Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva U.
Eva U.
Vloženo 19. 9. 2016
Líbí se mi

Ráj chutí v srdci Čech je otevřený a já stále slavím….

Eva U.
Eva U.
Vloženo 19. 9. 2016
Líbí se mi
Ráj chutí v srdci Čech je otevřený a já stále slavím….

Ráj chutí v srdci Čech je otevřený a já stále slavím….

Ano, od posledního článku v lednu se toho spoustu událo…

Ale nejdřív pěkně popořádku…Když jsem před rokem v září na konci mého šestinedělí se synkem v náručí dozvěděla o jednom prostoru, netušila jsem, že až za dlouhých 7,5 měsíců slavnostně otevřu vysněný ráj.

Ptáte se jak to že tak dlouho vše trvalo? První bylo, že můj vysněný obchůdek je v největším a nejdelším paneláku (já nemůžu mít nic jednoduchého) a tedy na mne čekalo sehnat většinu podpisů v družstevním domě. Ze 160 nájemníků družstevního domu jsem několik večerů poctivě sbírala souhlasy, abych mohla o prostor vůbec zažádat. Vznikala řada ujištění a výslechů ze strany starostlivých nájemníků, ale chápu je! Nechceme tady mít noční hernu, nejste bílý kůň mafiánů? První krůček byl nakonec splněn. Tak huráááá.

Pak veškerá dokumentace, hygiena, hasiči, ĆOI, SZPI, živnostenský úřad, celní úřad (mám přeci tvrdý alkohol na skladě), projektová dokumentace zjednodušená naštěstí..atd. Další krok, musela jsem osadit nové vchodové dveře. Tedy v prosinci byly objednány a složena většinová záloha, můj největší vánoční dárek v životě!!! Mezi svátky jsem trnula, jestli jsem neudělala hloupost, zase pochybnosti začaly vystupovat. Synek začínal být víc a víc živí, je jen to spavé miminko a taky dcerka chtěla hodně pozornosti, podzim byl opravdu jízda a moc maminku neviděla…

1. února nastal slavnostní den, kdy jsem konečně získala klíče od obchůdku.

Jo, ale nebyla elektřina, měrka topení, voda, tedy další veselé situace přicházely. Na třetí pokus se skupina ČEZ trefila s datumem a časem mezi kojením a schůzkami a já se mohla radovat a svítit. Tak a pustíme topení, a vodu. A ono to nebude tak jednoduché, neukončené trubky ze zdi začali chrlit vodu. Tak rychle nasmlouvat instalatéra, ještě že jsou šikovní přátelé a rychle bylo zajištěno. Zdi křivé tak, že to nešlo jinak a museli se výrazně rovnat a natahovat nové omítky. Rozvody na zářivky a luxusní světla, to jsou základ. Co jsem měla velikou kliku, že jsem v této době napsala kamarádce Hance Matějkové interiérový design. Vzala si mě pod svá ochranná křídla a po celou dobu realizace mě ochotně pomáhala vše vylaďovat. Doslova anděl! Bez ní by obchůdek nebyl tak elegantní, vzdušný, nadčasový, prostě jaký jsem si jej vysnila. Jo a pak přišly ještě na řadu podlahy a uprostřed místnosti navíc plechový poklop. Zkrátím to, tři podlahářství, tři zedníci se otočili v obchůdku, než padlo finální rozhodnutí. Stěrka za desítky tisíc nebude, nepoložíme plovoucí podlahu, čas slevit ze svých snů, chci už otevřít… Výmalba a hurá na zástěny a výrobu nábytku na míru. Ale co čert nechtěl, přišel úraz mého truhláře. Bohužel šlo o vážné zranění prstů, které potřeboval. Opravdu bylo řada okamžiků, kdy jsem si říkala, to snad ne??? Proč zrovna já tohle přitahuji. Nakonec vše se dělo jak mělo a po velikonocích nastal den kolaudace. Přišly dámy z úřadů, vše bylo nachystáno, ale pár maličkostí mě proklouzlo, ono kolaudovat sama s miminkem, to by bylo, kdybych to dala napoprvé, že? Ale jsem poučenější a trpělivější k termínům, které si sama plánuji. Ono to mnohdy nešlo tak jak si blondýnka ve tři ráno mezi kojením naplánovala… Člověk se stále učí, napodruhé vše klaplo a mohlo se otevírat. V půlce dubna tedy byl slavnostní den a byl otevřen ráj.

Nyní po více jak pěti měsících můžu říct, jsem spokojená. Malého již nekojím, tedy konečně doháním obří deficit spánku, snažím si užívat i cenné chvilky s rodinou a čerpat síly na hlavní vánoční sezonu. Ano, jsou na začátku obří investice času, energie, a zejména peněz, ale ničeho nelituji. Věřím, že pomalými, ale stabilními krůčky, to je směr, kterým se chci udávat. Děkuji za Vaše nabídky, co by se hodilo do bedýnek, nemám tvořivý tým, to jste pro mne Vy zákazníci.

V obchůdku Českých bedýnek si můžete ochutnat a zakoupit jednotlivé české trvanlivé lahůdky, připravím Vám balíčky či bedýnky dle přání. Rozbíhá se pěkně vypalování bedýnek na přání. Děkuji i za Vaše doporučení do firem, pro které dělám limitované edice. Jen je otevřeno zatím jen každé úterý od 8-16hodin, ale i nově ve čtvrtek 15-19hodin.

Přeji si jednou vychovat k sobě šikovného kreativce, snad se mi to brzy povede. Bez pomoci chůvy bych téměř skoro nic už dneska neudělala. Mám veliké štěstí, že si sedla se synkem hnedka napoprvé. Těší mě, že zatím mě rodina podporuje a přeje mi dále pokračovat v malých krůčcích za svým snem. Vděčím hodně manželovi i dcerce, která mamince také začíná pomáhat. Nedávno České bedýnky sfoukly již druhou svíčku na narozeninovém dortu a tolik se těším na třetí rok…

Děkuji, že mě doporučujete dále a vracíte se, to je obří motivace a odměna a prostě já stále slavím!!!! Nejvíce mne najdete na fb České bedýnky, ale plánuji dotáhnout i webové stránky www.ceske-bedynky.cz, tak mě prosím držte palce, ať to všechno nějak DÁM!!!!

Podnikavá maminka Eva U. z Pardubic 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 9. 2016

držím vám palce

Odpovědět
Eva U.
Eva U. 24. 9. 2016

Moc Vám děkuji!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 488
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.