Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi

Seznamte se: Přírodní zázrak na trávení a akné, který funguje

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi
Seznamte se: Přírodní zázrak na trávení a akné, který funguje

Seznamte se: Přírodní zázrak na trávení a akné, který funguje

Chci vám představit přírodní zázrak, který nemalým dílem přispěl ke zlepšení mého trávení a potažmo vzhledu pleti a vyléčení akné.

Je jím na první pohled obyčejný a ne úplně lákavý jedinec – jablečný ocet. Ale jeho přínosy vás překvapí!

Pravý jablečný ocet se vyrábí fermentací vylisované jablečné šťávy, kdy se přírodní cukr promění v ocet. Jablečný ocet je právem označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Přestože je JO kyselý, v těle navozuje zásaditou reakci, proto je velmi účinný při kvasinkových infekcích, protože osídlí střevo přátelskými bakteriemi.

Jablečný ocet (dále JO) má desítky zdravotních účinků a benefitů, např. napomáhá zlepšení trávení, podporuje imunitu, příznivě působí na snižování hladiny cholesterolu, pomáhá při hubnutí. My se ale podíváme na jeho přínos ve vztahu k pleti. Jablečný ocet totiž skvěle podporuje trávení! V momentě kdy jsem se zaměřila na zlepšení svého trávení, se mi zlepšil stav pleti a akné začalo postupně mizet.

IMG_20150922_113137

Funkčnost našeho trávicího ústrojí a stav našich střev velmi ovlivňuje stav naší pleti.
Zdravá střeva jsou hlavní podmínkou čisté pleti!

JO má vysoký obsah přírodních enzymů, které můžou eliminovat přemnožené kvasinky v těle a naopak podpořit růst těch zdravých bakterií. Dále obsahuje vlákninu pektin, která zklidňuje celý trávicí trakt, pomáhá předcházet žaludečním křečím, nadýmání a plynatosti.

Pro zlepšení trávení doporučuji užívat JO pravidelně, nejlépe denně. Lžíci jablečného octa rozpusťte ve velké sklenici vody a vypijte asi 15 minut před jídlem. To pomůže tělu stimulovat trávicí šťávy. A jak už jsem psala výše, platí, že zdravé trávení = zdravá pleť.

Díky zlepšení přátelského prostředí ve vašich střevech může JO zlepšit i celkový imunitní systém. Kyselina jablečná v JO je silně antivirová, proto spousta lidí, kteří ho pravidelně popíjí, mnohem lépe odolává sezónním onemocněním.

Pravidelné popíjení jablečného octa mi kromě zlepšení stavu pleti a trávení, pomohlo i k uvolnění dýchacích cest. Jedním z dalších zdravotních účinků JO je totiž rozpouštění hlenů.

TIPY:

  • Pro nejlepší účinky JO si pořiďte pouze nefiltrovaný a nepasterizovaný ocet. Osobně mám vyzkoušený Alnatura ocet z DM, ve skleněné lahvi. Po otevření je třeba ho uchovávat v lednici.
  • Jablečný ocet si nejvíce vychutnávám ráno. Do teplé vody si přidám lžíci octa, šťávu z půlky citrónu, lžíci medu a špetku kayenského pepře. Hned po ránu tak skvěle nastartuji své trávení.
  • Popíjejte JO plastovým brčkem, ať co nejvíce eliminujete kontakt kyselin se zubní sklovinou.
  • JO je třeba užívat pouze zředěný! Dávka samotného JO by mohla silně poškodit žaludeční sliznici.
  • V tom úplně nejhorším stádiu svého cystického akné jsem jablečným octem ošetřovala pupínky a cystické bouličky a nechala ocet působit i několik hodin. Také jsem používala tonikum z vody a jablečného octa. Aplikování jablečného octu externě se ale moc nedoporučuje, proto nechám na vašem zvážení, zda to chcete taky vyzkoušet. Externí aplikování určitě neprovádějte na každodenní bázi.
  • JO můžete použít i jako základ do dresingů a zálivek do salátů.
  • A JO je skvělý i při léčbě lupů. Smíchejte sklenici vody se dvěma lžícemi JO a aplikujte na umyté vlasy. Nechte pár minut působit a poté opláchněte. Lesk vašich vlasů vás překvapí!

Znáte jablečný ocet? Používáte ho? Určitě by neměl chybět v žádné lednici. Ať už jako základ pro vaření nebo jako součást vašeho pitného režimu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 12. 2016

Skvěle

Odpovědět
Jana7
Jana7 13. 12. 2016

jablečný ocet znám i velkou škálu použití, je výborný

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 12. 2016

akné mě už netrápí, ale mohu někomu poradit...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 816
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.