Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 23. 2. 2020
Líbí se mi

Spirulina - nenápadný "zázrak" pro naše zdraví

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 23. 2. 2020
Líbí se mi
Spirulina - nenápadný "zázrak" pro naše zdraví

Spirulina - nenápadný "zázrak" pro naše zdraví

Mnoho z vás už jistě slyšelo o tzv. zelených potravinách, které jsou prospěšné našemu zdraví, obsahují spoustu vitamínů, minerálních látek, chlorofyl a další cenné látky. Když se řekne "zelená potravina", napadne každého mezi prvními ječmen nebo chlorella. 

Já bych dnes ráda vyzdvihla spirulinu, která by určitě neměla chybět ve vašem jídelníčku, protože je to opravdu malý "zázrak"  

Pojďme se na ni blíže podívat.

Spirulina není řasou, jak je někdy mylně označována, nýbrž se jedná o sladkovodní sinici. Pěstuje se, a hojně užívá, především v Japonsku, ale díky své jedinečnosti si začíná nacházet místo i u nás. 

Nejzajímavější na spirulině je její obsah bílkovin, který je 62,5%, což je nejvyšší obsah bílkovin ze všech přírodních zdrojů vůbec. Navíc jsou lehce stravitelné, bez vzniku odpadní kyseliny močové. Což v lehkém překladu znamená, že nejsou zátěží pro organismus a ideální pro sportovce, rekonvalescenty, děti, staré lidi, zkrátka pro všechny.

Mimo vysoký obsah bílkovin se spirulina může chlubit vysokým obsahem vitamínů skupiny B, která je důležitá pro správnou funkci nervové soustavy, dále obsahuje minerální látky jako hořčík, vápník a zinek, které jsou potřebné a důležité pro správnou funkci kostí, svalů, imunitního systému, železo pomáhá při krvetvorbě, draslík je důležitý pro správnou činnost srdce, dále je zde zastoupen i fosfor a mangan.

Pokud bych to měla shrnout, tato namodralá sinice spirulina je ideálním doplňkem stravy pro všechny věkové kategorie. 

Skvěle reguluje chutě, proto se hodí při redukci váhy. Normalizuje hladinu cukru v krvi, tudíž je skvělá i pro cukrovkáře. Díky minerálům a vitamínům je ideální pro zachování zdravě fungujícího imunitního systému. No a nezapomenutelný je vysoký obsah bílkovin, což ocení hlavně sportovci, kulturisté a fitness sportovci, kteří se snaží o nárůst svalové hmoty.

Samozřejmě je na našem trhu k dostání velké množství druhů a značek firem, které spirulinu zpracovávají, ne všechny metody zpracování jsou však šetrné a zajistí nejvyšší obsah vitamínů a minerálů. 

Český výrobce Bewit nabízí spirulinu v RAW kvalitě, kdy je zpracovávána šetrnou metodou sušení a dalšího zpracování, aby byla zachována její nejvyšší kvalita a účinnost. Za mne má tato firma velkou jedničku s hvězdičkou.

A protože se blíží jarní detoxikační kúry a po nich nás čeká příprava na plavkovou sezónu, doporučuji rozhodně spirulinu zařadit do vašeho jídelníčku

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 14. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Nemôžem ju

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 3. 2020

používala jsem a žádný efekt jsem neviděla

Odpovědět
Kateřina Hanáková

Ono hodně záleží i na kvalitě řasy, pokud koupíte tablety v drogerii, nebývá často zpracování příliš "čisté" a nemáte tak z řasy moc velké účinky

Siraellen
Siraellen 12. 3. 2020

používám již dlouho

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 3. 2020

cenné informace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 760
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.