Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 11. 7. 2019
Líbí se mi

Šetrný papír FSC na vzestupu

KamilaK
KamilaK
Vloženo 11. 7. 2019
Líbí se mi
Šetrný papír FSC na vzestupu

Šetrný papír FSC na vzestupu

Drogerie DM přispívá k trvalé udržitelnosti. Tiskne nově active beauty magazín na papír s certifikací FSC.

Papír z šetrně obhospodařovaných lesů je v Evropě na vzestupu. V tuzemsku ovšem oprávnění značit své výrobky prestižním logem FSC nevlastní jediný podnik pracující s papírem. V souvislosti s nedávných rozhodnutím Lesů ČR, s.p. začít hospodařit podle ekologických a sociálních parametrů FSC, lze očekávat změnu a přechod papírenského průmyslu na dřevo z šetrně obhospodařovaných lesů.

Jen v období mezi dubnem a zářím letošního roku se počet evropských podniků oprávněných označovat produkty logem FSC zvýšil z 250 na 433.

V září 2006 byl aktualizován seznam podniků s certifikátem FSC v evropském papírenském sektoru tzv. 5 P (pulp, paper, packaging, printers and publishers). Seznam tedy zahrnuje výrobce celulózy, papíru, papírových obalů, tiskárny a nakladatele. Logo FSC na výrobcích zaručuje, že dřevo, z něhož je produkt vyroben, pochází z šetrně obhospodařovaných lesů.

Seznam firem v papírenském průmyslu vytvořily ve spolupráci FSC Německo, FSC Nizozemí a FSC Velká Británie - národní pobočky mezinárodní organizace FSC. Pravidelně aktualizovaný seznam těchto výrobců s kontaktními adresami je na této internetové adrese. Všechny společnosti uvedené v seznamu lze nalézt i v mezinárodní databázi všech certifikovaných firem a výrobků (ze všech oborů) na stránkách www.fsc-info.org.

FSC ČR je nevládní nezisková organizace a český zástupce mezinárodní organizace Forest Stewardship Council (FSC). FSC ČR prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice prostřednictvím certifikace lesů a zpracovatelského řetězce certifikovaného dřeva a dřevěných výrobků.

Národní pobočky organizace FSC působí ve více než 40 zemích světa. Bližší informace o činnosti naší organizace i certifikačního systému FSC je možno získat na českých internetových stránkách www.czechfsc.cz či na stránkách mezinárodních www.fsc.org.

„Papír z šetrně obhospodařovaných lesů je v Evropě na vzestupu. V tuzemsku ovšem oprávnění značit své výrobky prestižním logem FSC nevlastní jediný podnik pracující s papírem. V souvislosti s nedávných rozhodnutím Lesů ČR, s.p. začít hospodařit podle ekologických a sociálních parametrů FSC, lze očekávat změnu a přechod papírenského průmyslu na dřevo z šetrně obhospodařovaných lesů.“

Zdroj: FSC ČR

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 14. 7. 2019

prima

Odpovědět
lemur
lemur 14. 7. 2019

Super.

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 7. 2019

bezva

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 7. 2019

super

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 11. 7. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 719
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.