Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sun2
sun2
Vloženo 13. 10. 2021
Líbí se mi

Stravování podle Whole30

sun2
sun2
Vloženo 13. 10. 2021
Líbí se mi
Stravování podle Whole30

Stravování podle Whole30

Všechno má svůj čas, říkávala moje babička a já jí věřím. Proto se asi nestalo náhodou, že se mi do knihovničky dostala audiokniha „Jídlo na prvním místě“.

Zaujal mne už název, protože je to v duchu toho, co sama zastávám. Jídlo je náš pohon a stejně jako by si žádný řidič nedal do auta špatnou pohonnou hmotu, měli bychom pro svou energii vybírat to nejlepší. Otázkou ovšem je, co je pro koho nejlepší, protože jsme každý jiný.

Když jsem si knihu poslechla, připomnělo mi to kdysi velmi populární knihu „Fit pro život“, ale v obou stylech stravování je rozdíl. Whole30 neslibuje zázraky, ale životní restart a po poslechu knihy jsem pochopila, že ten já asi potřebuji. Moje klouby, záda i další oudy už si o něj říkaly, protože se mi ozývaly bolesti i v místech, o kterých jsem dříve nevěděla. Jako by mi něco řeklo, že bych měla právě tohle vyzkoušet, tak jsem se rychle rozhodla.

Podle knihy se má během 30 dní člověk zaměřit nejen na stravu, která je velmi jednoduchá (obsahuje prakticky jen maso, vejce, zeleninu a ovoce a nesmí se konzumovat ani luštěniny, obilí, mléčné výrobky a cukr) ale má zaměřit svou pozornost na tělo, pocity a další stránky této změny, aby mohl později vyhodnotit, zda je pro něj přínosná.

Snažím se třetí týden, přijala jsem to pozitivně a zkouším, zda do funguje. Podrobnější informace si zapisuji, abych si udělala celkový obrázek, ale již nyní po třech týdnech cítím, že bolest v kloubech zmizela, v pase mám o 5 cm méně a vůbec nic z toho, co se nesmí, mi ani nechybí. A to je pro mě zatím to nejzajímavější zjištění.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 10. 2021

zajím,avé

Odpovědět
lemur
lemur 14. 10. 2021

Prima.

Odpovědět
Svata
Svata 13. 10. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 10. 2021

díky, publikace může být zajímavá

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 423
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.