Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucifera
Lucifera
Vloženo 13. 7. 2016
Líbí se mi

Solné jeskyně: Proč je navštívit?

Lucifera
Lucifera
Vloženo 13. 7. 2016
Líbí se mi
Solné jeskyně: Proč je navštívit?

Solné jeskyně: Proč je navštívit?

 

Všimli jste si, kolik máme v republice solných jeskyní? Už jste je někdy navštívili? Že ne a zdá se vám to zbytečné? Přečtěte si pár argumentů, proč si solné jeskyně zaslouží vaši pozornost.

Vše začalo slaným jezerem Mrtvého moře, kde se nachází krystalická sůl. I Kleopatra si byla vědoma jeho regeneračních a zdravotních účinků. Protože lidé neustále přemýšleli, jak využít kamennou sůl a sůl z Mrtvého moře, jak si dopřávat jejich příznivých účinků a nemuset tak jezdit na delší pobyty k Mrtvému moři, vznikla myšlenka uměle vybudovat solné jeskyně, které dokážou návštěvníky rehabilitovat a být pro ně prevencí a ochranou před nemocemi a to jen pár metrů od jejich domovů.

Říká se, že jedna hodina pobytu v solné jeskyni je srovnatelná s dvěma až třemi dny pobytu u moře a to určitě stojí za zamyšlení.

V solných jeskyních je správné mikroklima, kde působí i bakteriologická čistota vzduchu, který je správně nasycen částicemi selenu, bromu, sodík, vápníku, draslíku, jodu a dalšími prvky. Ty se postupně uvolňují a skvěle tak mohou působit na zdraví i psychiku jak dospělých, tak i dětí.

Solná jeskyně se doporučuje všem, i sportovcům, dětem, ale není vhodná v době, kdy proděláváte nějakou nemoc. Také pokud trpíte onkologickým onemocněním, klaustrofobií, nízkým tlakem, či nadměrnou činností štítné žlázy, měli byste se poradit s lékařem dříve, než solnou jeskyni navštívíte.

V solné jeskyni se pobývá po dobu zhruba pětačtyřiceti minut a celou dobu se leží na relaxačních lehátcích. Relaxační atmosféru umocňuje hudba i příjemné osvětlení. Už po pár návštěvách na sobě můžete pozorovat příznivé účinky solné jeskyně. Teplota v jeskyni je kolem 22 °C, a proto se doporučuje pohodlné oblečení s dlouhým rukávem, také obdržíte v jeskyni jednorázové návleky.

V solných jeskyních se využívá i chronoterapie, tedy světelná terapie k posílení zdravotního stavu. Užívají se tři barvy světelných odstínu a to žlutá, oranžová a červená k nabytí energie. Také se užívají indigo, světle modrá a fialová k uklidnění.

Na návštěvu solných jeskyní dokonce přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Doporučuje se solnou jeskyni navštívit alespoň desetkrát. V prvním týdnu terapie by měly být alespoň tři návštěvy.

V jeskyni se nesmí pít ani konzumovat jídlo. Je zakázáno dotýkat se solných prvků a vynášet sůl ze solné jeskyně. Také se v jeskyni nesmí užívat silné parfémy a deodoranty. V solné jeskyni je také zakázáno užívat mobilní telefon.

 

zdroj: www.horoskopnamiru.cz

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 18. 11. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 25. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Bezva

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.