Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi

Seznamte se: Přírodní zázrak na trávení a akné, který funguje

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi
Seznamte se: Přírodní zázrak na trávení a akné, který funguje

Seznamte se: Přírodní zázrak na trávení a akné, který funguje

Chci vám představit přírodní zázrak, který nemalým dílem přispěl ke zlepšení mého trávení a potažmo vzhledu pleti a vyléčení akné.

Je jím na první pohled obyčejný a ne úplně lákavý jedinec – jablečný ocet. Ale jeho přínosy vás překvapí!

Pravý jablečný ocet se vyrábí fermentací vylisované jablečné šťávy, kdy se přírodní cukr promění v ocet. Jablečný ocet je právem označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Přestože je JO kyselý, v těle navozuje zásaditou reakci, proto je velmi účinný při kvasinkových infekcích, protože osídlí střevo přátelskými bakteriemi.

Jablečný ocet (dále JO) má desítky zdravotních účinků a benefitů, např. napomáhá zlepšení trávení, podporuje imunitu, příznivě působí na snižování hladiny cholesterolu, pomáhá při hubnutí. My se ale podíváme na jeho přínos ve vztahu k pleti. Jablečný ocet totiž skvěle podporuje trávení! V momentě kdy jsem se zaměřila na zlepšení svého trávení, se mi zlepšil stav pleti a akné začalo postupně mizet.

IMG_20150922_113137

Funkčnost našeho trávicího ústrojí a stav našich střev velmi ovlivňuje stav naší pleti.
Zdravá střeva jsou hlavní podmínkou čisté pleti!

JO má vysoký obsah přírodních enzymů, které můžou eliminovat přemnožené kvasinky v těle a naopak podpořit růst těch zdravých bakterií. Dále obsahuje vlákninu pektin, která zklidňuje celý trávicí trakt, pomáhá předcházet žaludečním křečím, nadýmání a plynatosti.

Pro zlepšení trávení doporučuji užívat JO pravidelně, nejlépe denně. Lžíci jablečného octa rozpusťte ve velké sklenici vody a vypijte asi 15 minut před jídlem. To pomůže tělu stimulovat trávicí šťávy. A jak už jsem psala výše, platí, že zdravé trávení = zdravá pleť.

Díky zlepšení přátelského prostředí ve vašich střevech může JO zlepšit i celkový imunitní systém. Kyselina jablečná v JO je silně antivirová, proto spousta lidí, kteří ho pravidelně popíjí, mnohem lépe odolává sezónním onemocněním.

Pravidelné popíjení jablečného octa mi kromě zlepšení stavu pleti a trávení, pomohlo i k uvolnění dýchacích cest. Jedním z dalších zdravotních účinků JO je totiž rozpouštění hlenů.

TIPY:

  • Pro nejlepší účinky JO si pořiďte pouze nefiltrovaný a nepasterizovaný ocet. Osobně mám vyzkoušený Alnatura ocet z DM, ve skleněné lahvi. Po otevření je třeba ho uchovávat v lednici.
  • Jablečný ocet si nejvíce vychutnávám ráno. Do teplé vody si přidám lžíci octa, šťávu z půlky citrónu, lžíci medu a špetku kayenského pepře. Hned po ránu tak skvěle nastartuji své trávení.
  • Popíjejte JO plastovým brčkem, ať co nejvíce eliminujete kontakt kyselin se zubní sklovinou.
  • JO je třeba užívat pouze zředěný! Dávka samotného JO by mohla silně poškodit žaludeční sliznici.
  • V tom úplně nejhorším stádiu svého cystického akné jsem jablečným octem ošetřovala pupínky a cystické bouličky a nechala ocet působit i několik hodin. Také jsem používala tonikum z vody a jablečného octa. Aplikování jablečného octu externě se ale moc nedoporučuje, proto nechám na vašem zvážení, zda to chcete taky vyzkoušet. Externí aplikování určitě neprovádějte na každodenní bázi.
  • JO můžete použít i jako základ do dresingů a zálivek do salátů.
  • A JO je skvělý i při léčbě lupů. Smíchejte sklenici vody se dvěma lžícemi JO a aplikujte na umyté vlasy. Nechte pár minut působit a poté opláchněte. Lesk vašich vlasů vás překvapí!

Znáte jablečný ocet? Používáte ho? Určitě by neměl chybět v žádné lednici. Ať už jako základ pro vaření nebo jako součást vašeho pitného režimu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 12. 2016

Skvěle

Odpovědět
Jana7
Jana7 13. 12. 2016

jablečný ocet znám i velkou škálu použití, je výborný

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 12. 2016

akné mě už netrápí, ale mohu někomu poradit...

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 12. 2016

určitě vyzkouším

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 714
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.