Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 3. 6. 2020
Líbí se mi

Řídíte se měsíčními fázemi? Ovlivňují vaše podnikání i život.

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 3. 6. 2020
Líbí se mi
Řídíte se měsíčními fázemi? Ovlivňují vaše podnikání i život.

Řídíte se měsíčními fázemi? Ovlivňují vaše podnikání i život.

Zářící úplňkový měsíc nás fascinuje již od pradávna. Má magickou moc, které využívaly čarodějnice a mágové. Někteří se ho bojí, jiní se na něj dívají s respektem. A lidé, jako já, jsou vděčni za to, že můžou využívat jeho magickou a tajuplnou moc.

Ačkoli se to nezdá, tak Měsíc ovlivňuje, stejně jako Slunce, všechen život na Zemi… Ovlivňuje příliv a odliv, let a hnízdění ptáků, rozkvět a sílu nejen léčivých bylin, ale ovlivňuje také naše emoce a v neposlední řadě může ovlivňovat i naši prosperitu, hojnost a tím vlastně i pocit našeho osobního štěstí.

Tak schválně. Řídíte se ve svém životě nebo podnikání měsíčními fázemi? Víte jaké výhody a nevýhody to pro vás může mít?

Každá měsíční fáze je přitom nejmocnější a nejsilnější v den, kdy se do něj měsíc dostane a působí ještě cca další 2-3 dny, než měsíc postoupí do své další fáze.

Možná, že měsíčním fázím nepřikládáte zrovna velkou váhu, ale pokud objevíte jejich tisícileté zákonitosti, mohou v mnohém pomoci nejen vašemu podnikání, ale i každodennímu životu.

Všechny nové začátky začínají Novoluním

Je to doba, kdy měsíc stojí přesně mezi Zemí a Sluncem, a proto ho na obloze nemůžeme spatřit. Noci bývají temné a tmavé a také se nám dobře spí. Je to nejvhodnější doba pro započetí a držení půstu, kdy se tělo může nejlépe zbavovat všech škodlivin a jedů.

Je to také doba nových počátků, doba očisty. Tím se nám otevírá vhodný čas pro zbavení se všech starých zlozvyků, návyků a neduhů. Je to vhodný čas také pro dlouhodobé plánování třeba právě ve vašem podnikání.

Dorůstající měsíc

Když roste měsíc, tak můžeme růst i my a vše kolem nás. Je to nejvhodnější doba pro započetí nového podnikání, spojení s novými obchodními partnery a pro všechna nová seznámení. Jsme plní energie, pociťujeme velký „příliv“ a je to ta nejvhodnější doba pro nové a smělé plány a vize.

Cokoliv teď zasejeme a čemu se budeme věnovat, má velkou šanci na úspěch, má obrovský potenciál „růst“ stejně, jako Měsíc.

Bylinky mají v těchto dnech dvojnásobnou sílu a jejich účinky je proto vhodné využít. Je to skvělá doba pro masáže, návštěvy kadeřníků.  Stejné je to však i s dopřáváním si. Tuky se nám rychleji ukládají.

Úplněk

V této měsíční fázi stojí Země přesně mezi Měsícem a Sluncem. Proto je úplňkový měsíc tak krásně na obloze vidět. Měsíc v úplňku je prostě magický a tajuplný. Hodně lidí špatně a neklidně spí, děti se často budí. A měsíční světlo osvítí nejen oblohu, ale i vše kolem.

Sílu úplňku je vhodné využít k zastavení. Je to magický čas, kdy léčivé byliny mají svoji největší sílu a moc. Je vhodná doba k provádění rituálů. Nejen magických, ale třeba i osobních i pracovních.  V této době by se člověk měl více zahloubat do sebe a uvědomit si, zda je právě tam, kde má být, zda je toto jeho směr a cíl.

Ubývající měsíc

Je to měsíční fáze, která jakoby dodá všemu rovnováhu. Je to fáze, kdy se můžete nejlépe zbavit všeho starého, nepotřebného, hlavně myšlenek a návyků, a třeba i přebytečných kil.

Přehodnocujeme vztahy, bilancujeme a snáze opouštíme již nepotřebné, přežité a zbavujeme se všeho škodlivého, špatných návyků a stereotypů. Prostě to zvládáme nějak lehčeji.

Je to také nejlepší a nejvhodnější doba pro detoxikace, očistné koupele, masáže, pití čistících čajů a třeba právě i pro dietní kůry.

Nejen v podnikání se můžeme rozloučit s nefunkčními vztahy a plány, přehodnotit své cíle a směřování. Vše nám půjde tak nějak lehčeji a snáz.

 

Zkuste vpustit tajuplnou sílu Měsíce do svého života a jsem si jistá, že budete příjemně překvapeni, co všechno se začne dít!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 3. 3. 2021

Velmi zajímavé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 6. 2020

zajímavé

Odpovědět
lemur
lemur 4. 6. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.