je jako památku na to, že ve mně bydleli ti mí lvi . A obdivuji elasticitu kůže.

Odpovědět
Rendy Black
Rendy Black 28. 6. 2016

Tak s tímto hezkým názorem se zcela ztotožňuji!!!

Meli
Meli 28. 6. 2016

Glady
Glady 26. 6. 2016

dobré rady

Odpovědět
konatovka
konatovka 26. 6. 2016

Děkuji za Vaši upřímnost, ale musím podotknout, že jsem byla i po porodu dost štíhlá, protože jsem celé těhotenství měla nevolnosti. Měla jsem 49 kg a výšku 168 cm.

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 26. 6. 2016

Doufám, že jsme se nějak špatně nepochopily.. tak v tom případě na to asi vrstva podkožního tuku nemá moc vliv...no uvidím jak to budu mít po druhém dítěti, pokud někdy bude...

konatovka
konatovka 26. 6. 2016

Ne, naopak, moc Vám přeji druhé děťátko.

TerezaZlin
TerezaZlin 27. 6. 2016

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 925
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.