Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Smoothie mixér - je dobré mít ho doma?

Kamila - Vařilamyšička.cz
Kamila - Vařilamyšička.cz
Vloženo 20. 12. 2016
Líbí se mi
Smoothie mixér - je dobré mít ho doma?

Smoothie mixér - je dobré mít ho doma?

Prý je teď moderní, aby hlavní myšlenka byla vystihnuta hned v úvodu, takže Vás nebudu napínat.

Odpověď tedy zní: Ano, smoothie mixér je rozhodně dobré mít doma Je to tak dobré, že jsem si upřímně říkala, proč mě nenapadlo mít ho doma mnohem dřív. A nemusíte být zrovna extra nadšenci do zdravé stravy. Věřte, že takový šikovný smoothie mixér (za sebe mohu určitě doporučit nutrimixér od značky Sencor) si mohou oblíbit děti, i naši rodiče, dědečkové a babičky. Když jsem dříve potřebovala něco do hladka mixnout, používala jsem klasický tyčový mixér. Jo, dá se s ním nadělat spousta parády, rozmixovat banán či jiné nenáročné ovoce zvládne skvěle. Horší už je to s tvrdší zeleninou. A když pak chcete postoupit o level výš a začnete přihazovat různé vločky, semínka a oříšky, už to zkrátka nestačí. Kvalitní smoothie nutrimixér ale zvládne cokoliv do báječně hladké konzistence, což ušetří spoustu práce a nejste limitováni tím, co se rozmixovat dá a co ne. 

To oceňuji třeba při přípravě snídaňových koktejlů pro děti, do kterých používám různé vločky. Ty nejsou na jazyku prakticky cítit, v koktejlku nejsou žádné minikousky, které by dětem v puse vadily. Mým princeznám nejvíce chutná tento náš prověřený recept:

Snídaňové smoothie nejen pro děti:

  • 1 banán
  • Hrnek rýžového nebo mandlového mléka
  • 6 vlašských ořechů
  • 4 lžíce ovesných vloček
  • 1 lžička kakaa
  • trochu medu

No a někdy jim do toho smoothiečka tajně cáknu trochu rybího tuku, aby měly dostatek omega trojek ve stravě. Rybí tuk v záplavě všech těch chutí a vůní vůbec není cítit, takže výhra jak pro mámu, tak pro děti

Na svých přednáškách o výživě se ženami často řeším otázku, jak mají dosáhnout toho, aby jejich děti jedly více ovoce a zeleniny. Jedna z věcí, kterou doporučuji, jsou právě různé smoothie koktejly. Je to nekonečné pole možností, jak se postupně dobrat k cíli. Výborně funguje, když dětem necháte volnost, aby si smoothie sestavily samy. Většinou pak mají zájem ochutnat svoji práci. Navíc děti milují barvy a příběhy. Pro začátek stačí třeba k ananasu přihodit listový špenát a máte Shrekovo nápoj síly. Nebo hodit k banánu kousek řepy a společně si zazpívat "Jen růžová to může být"

No a co se týče chlapů, také je na smoothiečka můžeme naučit. Jen na ně musíme trochu od lesa. Napoprvé jim mixnete pivo se slaninou, uherákem a chilli a než si stihnou něco uvědomit, nosí si do práce v lahvi špenátovo-avokádový koktejlek s pohankovými vločkami a chia semínky

Když s lidmi probírám výživu, pořád dokola slyším jedno a to samé. Všichni jsou unavení a chtěli by více energie. Ona celá ta záležitost s únavou není vůbec jednoduchá věc. Hraje zde roli nejen výživa, ale i celkový životní styl. Zda děláme práci, která nás v rámci možností baví, jak se hýbeme, smějeme, zda umíme relaxovat a užívat si sílu přítomného okamžiku. Aby ale naše tělo mělo na toto všechno sílu, je potřeba mu dodávat široké spektrum živin. Aby úplně jednoduše mělo to, co ke svému ideálnímu fungování potřebuje. Když během dopoledne zhltnete balený croissant s nugátovoou náplní, utišíte sice na chvíli hlad, tělu jste ale nedodali nic jiného než bílou mouku, ztužené tuky a jednoduché cukry. Když byste si ale dali zdravou svačinku třeba právě formou smoothiečka, dodáte tělu nejen energii, ale i spoustu vitaminů, minerálů, enzymů a biologicky aktivních látek. A to je právě jedna z cest, jak se postupně dostat ze začarovaného kruhu únavy.

Při přípravě nutričních smoothie respektuji určitá pravidla, některá z nich jsem vypsala v přiloženém odkazu

A ještě jedna důležitá věc nakonec. Ke smoothiečku bychom měli přistupovat jako k jídlu, ne jako k nápoji. Takže nepřehánět to s množstvím a nezapomínat kousat

Napište mi pro zajímavost, které kombinace potravin byste do smoothie mixéru nejraději hodily Vy? Teď mě hned napadlo, jak už bych zase chtěla léto a čerstvé jahody!!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 25. 10. 2018

ešte nemám ale chcem si kúpiť ešte sa musím poradiť so značkou

Odpovědět
Jana7
Jana7 28. 12. 2016

nemám, ale mám mixér

Odpovědět
Glady
Glady 28. 12. 2016

nemám

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 27. 12. 2016

Smoothie je super, jen se to s ním nesmí přehánět. Často jsou to kalorie navíc, ono třeba banán je pořádná kalorická bomba, jako smoothie se "ztratí", takže dva tři banány nejsou problém a to je pak špatně.

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 27. 12. 2016

Uvažuju právě o koupi, ale neumím si vybrat

Odpovědět
Jana | ŽENA s.r.o.
Jana | ŽENA s.r.o. 5. 1. 2017

Péti, tak už máš vybráno, ne? Tento od Sencoru v recenzích nedopadl vůbec špatně

Petra H.
Petra H. 5. 1. 2017

Asi ano. Díky, Jani. Vypadá to na vítěze!

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 954
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.