Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi

Špatně usínáte? S balzámem na čelo budete spinkat jako miminko

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi
Špatně usínáte? S balzámem na čelo budete spinkat jako miminko

Špatně usínáte? S balzámem na čelo budete spinkat jako miminko

Počítáte ovečky a spánek nepřichází? Jste vy nebo vaše děti večer neklidné a ne a ne zabrat? Máte toho občas už plné zuby? Rad, jak překonat večerní problémy se spaním najdete na internetu hodně a já vám je rozšířím o jednu hodně konkrétní - balzám na čelo pro pohádkové sny od značky Manna. Vyzkoušela jsem ho na sobě i svých dětech (3,5 a 7 let) a vytvořili jsme si společně takový usínací rituál, který nás moc baví. Prozradím, jak na to .

Pro spánek jsou důležité večerní rituály

Rituály, opakující se úkony, které tělo automaticky a nevědomky připraví na spánek, jsou důležitější než by se mohlo zdát. S dětmi po klasickém večerním kolečku v koupelně zalehneme do postele k pohádce. Každý si vybere tu svojí a čte se (maminka si kazí zrak při tlumeném osvětlení). Po pohádce vezmu balzám na čelíčko, naberu zlehka na bříška prstů a na každém dětském čelíčku namaluju hezky srdíčko. Zlehka potřu také spánky. Přitom si říkáme náš večerní rituálek o tom, kterak se máme rádi, pusu na dobrou noc a můžeme se vydat do říše snů.

Jak se nanáší a jak vypadá

Konzistencí připomíná balzám prostě…balzám. Na dotek nejvíce připomíná vazelínu s jemnou, ale celkem pevnou strukturou, kterou bříšky prstů naberete (můžete i přitlačit, abyste na bříškách balzám opravdu měli). Kombinace oleje z měsíčku lékařského, včelího vosku a levandulového oleje vytváří decentní, jemnou a nevtíravou vůni, což vnímám jako zásadní plus – do říše spánku není třeba se katapultovat omračujícím parfémem. 

Funguje to? Testováno na dětech

První tři večery, kdy si děti na balzám zvykaly (nový prvek v usínacím rituálu), se v noci hodně budily, to mne zarazilo. Čtvrtý večer jsem zaváhala, zda balzám použít nebo jej vysadit. Děti si ale o něj řekly samy („Mamí, ještě usínací mastičku!“). A tak od té čtvrté noci, kdy si o balzám samy řekly, spinkají moje děti jako….miminka. Už víc než měsíc, co balzám používáme. I já jim ho občas ukradnu. Baví mě ta nevtíravá vůně a chvilka, kdy si na čelo prostě namaluju srdíčko . Ono už to vám hodně pomůže – myslíte chvilku na sebe, děláte něco pro sebe. A to je jeden z nejlepších večerních předspánkových rituálů vůbec.

Kde je k mání  

Aktuálně jsem v eshopu Manna nenalezla k prodeji balzám samostatně, prodává se v sympatickém balíčku jako Manna Mini sada, společně s jemně pěnícím mýdlem, kuličkou do koupele a balzámem na rty. 

Testujeme dál

Hodně velkým plus je také fakt, že značka Manna jede jen v čistě přírodní kosmetice, má za sebou svůj příběh a zvlášť vynikající, jak se ke mě doneslo od řady kamarádek, je prý mýdlo na vlasy. Mýdlo na vlasy? Jo. Je to divné, ale čtete správně . To právě testuju, takže uvidíme, o výsledek se samozřejmě ráda podělím

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
evabel
evabel 8. 6. 2017

Slyším o značce Manna poprvé, děkuji za info

Odpovědět
4vladku
4vladku 7. 6. 2017

moc hezký srdíčkový rituál

Odpovědět
Barbora3
Barbora3 7. 6. 2017

Vyrábím si podobný balzámek, krásně uklidňuje...

Odpovědět
Kátfa
Kátfa 7. 6. 2017

Mohla byste se prosím podělit o návod?

Barbora3
Barbora3 8. 6. 2017

Varianta pro líné- nechat povolit bambucké máslo, nakapat vybraný EO (pro spánek levanduli, pro povzbuzení rozmarýnu...), promíchat a dát ztuhnout... Jinak se dá připravit "domácí vazelina"- z vybraných vosků a olejů, dle požadované konzistence a vlastností- ve vodní lázni rozpustíte vosk v oleji, sundáte z plotny a vkapete požadovaný EO... Pro levandulový balzám doporučuju třeba jojobový vosk, nebo jiný rostlinný-včelí je super, ale to jeho aroma mi k levanduli nesedí. Každý vosk je potřeba přidat v trošku jiném poměru, dělám to hodně odhadem, ale na internetu najdete recept i s poměry- já vždy do směsi namočím špejli, kápnu si na hřbet ruky a vyfoukám- vidím pak dobře výslednou konzistenci i jak se bude chovat při kontaktu s pokožkou.

sipeji
sipeji 7. 6. 2017

tak to určitě vyzkouším

Odpovědět
Glady
Glady 22. 11. 2016

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 740
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.