Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 16. 3. 2019
Líbí se mi

STREET FOOD festival v Praze

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 16. 3. 2019
Líbí se mi
STREET FOOD festival v Praze

STREET FOOD festival v Praze

S blížícím se jarem ideální čas na nějaký ten festival. Já si vybrala Street Food Festival na Smíchovské náplavce. Akce se koná dneska 16.3. i přes nepříznivé počasí. Tento festival je spojený i s oslavami svatého Patrika.


Celá akce začala v 10 hodin. V tuto dobu jsem tam dorazila i já s přítelem. U vstupu na festival jsou stánky kde se platí vstupné 50 Kč a jako dárek dostanete chilli koření ve zkumavce (ke každému vstupnému 1 zkumavka – a podle internetu je to dost ostré chilli, i když nám paní říkala, že to moc ostré není). Pokud vstup nezaplatíte budete vpuštěni, ale nic Vám tam nikde bez náramku se zaplacením neprodají.

My i když pršelo, tak jsme to spojili zároveň s dřívějším obědem. Náš cíl by rozhodně Tommy´s Food Truck. Mají tam vynikající Tommy´s burger i Hot dog. Dokonce i tento burger dostal cenu burger roku 2016. Oboje bylo vynikající a cena byl na Food festival normální. Za burger myslím, že jsme platili 165 Kč a za Hot dog 135 Kč. Poté jsme šli projít všechny stánky. Je tam opravdu velký výběr street foodu, jako například vietnamské Bún chả, izraelský falafel, thajský salát Som Tam, španělskou paellu, venezuelské placky arepa, korejské kimchi, americké chicken wings, gruzínské chacapuri, rumunské pastrami nebo třeba mexické taco a portugalské tapas. Opravdu velký otazník pro mě byl, že lidé stáli frontu u stánku, kde se prodávalo jído z červů, cvrčků, žab a i krokodýlů. Pak určitě nebude chybět pivo a cidery a také budete moci ochutnat šťávu z cukrové třtiny, peruánskou limonádu nebo perlivé prosecco. Pouliční atmosféru doplnil i doprovodný program.

My jsme si koupili domů domácí škvarky ( 100gr za 39 Kč), makrónky ( 1 ks 29Kč – za mě docela vysoká cena, ale chtěla jsem ochutnat) a maracuju ( 100gr za 49 Kč – koupila jsem 4 ks a bylo to za 90Kč). Dále pak jsme si koupili burger a hot dog v Tommy´s Food Truck a co musím opravdu pochválit jsou sýrové krokety s kubánským kečupem ( 89 Kč) a Smoked hot dog ( přibližně za 150 Kč). Všechno bylo vynikající a opravdu nás to zasytilo.

Celou akci hodnotím pozitivně i přes opravdu nepříjemný déšť. Cena odpovídala kvalitě s předpokládanou přirážkou vzhledem k tomu, že šlo o festival. Jídlo i organizace v pořádku. A pro ty co si chtějí i něco koupit domů, tak na druhé straně náplavky ( strana u Rašínova nábřeží) byly farmářské trhy. Rozhodně se těším na další food festivaly tohoto roku, protože toto bylo super.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 17. 3. 2019

Bylo to skvělé

Odpovědět
avatar
Dominika Šimonová 17. 3. 2019

lemur
lemur 17. 3. 2019

Super.

Odpovědět
avatar
Dominika Šimonová 17. 3. 2019

hudlenka
hudlenka 16. 3. 2019

fajn

Odpovědět
avatar
Dominika Šimonová 16. 3. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 137
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.