Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Rozhodla jste se více hýbat? Jaký sport vybrat a nenechat se odradit?

Líbí se mi
Rozhodla jste se více hýbat? Jaký sport vybrat a nenechat se odradit?

Rozhodla jste se více hýbat? Jaký sport vybrat a nenechat se odradit?

Jarní měsíce nám dodávají vůli a odhodlání konečně zatočit s nadbytečnými kily, zpevnit postavu i své zdraví. Vystoupit ze stereotypu nebývá snadné. Jak se připravit, pokud mají být změny trvalé, už víte. Nyní přinášíme pár tipů, jak u svého předsevzetí vydržet.

 

1. Sport vás musí bavit

Vyberte si sport, který vám bude nejlépe vyhovovat a uspokojí vás. Pokud nemáte čas chodit dvakrát týdně do fitka, můžete cvičit i doma, pár minut se vždy najde. Udělejte z toho rituál, vyčleňte si čas jen pro sebe.

Kdo musí šetřit klouby, může zvolit šetrné protahovací cviky, jógu, při které i relaxujete. Pokud máte radši něco rychlejšího, můžete využít svižnou hudbu a zahřívací cvičení (kardio), při němž se pořádně zapotíte. Vynikající na spalování kalorií je i tanec.

 

2. Využít můžete pomocníky, každý pohyb se počítá

Pomůckou vám mohou být míče, balony, činky, švihadlo, kdo má dostatek prostoru, pořídí si běžící pás, trampolínu, šlapadla, či rotoped... Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

 

 

V každém případě, cvičit lze i bez pomůcek s minimálními náklady, takže výmluvy tady neplatí. Vydejte se na procházku, proběhněte se, choďte pěšky, po schodech, udělejte pár dřepů v polední přestávce… Využijte jakoukoli chvilku k pohybu, každý se počítá!

 

3. Pěkné oblečení posílí chuť cvičit

Aby vás sportování ještě víc bavilo, dopřejte si i hezké sportovní oblečení a obuv, ve kterém se budete dobře cítit. Hned bude vaše chuť cvičit daleko větší.

 

4. Co nezvládnete teď, dokážete příště

Nenechte se odradit, pokud nějaký cvik hned nezvládáte. Proto přece cvičíte, každým dalším dnem budete zvládat cvik lépe a vaše výdrž bude delší a větší. I malý úspěch je motivující.

 

5. Únava je v pořádku, dopřejte si i relax

Pokud vás bude po prvních lekcích cvičení „bolet celý člověk“, jak se říká, a objevíte tak svaly, o kterých jste předtím ani neměla ponětí, je to v pořádku. Dejte si pak teplou lázeň, uvolněte se, dopřejte tělu dostatečný odpočinek, relaxujte. Bez pravidelného střídání tréninku a relaxace se neobejdou ani vrcholoví sportovci.

 

6. Pestrost v jídle i sportu

Střídání aktivit je také prospěšné, tělo si totiž na jednostrannou zátěž brzy zvykne a úbytek váhy se tak může uprostřed cesty zastavit. To vás nesmí odradit, postavu zpevňujete dál. A pokud přidáte i jiný druh cvičení, kdy zatížíte jiné svaly, vaše váha půjde opět dolů.

Jednostranná dlouhodobá zátěž není vhodná ani zdravotně, tělo by mělo být zatěžováno rovnoměrně a neméně důležitý je právě i odpovídající odpočinek a relaxace. Proto myslete nejen v jídle, ale i v pohybu na pestrost, pravidelné změny, různorodost a vaše tělo i mysl budou v harmonii.

A nezapomeňte, děláte to pro sebe! Tak pevnou vůli, odhodlání a hodně radosti i z malých krůčků! Jen tak dál! 

 

Také si přejete zpevnit svou postavu? Jaký sport je váš nejoblíbenější?

 

Čtěte také:

Chcete změnit jídelníček a nedaří se? 10 tipů, jak na to

Jak zlepšit své zdraví a postavu trvale? Sport doplňte vhodnou stravou 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Zdravím, i já jsem se docela dost nedávno začala zabývat nějak trochu tím zdravějším zdravým stylem a i nějakým tím sportováním a docela dost mi v tom pomohla i tato stránka zde - https://www.sportli.cz/ , díky které jsem si mohla pořídit nějakou tu výbavu, abych nechodila běhat v podpatkách

Odpovědět
avatar

Já se rozhodně rozhodla hýbat daleko víc a proto jsme si s manželem nedávno pořídili nové hokejky ( konkrétně z tohoto shopu https://www.bauerhockey.cz/hrac-hokejky ) A máme v plánu spolu začít více chodit sportovat a jezdit na bruslích.

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 9. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.