Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Iveta Bartošová
Vloženo 21. 5. 2020
Líbí se mi

Relaxace jako u moře

avatar
Iveta Bartošová
Vloženo 21. 5. 2020
Líbí se mi
Relaxace jako u moře

Relaxace jako u moře

Solné jeskyně jsou vybudované pouze ze soli z Mrtvého moře, která obsahuje spousty minerálů a stopových prvků, které zklidňují náš nervový systém a navozují rovnováhu v těle. Léčivé účinky vnímáme především při dýchání, ale i díky ostatním pórům se nám dostávají do těla. 

Mnoho lidí, kteří mají potíže s dýchacími cestami, astmatem, zánětem prudušek, alergiemi, kožním onemocněním či oslabenou imunitou navštěvují právě solnou jeskyni, která jim nahrazuje často lékaři předepisovaný pobyt u moře. Jedna procedura (50 minut) se podle pozorování vyrovná několika dnům stráveným u moře. Optimální je absolvovat kúru 10-15 návštěv, 2x v prvních dvou týdnech, dále pokračovat 1x týdně. Většina zdravotních pojišťoven přispívá na permanentky do solné jeskyně.

Doba strávená v solné jeskyni má nejenom pozitivní vliv na naše dýchací ústrojí a pokožku, ale také na naši psychickou pohodu. v polohovatelném křesílku se můžete zabalit do deky a při velmi ztlumeném světle a za zvuku příjemné hudby si i zdřímnout. Někdy se může stát, že s vámi proceduru absolvuje nějaký spáč, který nahlas chrápe, proto je lepší si k sobě najít parťáka či více parťáků a pronajímat si prostor pro vaši skupinku. 

Pokud máte rádi dobrodružství, pak můžete využít i noční pobyt v solné jeskyni. Ne všechny jeskyně ho nabízejí, nicméně si myslím, že to může být skvělý zážitek, především nyní v době "koronavirové", kdy nevíme, zda vůbec budeme moct letos moře navštívit či až příští rok. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 28. 6. 2020

super

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 5. 2020

prima

Odpovědět
benca
benca 22. 5. 2020

Super

Odpovědět
lemur
lemur 22. 5. 2020

Pěkné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 078
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.