Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Luckyzivot
Luckyzivot
Vloženo 2. 8. 2016
Líbí se mi

SAUNOVÝ VEČER S GRILOVÁNÍM

Luckyzivot
Luckyzivot
Vloženo 2. 8. 2016
Líbí se mi
SAUNOVÝ VEČER S GRILOVÁNÍM

SAUNOVÝ VEČER S GRILOVÁNÍM

Teď si asi ťukáte na čelo, proč v létě zrovna do sauny. Ale slyšela jsem názor, že sauna v letních dnech je mnohem smysluplnější než v zimě. Aha.

Saunování mám strašně ráda. A vždy, když jedem kolem Žlutých lázní a vidím tam SAUNU SPOT říkám si, že musím někdy zkusit. Když to je od domu takový kousek. No a náhodou se objevila na sociálních sítích, že přes léto pořádají páteční večery s ceremoniály a grilováním. A šup, voucher byl v košíku.

Naivně jsem si myslela, že tím udělám radost panu R. Za pár dní má svátek, takže bych plácla 2 mouchy jednou ranou. Ale to jsem se šeredně mýlila. Před pár dny z toho byl nadšený, ale v dopoledne si tak nějak popřemýšlel, a že se toho nějak zalekl. Asi se bál nahatých lidí. Nevím, do hlavy mu nevidím. K ničemu ho nenutím, takže nakonec jsem udělala radost kamarádce, kterou jsem s sebou vzala.

Na recepci nás recepční informovala, že zrovna ten den večer ženy převálcovali muže v návštěvnosti. Ono celkem návštěvnost byla dost vysoká.

PROSTORY

Byla jsem nadšená z prostor. Všude bylo dřevo. Nádherný výhled na Vltavu a Žluté lážně. A ty odpočívací místa.. prostě pecka. Jen doporučuji si s sebou vzít pantofle. Já byla naboso a po hodině cupitání mě dost bolely chodidla.

Jen sobeckost některých návštěvníku bohužel nezná meze. Jdu na rituál, tak samozřejmě přenechám místo na lehátku někomu dalšímu, kdo bude v té době odpočívat mimo saunu. Ne, čecháčci se zase ukázali. Rychle si uzmout místo a nepustit ho dokud večer neodejdu. Takže obrázek povětšinu večera byl, že lehátka byla volná, ale obsazena ručníky, aby náhodou nepřišli majitelé ručníků o místo. To mě trochu vytočilo. Ale předpokládám, že v běžném provozu se tohle nestává.

JÍDLO

To bylo fantistické. Když se začalo grilovat, skoro všichni návštěvníci se nacpali do fronty, takže my jsme si půl hodiny počkaly až největší nápor opadne. Grilovalo se v průběhu celého večera, tudíž se nemohlo stát, že bychom hladověli. Pochutnávaly jsme si na Argentinských taštičkách Empanadas, Thüringerských klobáskách, masových biftečkách, bramborovém koláči s karamelizovanou cibulkou, atd. Přiznávám, že jsem se najedla k prasknutí. Grilování bylo výborné.

CEREMONIÁLY

K saunovým ceromoniálům. Bohužel nemohu s ničím srovnávat, jelikož tyhle byly mé první. Takže bych asi shrnula, že to byl zážitek. Sice moje tělo nechápalo a já zase nechápala, kde se ve mně bere tolik potu. Neskutečné, co ty lidi umí s ručníkem. Jak lze spojit tanec s „mácháním“ ručníku, aby to lidi nadchlo. Hlavou mi jen běhala myšlenka, jak lze s ručníkem točit, aby to vypadalo. Hned jsem to doma zkoušela a mě ručník nafackoval, místo toho aby ladně létal vzduchem.

Klobouk dolů před těmi, co ceremoniály uvádí. Já jsem lapala po dechu, a to jsem jen seděla. Při představě, že musím vyvíjet ještě aktivitu, abych rozvířila teplý vzduch.

Celý večer tedy každou hodinu probíhaly ceremoniály, které trvaly kolem 15 minut. Byly vždy uzpůsobeny do nějakého tématu – Relaxační s vůní levandule, Horehroní, Irský ceremoniál, Morticia Adams, Zorra – tajemná tvář a poslední půlnoční byl Tibetský meditační.  Čas mezi ceremoniály jsme prokládaly sauněním a odpočinkem. Během celého večera bylo k dostání i nealko. Nějak mi nedávalo smysl, že někteří si tam dávali i dost alkoholu. Myslela jsem, že k saunění patří tak maximálně 1 pivo. Hlavně, že nejdůležitější radou od sauniéra bylo, aby byl celý prostor pod tělem podložen prostěradlem, abychom neupotili dřevo. Ale to, že nadmíra alkoholu by mohla uškodit, o tom už se nezmínil. Ale každý svého štěstí strůjce.

SAUNY

Vypotit se můžete ve 4 saunách, které jsou pojmenovány podle antických božstev. Jsou finské, každá s jinou teplotou a vlhkostí.

NIKÉ (vítězství)

HÉŘE (patronce manželství a zrození)

HÉBĚ (bohyni věčného mládí)

THEI (dceři bohů nebe a země)

Za zmínku stojí sauna, která je z jedné strany prosklená a vy tak máte Vltavu úplně na dlani. Zase něco jiného než být zavřený mezi 4 stěnami.

Další jsou také úžasné. Tak je jděte rychle zkouknout.

Jinak celý večer probíhal v poklidu. Sauna, lehátka, krásný výhled, dobré jídlo i pití.

Tyhle saunovací večery budou probíhat každý pátek až do září. Takže Vám doporučuji zajít, jelikož tenhle páteční večer stojí za to vyzkoušet.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 17. 1. 2017

Příjemné

Odpovědět
Amanda
Amanda 3. 8. 2016

Hezké názvy saun

Odpovědět
Amanda
Amanda 3. 8. 2016

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 120
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.