Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 23. 6. 2016
Líbí se mi

Rady plážového povaleče aneb co dělat, abyste se v létě nespálili jako špekáček?

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 23. 6. 2016
Líbí se mi
Rady plážového povaleče aneb co dělat, abyste se v létě nespálili jako špekáček?

Rady plážového povaleče aneb co dělat, abyste se v létě nespálili jako špekáček?

Těšíte se na léto? A bojíte se, že se spálíte? A víte, co vlastně dělat v záplavě článků o tom, co byste měli dělat?

Sporné je dnes prakticky cokoliv. Můžete si přečíst jak články o tom, jak je sluníčko zdravé a jak je nezdravé, jak bez opalovacího krému nesmíte vystrčit na slunko ani nos a na druhou stranu také ty, které vás nabádají k tomu, abyste se nemazali vůbec, používali přírodní prostředky (třeba olivový nebo kokosový olej) a nezamořovali tak tělo zbytečně chemickými látkami. Jak se říká – na každém šprochu pravdy trochu. Upřímná rada? Prostě to vyzkoušejte! Ale nejdřív samy na sobě, než se rozhodnete zahrnout do toho i zbytek rodiny. Hodit se vám mohou následující rady plážového povaleče. Čtěte, bděte, mažte, hydratujte, nasávejte životodárnou sluneční energii a vězte, že ochrana musí být zvenku i zevnitř (a k tomu jedna SOUTĚŽ na konci článku). 

Rady plážového povaleče:

 

1)      Nebojte se slunka

Říká se, že je to všechno o tom, co si vykonstruujete v hlavě. Pokud to, že vám slunko ublíží, pak vám ublíží. Pokud to, že díky slunci získáte životodárné teplo a energii, pak ji dostanete. Takže…je to na jenom na vás.

2)      Nebojte se mazat

Ať už věříte ochranným opalovacím krémům nebo kokosovému či olivovému oleji – rada zní: mažte se. Suchá kůže tak nějak přitahuje slunko jako magnet a hydratace a ochrana je prostě a jednoduše rozumná. Sledujte stav své kůže a budete moc dobře vědět, kdy se opětovně namazat. Jednoduchá pomůcka: pokaždé, když vylezete z vody a ochrannou slupku jste v ní nechali a pokaždé, když je pocitově vaše kůže suchá.

3)      Hydratujte a hydratujte

Nejen kůži, které po večerní koupeli dopřejte promazání kvalitním oleje nebo hydratačním krémem s obsahem panthenolu, který je pro kůži něco jako pro čerstvě narozené miminko heboučká a měkká zavinovačka, ale hydratujte také sebe – dostatečně pijte, nejlépe jen čistou vodu. Tak samozřejmě že večer je fajn to proložit něčím příjemnějším s kapkou alkoholu. Pamatujte ale, že pokud do těla pouštíte alkohol, musíte hydrataci vodou ještě zvýšit.

4)      Chraňte se zevnitř

Tělo se silnou imunitou neporazí ani sluneční záře. Určitě tedy posilujte tělo vitamíny, antioxidanty, přidejte betakaroten a vitamín C. Ideálně samozřejmě, pokud do sebe potřebné látky dostanete skrze stravu. Pokud ale víte, že to s tím vaším jídelníčkem není úplně to pravé ořechové, nebojte se ani potravinových doplňků. Nějak to do toho těla prostě dostat musíte.

5)      Dobře žijte

Dobře jíst, dobře pít, sem tam sportovat, krmit tělo i ducha a hodně pít vodu, aby se z těla mohly odplavit věci, které tam nemají co pohledávat. No a taky se s nikým nehádejte a nebuďte zlí, znáte to. Zkrátka – posilovat imunitu s rozumem.

6)      Používejte zdravý selský rozum

Ležet na slunku dvě hodiny v kuse nebo přes poledne asi nebude to pravé ořechové, to určitě tak nějak intuitivně cítíte. Stejně tak asi není úplně normální se každou půlhodinu namazat od hlavy k patě ochranným krémem. Takže prostě jen pusťte ke slovu zdravý rozum a intuici. V poledne jděte prostě bez pardonu do stínu a nechte si přísun životodárného světla a tepla ze slunka zase tak na 15 hodinu. Na oči sluneční brýle, na hlavu klobouk, po bok dobrého parťáka a hurá do vody!

Pěkné léto přeje

Jitka  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 21. 5. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 26. 6. 2017

ty plavky jsou suprový

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 6. 2017

vůbec nechodím na sluníčko, takže se nemohu spálit...ani jako špekáček, ani jako grilované masko

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.