Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová
Vloženo 17. 1. 2018
Líbí se mi

S novým rokem ZMĚNY V ŽIVOTĚ - jak na ně?

Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová
Vloženo 17. 1. 2018
Líbí se mi
S novým rokem ZMĚNY V ŽIVOTĚ - jak na ně?

S novým rokem ZMĚNY V ŽIVOTĚ - jak na ně?

Už to tak bývá, že s novým rokem chceme něco dělat jinak. Něco změnit, zlepšit, opustit staré vzorce chování, nebo i lidi, se kterými se naše cesty rozešly.

Pro spoustu lidí a žen zejména je to vidina jiného těla, ideálně do léta, ať si na sebe můžeme vzít i odvážnější kousky oblečení beze studu a také se v letních vedrech méně mořit s kily navíc. V lednu jsou pak narvaná fitka, bazény, leckdo vytáhne nový běžecký mundúr od Ježíška a vyrazí a dá si k tomu předsevzetí, že bude méně jíst. Obchodní řetězce na to reagují mazaně. Přeci proč na tom nevydělat. Takže v lednu stojí zelenina i o 20% více, než stála před Vánoci, kdy ji kromě té kořenové nikdo nekupoval.

Když chci ve svém životě něco změnit, něco, co mě dlouhodobě tíží a trápí, je zapotřebí ale udělat velkou inventuru

Nestačí na chvíli kupovat o nějaký ten salát navíc, naložit na sebe tréninkový plán, který by v počátku skolil i slona. Je potřeba jít do hloubky. Se změnou stravování, které je pro zhubnutí nutností je totiž spojeno mnoho věcí a často si je ani neuvědomujeme.

Co nás tak brzdí opustit staré stereotypy?

- Zvyk. Ne nadarmo se říká, že zvyk je želená košile. Je to něco, co si neseme od dětství z naší původní rodiny a pokud chceme změnit ten, je zapotřebí si to nejprve uvědomit a pak s tím začít pracovat. Nebudu tvrdit, že je to jednoduché, je to sakra fuška a proto velmi pomáhá, když na to není člověk sám, ale má svého průvodce na cestě ke změně.

- Peníze a nahlížení na to, co je drahé a co není. Obecně panuje domněnka, že zdravá strava je drahá. Ona ale být nemusí a mnohdy je to naopak a nákupem zdravých potravin ještě ušetříme. Víc se zasytíme, jíme kvalitní suroviny a stojí nás to méně peněz. Komu by se to nelíbilo, že ? Je ale zapotřebí změnit úhel pohledu a vidět vše v posloupnostech.

Mrkněte například na to, jak můžete připravovat zdravé, chutné a levné večeře bez toho, abyste nad nimi strávily přípravou celý večer. eKuchařku si můžete stáhnout v pdf do svého počítače nebo tabletu a načerpat tak novou inspiraci.

- A často je to i sebeláska a sebeúcta. Raději děláme něco pro druhé než pro sebe. Vzorec pro mě je to škoda, zbytečné, mně tohle stačí, to už to vydržím,je jeden z nejčastějších důvodů toho, proč nejsou vytyčené změny dosaženy. Schválně se zamyslete, jestli jste tohle neslýchaly doma od maminky. Jsem přesvědčená, že naprostá většina ano. Ovoce je pro děti, s těma starýma botama to ještě vydržím a s tátou taky, je to mezi námi sice špatné, ale už jsme spolu tolik let...

Ani jeden z důvodů, které jsem vám sem ale napsala, není důvod k tomu, aby to tak muselo zůstat. Když si připustíte, který bod se vás týká (a při osobních konzultacích jich často najdeme i víc), víte s čím se vyrovnat, nebo co opustit. Pokud to nevíte, nebo nechcete vědět, budete se stále točit v bludném kruhu. 

Téma změny stravovacích návyků i hubnutí bude i tématem, se kterým se těším na workshopu pro ženy na sobotní akci v OC Flora - Den, kdy se mám ráda. Workshop s názvem "Změna stravování i hubnutí začíná v hlavě" i pro vás a stejně tak i možnost individuálních konzultací na místě. Pro účastnice chystám také slevové poukázky, které potěší i podpoří .

Těším se na vás

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 8. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 18. 1. 2018

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 17. 1. 2018

Odpovědět
Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová 18. 1. 2018

Ovace
Ovace 17. 1. 2018

Zajímavé

Odpovědět
Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová 18. 1. 2018

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.