avatar
Michaella
vloženo 7. 6. 2018
Líbí se mi
image

Šest způsobů pro dokonalé vlasy

 

Vlasy jsou naše chlouba a způsob, jak říct světu, že se cítíme skvěle. Není tajnost ani trapas toužit po vlasech jaké mají televizní a mediální hvězdy nebo modelky z reklam. Mít přání a představy je přirozené a já mám pro vás pár rad a tipů, jak zůstat nad věcí a zachovat si krásu svých vlasů.

1.       KDY SE NECHAT OSTŘÍHAT?

Vlasy by se měly nechat stříhat nebo případně jen zastřihnout vždy po cca 6 - 8 týdnech. Záleží však na délce vlasů. Kratší účesy je potřeba stříhat častěji, tak po cca 4 - 6 týdnech. Pokud se vám konečky vlasů třepí, je také doporučeno jejich častější zastřihávání. Samozřejmě, že stříhání je možné vždy, když máte potřebu udělat něco se svým účesem.

2.       VYBERTE SI KVALITNÍ ŠAMPON

Určitě se vyplatí investovat do dobrého a kvalitního šamponu. To vám zaručí náskok ve vašem věčném boji s nepoddajnými, lámavými nebo poškozenými vlasy. Nabídka je velmi široká, takže máte z čeho vybírat. Najděte si přesně ten pravý, který je pro vás nejvhodnější. Použijte však vždy jen malé množství šampónu, na umytí vlasů bohatě postačí troška do dlaně. Nezapomeňte samozřejmě následně i na výživu přes kondicionér nebo masku.

3.       DŮLEŽITÉ JE SPRÁVNÉ MYTÍ VLASŮ

Mytí vlasů by mělo být pravidelným rituálem. Více než 90 % žen a mužů dle jednoho průzkumu, nevědělo, jak správně postupovat při mytí vlasů. Je důležité si osvojit techniku. Pokožku hlavy je nutno masírovat krouživými pohyby minimálně 45 sekund šamponem a poté, po tuto dobu vtíráme kondicionér, ale zde se vyhneme pokožce hlavy. Kondicionér tedy používáme pouze po délce vlasů. Pokud nejsou vaše vlasy silně lakované nebo v nich není silná vrstva gelu, není potřeba postup opakovat. Vlasy také není dobré umývat denně, takže pokud to není nezbytně nutné, umývejte je nejdříve obden. Vlasy oplachujte pečlivě a důkladně, aby se smyl veškerý šampon i kondicionér. Na samém závěru oplachujte vlasy chvíli studenou vodou. Vlas se takzvaně zatáhne a nedochází pak k maštění. Vlasy po opláchnutí vymačkejte opatrně do ručníku.

4.       PROBLÉM SUCHÝCH VLASŮ SE DÁ VYŘEŠIT

Časté vysoušení fénem bývá příčinou jejich vysušení. Nepoužívejte proto příliš horký vzduch, zvolte raději nižší stupeň výkonu fénu. Také není vhodné třít nešetrně a hrubě vlasy ručníkem. Dojde k poškození vlasů i pokožky hlavy. A hlavně nikdy nežehlete své vlasy žehličkou, pokud jsou vaše vlasy mokré nebo třeba i jen vlhké, spálíte je! Suchost vlasů způsobuje také silné slunce v létě, mořská voda, chlor a voda v bazénech a mráz v zimě. Je třeba o vlasy v letních, i v zimních měsících obzvláště pečlivě pečovat, dát jim výživu, chránit je.

5.       K ČESÁNÍ POUŽÍVEJTE SPRÁVNÝ HŘEBEN

K dispozici je nepřeberné množství hřebenů a kartáčů. Zda používat kartáč nebo hřeben, vám poradí kadeřník, proto se ho neváhejte zeptat. Obecně je kartáč vhodnější na dlouhé vlasy, protože hřebenem může docházet k jejich vytrhávání a zamotání. K rozčesání středně dlouhých a krátkých vlasů slouží hřebeny. Nejdříve však zvolte nepříliš hustý hřeben, s širším odstupem zubů. Následně můžete použít hustější hřeben. Vlasy rozčesávejte ještě za mokra. Právě při rozčesávání se vyplatí předchozí použití kondicionéru nebo masky, vlasy budou jemnější a méně se zamotají do hřebenu.

6.       JEZTE ZDRAVĚ A DODRŽUJTE PITNÝ REŽIM!

Všimněte si toho, jak kvalita vašich vlasů souvisí s tím, co jíte. Zařaďte proto do svého jídelníčku hodně zeleniny, ovoce, jezte ryby i luštěniny. Vaše vlasy (a nejen ony) budou vděčné, zdravé a silné, pokud bude vaše strava bohatá na esenciální mastné kyseliny, vitamíny B6 a B12 i kyselinu listovou. Tyto látky obsahují například maso, tuňák, losos, mléko, banány, ořechy, semínka nebo fazole. Omezte solení, alkohol, kávu. Jezte celozrnné pečivo. Pokud máte s vlasy potíže, doporučujeme vyzkoušet příjem droždí nebo doplňte vitamíny, které jsou speciálně vytvořené pro zpevnění vlasů. Z přírodních zdrojů jsou prospěšné pro vlasy tyto bylinky a koření: hřebíček, skořice, zázvor, ostružiny, šípky, pampeliška, heřmánek, kopřiva. Dodržujte pitný režim, pijte dostatek vody, protože bez vody chřadne tělo, pokožka, i vlasy.

Blogerka Michaella

 

(zdroj obrázku: pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
lemur 8. 6. 2018

Vlasy jsou ozdobou každé ženy.

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaella 8. 6. 2018

Ano

avatar
sipeji 7. 6. 2018

užitečné rady

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaella 7. 6. 2018

děkuji

avatar
kamila76 7. 6. 2018

Vlasy si žena musí hýčkat.

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaella 7. 6. 2018

Ano

avatar

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Michaella 7. 6. 2018

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
66 050
registrovaných inspirativních žen
2 856
testovaných produktů
107 416
vložených hodnocení