Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 6. 5. 2019
Líbí se mi

Protein a vše okolo něj

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 6. 5. 2019
Líbí se mi
Protein a vše okolo něj

Protein a vše okolo něj

Z nějakého důvodu spousta lidí v proteinu vidí nějaký zvláštní chemický koktejl, vhodný pro namakance na steroidech. Pro běžného smrtelníka nebo pro ženu naprosto zbytečnou a nepoužitelnou věc. Co je tedy protein?Jednoduše bílkovina. Nic víc, nic míň. Když to vezmeme zjednodušeně, je to prostě mléko (protein je vyroben speciální metodou ze syrovátky). Plus nějaké to ochucovadlo, aby dobře chutnal, případně další prospěšné látky, které najdete i v běžné stravě. Není to tedy žádný chemický koktejl ani zázračný prášek, ale jen bílkovina v trochu jiném "obleku".

Kdy se tedy protein používá?

Když potřebujete pokrýt zvýšenou potřebu bílkovin. Takže například po sportu nebo při hubnutí. Bílkoviny jsou totiž pro redukci tuků velmi důležité a mnoho lidí jich není schopno přijmout dostatek v běžné stravě. Proteinů existuje spousta druhů a chutí. Vybírejte CFM protein ze syrovátky. Je kvalitní a za rozumnou cenu.

Jak protein používat?

Pokud cvičíte, pije se půl hodiny po skončení aktivity, zamíchaný ve vodě. Proč? Protože tělo po cvičení potřebuje doplnit bílkoviny, a toto je nejjednodušší a nejrychlejší cesta. Jasně, můžete si dát i velký stejk, ale určitě znáte ten pocit po cvičení v žaludku, kdy pokud byste do sebe nacpali flák masa, asi by v břiše dlouho nezůstal. Díky speciálnímu zpracování proteinu ho tělo jednoduše a rychle stráví, žaludek nebude prostestovat a vám bude fajn. Dalšímu využití se meze nekladou. Můžete ho přidávat do kaší, při pečení, na ochucení jogurtu, tvarohu, do palačinek, lívanců.. Projděte internet, receptů a rad, co s ním, najdete opravdu mnoho. Obzvlášť ve sladkých dobrotách ho oceníte, protože třeba z koláče, ze kterého byste normálně měli výčitky, protože v něm jsou prakticky jen cukry (sacharidy), vykouzlí jídlo s dostatkem bílkovin, které dobře zasytí.

Já osobně jeden čas si taky kupovala protein, ale po nějaké době mi došlo , že je mi úplně k ničemu . Sice to chutna, ale leze to do peněz a mě osobně to nijak "nepomohlo"  a raději si dám kus masa. Dá se koupit více  druhů a příchutí a cena se pohybuje od 200 - 1500 Kč i podle velikosti a značky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 7. 5. 2019

Odpovědět
Ovace
Ovace 6. 5. 2019

Děkuji

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 6. 5. 2019

Nepoužívám

Odpovědět
gustawka
gustawka 6. 5. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 5. 2019

Díky za článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 957
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.