Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 1. 10. 2017
Líbí se mi

Sezóna horkých nápojů

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 1. 10. 2017
Líbí se mi
Sezóna horkých nápojů

Sezóna horkých nápojů

Frappé by nás asi tolik nezahřálo v říjnových chladných ránech, kdy je vzduch nekompromisně ostrý, a přitom se stále ještě díváme do rozjásaných barev kolem. Příroda si hraje na módní návrhářku barev pro všechny typy kromě zimních typů. A málokdo z nás asi prožije den, aniž by si dal něco teplého. Něco vřele teplého.

Když jsme ve městě, kávu či čaj s sebou udělají snad v každé kavárně. Není-li čas zaběhnout do kavárny, nemůžeme-li vyběhnout z práce, stačí předem kamkoli do prodejny potravin, ať už je to hypermarket nebo mrňavý koloniál. Chemií nadupané, ale předem připravené sáčky příjemné kávy a čajů se seženou kdekoli.

I když... Také může dojít k následující situaci: Doma zjistíme, že došly všechny kapsle, všechny dobré směsi čajů, a nemáme chuť jen na čisté espresso nebo čistý čaj (přestože víme, že je to ta nejzdravější varianta).

Právě včera jsem váhala, jak tohle nějak elegantně vyřešit, abych kvůli příjemnému nápoji na zahřátí nestrávila čas namísto v přírodě v supermarketu. Člověk je tvor vynalézavý. Takže jsem svařila jablko se sušenými brusinkami a pak osladila vanilkovým cukrem a ovocný čaj byl hotov. A co s kávou.  Když už jsem měla otevřený sáček s vanilkovým cukrem, vhodila jsem dvě lžičky do espressa. A mohlo se jít do přírody i s teplými nápoji, které neobsahovaly žádné zbytečné chemikálie a konzervační látky.  

A co vy? Také vás někdy hodní mlsná a "musíte" mít nějakou speciálně ochucenou kávu nebo čaj? A co vlastně pijete při přechodu z horkého léta do krásného podzimu? Máte možnost se stavovat v některém kávovém řetězci?

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 10. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 10. 2017

mám ráda bylinkové čaje, hodně bylinek si i sami sušíme, mňam

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 7. 10. 2017

To je skvělé. Vždycky mám pocit, že ty vlastně usušené bylinky chutnají nějak lépe.

hudlenka
hudlenka 8. 10. 2017

ti určitě.... včera jsme si večer udělali meduňku s lístečkem rýmovníku, jindy zase mátu nebo doma sušený rakytník...

Tamara
Tamara 1. 10. 2017

Přišla jsem na chuť dobrému anglickému čaji, tak si ho užívám. Ale jinak má ráda i ovocné, i bylinkové (pokud možno vlastnoručně nasbírané a usušené bylinky a vůbec nejlíp i napěstované). Skořice a hřebíček v jablíčkovém čaji s kousky jablek chybět nesmí. A když dělám štrůdl, tak si suším jablečné slupky a z těch je taky dobrý čaj. pokud je ovšem nesním.

Odpovědět
Renata Štulcová
Renata Štulcová 1. 10. 2017

Stejně - jak úžasně na nás ta kombinace jablka, skořice a hřebíček působí. Já si ty suroviny snad zítra vezmu s sebou do práce pro zpříjemnění pondělí. Díky za inspiraci.

Amanda
Amanda 1. 10. 2017

Začíná...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 389
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.