Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hudlenka
hudlenka
Vloženo 30. 4. 2016
Líbí se mi

Stavění májky - společenská událost

hudlenka
hudlenka
Vloženo 30. 4. 2016
Líbí se mi
Stavění májky - společenská událost

Stavění májky - společenská událost

V našem malém městě patří stavění májky mezi společenské akce, zrovna tak jako stavění vánočního stromu nebo ples města. 

Dneska se konečně udělalo hezky a relativně teplo proti dnům předešlým, tak se na našem náměstí sešlo mnoho lidí. Hlavně těch ze sídliště, kteří nemají kde si udělat vlastní oheň a opéci buřtíky.

Také přišli rodiče a příbuzní našich mažoretek. Kroužek je zde otevřen teprve od října 2015, ale děvčátek, které okouzlil tento taneční sport, je zde mnoho. Ty dneska vystupovaly na náměstí a jejich vystoupení bylo opravdu krásné. Holčičky jsou tam od školkového věku až po vyšší ročníky základní školy. 

Na našem náměstí zakotvilo pár stánkařů s perníkovými srdci, cukrovou vatou a také hasiči postavili stan a opékali nezbytné klobásy, které jste mohli zapít pivem.

Muziku, jako na všech společenských akcích u nás, zajistila školní dechovka, patřící pod ZUŠ Toužim.

Po vystoupení mažoretek a několika skladbách dechovky konečně došlo na samotnou májku. Její stavění měli na starosti dobrovolní hasiči našeho mšsta.

Viděla jsem tutu akci za živo poprvé a docela mě překvapilo, že postavit májku není žádná sranda. Asi deseti chlapům v hasičské unoformě to trvalo bezmála půl hodiny.

Přiletělo se na to podívat i hejno holubů, kteří sídlí z druhé strany náměstí. Jen naši čápi měli dnes jiné starosti. Odpoledne jsem je přistihla při páření .

Myslím, že se společenská akce v našem městě povedla a věříme, že nám májku přes noc nikdo neuřízne, jak tomu bylo po tři minulé roky.

 

Hudlenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 10. 1. 2020

Hezká tradice

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 3. 5. 2016

Leni, vyvolala jsi mi úsměv na tváři a milou vzpomínku. Bylo mi 18 let, chodila jsem na gymplu se spolužákem, který byl z vesnice, já z města. 1. května ráno bylo u nás na sídlišti pozdvižení, protože uprostřed trávníku mezi paneláky se tyčila vysoká májka. Jak já byla pyšná a jak jsem se cítila být milovaná . Chlapci ji vezli 20 km v noci na skutrech, dodnes nechápu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 5. 2016

To jsem ráda, že sis hezky zavzpomínala Petruško

Tamara
Tamara 2. 5. 2016

Je to pěkný zvyk. U nás máme májku taky. Ale když jsem ráno jela do práce ve vedlejší vesničce mají na 50 metrech májky 4. Asi tam mají více šikovných děvčat.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 5. 2016

U nás je májka v každé vesnici, i malinké. Je to krásný zvyk, opravdu z Liberecka to neznám

smolda3
smolda3 2. 5. 2016

Krásná tradice

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 1. 5. 2016

moc pěkná akce, já to pamatuji z doby dávno minulé, kdy jsme bydleli ještě na vesnici, za Berounem = bývalo to hodně veselé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 031
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.