Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi

Špatně usínáte? S balzámem na čelo budete spinkat jako miminko

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi
Špatně usínáte? S balzámem na čelo budete spinkat jako miminko

Špatně usínáte? S balzámem na čelo budete spinkat jako miminko

Počítáte ovečky a spánek nepřichází? Jste vy nebo vaše děti večer neklidné a ne a ne zabrat? Máte toho občas už plné zuby? Rad, jak překonat večerní problémy se spaním najdete na internetu hodně a já vám je rozšířím o jednu hodně konkrétní - balzám na čelo pro pohádkové sny od značky Manna. Vyzkoušela jsem ho na sobě i svých dětech (3,5 a 7 let) a vytvořili jsme si společně takový usínací rituál, který nás moc baví. Prozradím, jak na to .

Pro spánek jsou důležité večerní rituály

Rituály, opakující se úkony, které tělo automaticky a nevědomky připraví na spánek, jsou důležitější než by se mohlo zdát. S dětmi po klasickém večerním kolečku v koupelně zalehneme do postele k pohádce. Každý si vybere tu svojí a čte se (maminka si kazí zrak při tlumeném osvětlení). Po pohádce vezmu balzám na čelíčko, naberu zlehka na bříška prstů a na každém dětském čelíčku namaluju hezky srdíčko. Zlehka potřu také spánky. Přitom si říkáme náš večerní rituálek o tom, kterak se máme rádi, pusu na dobrou noc a můžeme se vydat do říše snů.

Jak se nanáší a jak vypadá

Konzistencí připomíná balzám prostě…balzám. Na dotek nejvíce připomíná vazelínu s jemnou, ale celkem pevnou strukturou, kterou bříšky prstů naberete (můžete i přitlačit, abyste na bříškách balzám opravdu měli). Kombinace oleje z měsíčku lékařského, včelího vosku a levandulového oleje vytváří decentní, jemnou a nevtíravou vůni, což vnímám jako zásadní plus – do říše spánku není třeba se katapultovat omračujícím parfémem. 

Funguje to? Testováno na dětech

První tři večery, kdy si děti na balzám zvykaly (nový prvek v usínacím rituálu), se v noci hodně budily, to mne zarazilo. Čtvrtý večer jsem zaváhala, zda balzám použít nebo jej vysadit. Děti si ale o něj řekly samy („Mamí, ještě usínací mastičku!“). A tak od té čtvrté noci, kdy si o balzám samy řekly, spinkají moje děti jako….miminka. Už víc než měsíc, co balzám používáme. I já jim ho občas ukradnu. Baví mě ta nevtíravá vůně a chvilka, kdy si na čelo prostě namaluju srdíčko . Ono už to vám hodně pomůže – myslíte chvilku na sebe, děláte něco pro sebe. A to je jeden z nejlepších večerních předspánkových rituálů vůbec.

Kde je k mání  

Aktuálně jsem v eshopu Manna nenalezla k prodeji balzám samostatně, prodává se v sympatickém balíčku jako Manna Mini sada, společně s jemně pěnícím mýdlem, kuličkou do koupele a balzámem na rty. 

Testujeme dál

Hodně velkým plus je také fakt, že značka Manna jede jen v čistě přírodní kosmetice, má za sebou svůj příběh a zvlášť vynikající, jak se ke mě doneslo od řady kamarádek, je prý mýdlo na vlasy. Mýdlo na vlasy? Jo. Je to divné, ale čtete správně . To právě testuju, takže uvidíme, o výsledek se samozřejmě ráda podělím

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

mannu znám, ale nikdy jsem ji nezkoušela, je dražší

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
evabel
evabel 8. 6. 2017

Slyším o značce Manna poprvé, děkuji za info

Odpovědět
4vladku
4vladku 7. 6. 2017

moc hezký srdíčkový rituál

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 673
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.