Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 28. 10. 2020
Líbí se mi

Společně proti bezmoci

Eva K.
Eva K.
Vloženo 28. 10. 2020
Líbí se mi
Společně proti bezmoci

Společně proti bezmoci

Bez zpěvu a s přísným omezením médií. Tak se 8. října 2020 křtil v Praze charitativní kalendář na rok 2021 spolku Alsa, který jako jediný v České republice pomáhá lidem s nevyléčitelnou amyotrofickou laterární sklerózou (ALS). Původně naplánovaný koncert v Pražské křižovatce, který zastřešovalo motto "Společně proti bezmoci", totiž měl proběhnout právě ve zmíněný den letos 8. října, v rámci čehož by měl proběhnout i slavnostní křest výše uvedeného kalendáře. Ale kvůli vládním nařízením ohledně koronaviru se nemohl konat. Uskuteční se někdy na podzim až v příštím roce.

Bohužel kvůli zrušenému benefičnímu koncertu v Pražské križovatce o spoustu peněz z prodeje vstupenek přišel spolek Alsa. Malou náplastí bude prodej charitativních kalendářů s názvem Pocity. V případě vašeho zájmu můžete tento spolek srdcařů podpořit a přinést alespoň malou radost do života tak vážně nemocným pacientům.

Organizační tým Alsy na čele s ředitelkou Evou Baborovou a s produkční Monikou Kekrtovou nemá ve zvyku se vzdávat, i když se naše společnost nachází ve velice složité a těžké situaci.

Samotný křest proběhl v komorní atmosféře splňující všechna vládní nařízení v pražském bistru La Cassa za účasti Thoma Artwaye, Kazmy Kazmitche, Davide Krause, Patricie Pagáčové, Kateřiny a Petra Pechových, Jany Plodkové a fotografky Alžběty Jungrové. Všechny tyto známé tváře s Alsou dlouhodobě spolupracují.

V případech, jako je tento, vládní nařízení skutečně velmi zabolela. Třetí ročník benefičního koncertu měl uskutečnit v centru Prahy ve výše uvedené Pražské křižovatce. Výtěžek z koncertu se každoročně používá na výjezdy za pacienty s ALS. "Na výjezdy jezdíme, protože pro pacienty s ALS je obtížné cestovat. Navštěvujeme je doma s týmem odborníků a diskutujeme o jejich individuálních potřebách, pomáháme s návazností péče a s informacemi o poskytovatelích zdravotní a sociální péče," sdělila produkční spolku Alsa, Monika Kekrtová.

Tradičně by se část večera benefičního koncertu věnovala křtu kalendáře, který letos nese název již zmíněné Pocity a jeho autorkou je vynikající česká fotografka světového formátu Alžběta Jungrová."Výtěžek z kalendáře bude věnován na chod nového centra v Americké ulici na Praze 2 pro pacienty a pečující. Mohou si k nám přijet zacvičit fyzioterapii, jógu, na logopedii nebo za psychiatričkou. Je zde také poradna pro pečující, kteří se mohou poradit s odborníky a konzultovat všechny aspekty péče", vysvětlila Monika Kekrtová.

S Pocity z jarního focení se svěřila na křtu i Jana Plodková. "Když jsme na jaře fotili, byla jsem ráda, že jsem konečně venku z domu. Focení bylo záhy po rozvolnění restrikcí, připadalo mně, že konečně mohu dýchat. Stát modelem Alžbětě Jungrové byl úžasný zážitek. Její jemnou práci se světlem obdivuji, fotky se velmi povedly."

Pozvání na křest přijal i moderátor, producent a jedna z tváří kalendáře, Kazma Kazmitch. V březnu 2020 vyšel díl Kazmova pořadu ONE MAN SHOW věnující se onemocnění ALS. "Chtěli jsme pomoci někomu, kdo hraje o čas. Alsa byla jasná volba. To, jak pacientům budeme pomáhat, konzultujeme s odborným týmem Alsy, naše role v projektu je organizační a zajišťujeme finance," uvedl Kazma.

Součástí Kazmovy platformy je i nadační fond OMS Foundation, kde se pro pacienty s ALS podařilo vybrat více, než šest milionů korun. "Máme roční harmonogram, během kterého budeme realizovat hned několika projektů pro Alsu financovaných z vybraných peněz. Vznikne informační portál pro pacienty, nové webové stránky Alsy s online konzultacemi a pomůžeme deseti konkrétním pacientům a jejich rodinám."

Dlouholetým partnerem Alsy je i firma CeWe Color zajišťující celé spektrum fotoslužeb. "Alsu tvoří tým skvělých lidí. Je vidět, že spolek je pro ně srdeční záležitostí. Nadchlo mě to natolik, že je vždy rád podpořím. Tisk kalendáře pro Alsu je pro naší firmu maličkost," uvedl předseda představenstva CeWe Color, Pavel Schreiber.

Spolek Alsa se od roku 2016 snaží pomoci pacientům s diagnózou amyotrofickou laterární sklerózou a jejich rodinám. ALS je vážné neurologické onemocnění, které napadá centrální nervovou soustavu a zabraňuje mozku ovládat svaly. Bohužel na ALS dosud neexistuje kauzální léčba. V České republice je počet diagnostikovaných pacientů kolem 800. Vše o dosavadních úspěších, finanční pomoci a další informace o ALS najdete na https://zsalsa.cz/.

V kalendáři se můžete těšit na Thoma Artwaye, Lindu Bartošovou, Annemarii d´Almeidu, Kazmu Kazmitche, Bereniku Kohoutovou, Davida Krause a Janu Krausovou, Stanislava Majera, Patricii Pagáčovou, Kateřinu Pechovou a Petera Pecha, Danielu Písařovicovou, Janu Plodkovou a Simonu Kubovou. Zakoupit ho můžete na https://www.eshop.zsalza.cz/

Kromě zakoupení kalendáře jak ještě můžete pomoci neskutečně statečným pacientům, pro které je každý další měsíc života velkým darem?

Můžete poslat DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS ALS 30

DMS ALS 60

DMS ALS 90

Platbou na účet: 264119697/0300

BIC: CEKOCZPP

IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697

Děkujeme za vaši podporu a pomoc

Eva

 

Popis fotografií:

Patricie Pagáčová, herečka a cvičitelka jógy (titulní foto)

Jana Plodková, herečka (foto č. 2)

David Kraus, herec, zpěvák, skladatel a textař (foto č. 3)

Kateřina Pechová, muzikálová herečka a zpěvačka a její manžel, Peter Pecha, muzikálový herec a zpěvák  (foto č. 4)

Alžběta Jungrová, fotografka (foto č. 5)

Kazma Kazmitche, producent, influencer a moderátor (foto č. 6)

Eva Baborová, ředitelka spolku Alsa uprostřed (foto č. 7)

Pavel Schneiber s děvčaty (foto č. 8)

Patricie Pagáčová, herečka a cvičitelka jógy (foto č. 9)

Zdroj: Alsa

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Eva K.
Eva K. 15. 12. 2020

Děkujeme, předám to dál...

Odpovědět
lemur
lemur 1. 11. 2020

Pěkný kalendář.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 554
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.