Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

WV
WV
Vloženo 2. 2. 2020
Líbí se mi

Projekt E. V. Č. A ....POHYBU aneb Preventivní pohybová hygiena (nejen, ale hlavně) pro děti - 44

WV
WV
Vloženo 2. 2. 2020
Líbí se mi
Projekt E. V. Č. A ....POHYBU aneb Preventivní pohybová hygiena (nejen, ale hlavně) pro děti - 44

Projekt E. V. Č. A ....POHYBU aneb Preventivní pohybová hygiena (nejen, ale hlavně) pro děti - 44

Úvod: Ať už chceme či ne, okolí ovlivňujeme o ono tak stejně a logicky působí na nás. Je to díky tomu nejsilnějšímu ZÁKONU, který známe pod názvem - PŘITAŽLIVOST alias MAGNETISMUS.

Proto Vám (níže) přináším další příběh, jak je Efektivní Využítí Času A .... POHYBU (do škol základních ZDARMA pod názvem: Projekt E. V. Č. A .... = pohybová prevence pro děti aneb následný život bez bolesti i pro všechny další, kteří jsou ochotni se jí zbavit a nadále ji předcházet) nezbytnou preventivní součástí vašich dnů tedy novodobou hygienou, která je stejně podstatná a důležitá, jako jakákoli jiná gramotnost.

V knize, kterou jsem vydala a mnozí jí již máte, naleznete celý návod.

(Díky zakoupení jste podpořili ZANEDBANÝ fyzický, psychický a duševní rozvoj mládeže v Čechách.) DĚKUJI.

A kdo ke čtení potřebuje i video ukázku pohybových pozic, jak ji po 20 min.praktukují: holčičky, chlapečkové, ženy a muži = máte k dispozici na mém youtube kanálu. Včetně ukázky ala meditace trvající necelých 7 minut. Dále pro stále ještě zrychlené/netrpělivé mám i rychlo verzi pod 3 minuty. (To, že mi z toho vyšel datum narození je čistá "shoda okolností" ). Obě verze praktikuji/ukazuji já osobně. Vše natočeno 2 měsice po vzniku projektu, tedy v květnu 2018.

Pohodlně se usaďte do SEDÍCÍ SOCHY (nohy v pravém úhlu) a nebo ještě lépe, dejte si nožky do vyšší pozice, než je Vaše sedací ústrojí, ať si odpočinou. Přejí všem pěkné čtení:

PŘÍBĚH ČÍSLO 44:

Jeden příběh, který se udál přesně (14. 6. 2018), tedy vyprávění pod číslem 44, aneb jak vám Projekt E. V. Č. A .... pomáhá za pochodu, obohacuje a prospívá. Hrajeme golf a kolega ve flightu se ptá na něco z pravidel, jestli to je dobře, odpovídám a k tomu dodávám, že ještě můžeme řešit záležitosti kolem fyzioterapie, tomu též rozumím. Hned se chytne druhý hráč a reaguje: "S těma mejma kyčlema toho asi moc nepůjde, co?" Odpovídám: "Na to je pohybová pozice TANEČNÍK, jako dělaná a ještě přidáme KARPÁLY, ať to je komplet efektivní. Na devítce máme občerstvení, tak to zvládneme tam". Dojdeme do stanu za 9.greenem. Vysvětluji DÝCHÁNÍ, STOJÍCÍ SOCHU a TANEČNÍKA S KARPÁLY - toho rovnou aplikujeme. Po minutě už se nám ztuhlost uvolňuje a i prokřupává, jako na mobilizaci. Marek, ten první ve flightu to pozoruje a říká, že to potřebuje jeho dítě, sděluji mu, že to je můj cíl = E. V. Č. A .... do škol. A třetí ve flightu, bývalý závodní hráč basketbalu, jen pozoruje a mlčí. Ale cítím, že jej to též zaujalo. Jen prozatím nereaguje. Však já si počkám. Jsme o 6 jamek dál, koukám na Honzu, toť ten třetí ve flightu a vidím, jak stahuje ramena a lopatky a říkám: "Praktikuješ DÝCHÁNÍ, viď, že to je skvělé?" A on: "To vidíš, jo? Slušnej pozorovací talent máš. Dělám, máš pravdu a je to fakt dobrý. Jen já měl ten úraz, víš a ...",, ani jej nenecháván dokončit větu (o kotníku již mluvil), je to zbytečné, vidím kde není srovnám a je jeho slabina a proč tedy ty úrazy od předkolení směrem dolů. Má extrémně propnutá kolena, správně mají být = nad patou/kotníkem. A on je má za patou, proto se řádně neprokrvuje noha od kolene směrem dolů, nejde tam energie v dostatečné míře. Sundám bag z ramen, přikrčím se a dám mu ruce na kolena,, naviguji jej: "Teď je povol, ještě krapet, výtečně a už jen tlač palce do země. Co ty na to? Lepší, viď?" Usměje se a odvětí: "Souhlasím." Pokračujeme ve hře. Ještě pár jamek zbývá. Čas od času na něj po očku kouknu a vnitřně se tetelím blahem, jak šiřím fyzio blaho a funguje to, které k tomu vytváří dobré vibrace na duši, což z lidí cítím a do psychiky to zapadá, jako části puzzle a většina osob se hned i veseleji usmívá a tváří. A co je hlavní, že když se řádně naučí on, předá to dalším a ti též....
A to je to, co jsem si přála já.
Mít práci, která má zpětnou vazbu, nebudou k ní potřeba žádné pomůcky, půjde praktikovat kdykoli, kdekoli a v čemkoli. A tím pádem to mohu učit i v důchodovém věku, a že to jednou přijde ????
Ale ještě zpět do příběhu: dojdeme do klubovny, sedíme u jídla a Honza se rozpovídá o tom, jak ho to zaujalo, dávám mu vizitku a ještě sděluji, že mohu zaškolit i třeba lidi v jeho firmě atd. Říká, že se určitě ozve. Začínáme jist, podívám se pod stůl a vidím, kde má nohy - klasika - zkřížené a pod židlí. = Tento NEŠVAR, který se rozmohl, nutno postupně (z)likvidovat!
Odložím na chvilinku příbor a jen vysvětlím SEDÍCÍ SOCHU, kdy se paty dají pod kolena a nohy od sebe na šíří boků, to k jídlu stačí a pokračujeme v konzumaci výtečné číny. Po chvilce dorazí Miloš, toť ten, kterého jsem ve stanu učila TANEČNÍKA S KARPÁLY, druhý hráč z flightu. Dosedne na židli a Honza mu po pár vteřinách sám od sebe říká: "Sedíš špatně, vysuň ty nohy z pod židle, já už školení dostat, tys chyběl, je to výborný, viď?" A já se začínám vnitřně vznášet. A není to jen tím, že se jmenuji Vorlová ???? Jen víc takových rychlo chytlavých učenců, je vidět, že sport na vysoké úrovni v mládi mu zanechal to podstatné: rychle se učit čemukoli řádnému. Hned mám pocit, že je na světě krásněji ????". Děkuji.

 

S úctou Wanda Vorlová. Na další počtení si počkejte do 10. 4. 2020.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
WV
WV 19. 5. 2020

Děkuji.

Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

skvělé

Odpovědět
WV
WV 8. 4. 2020

S potěšením a děkuji.

Kahomar
Kahomar 31. 3. 2020

Odpovědět
WV
WV 31. 3. 2020

hudlenka
hudlenka 31. 3. 2020

zajímavé, díky

Odpovědět
WV
WV 31. 3. 2020

Je mi potěšením. Velmi přínosné a pokud je nějaký jedinec po operaci kotníků, kolen či právě kyčelních kloubů je to skvělá po-operační rehabilitační prevence, OVŠEM POZOR, ve vodě. Ať to je na novém začátku - restartu, ještě šetrnější. Když už došlo k (ne)vyhnutelné v výměně tělních "součástek". WV

lemur
lemur 31. 3. 2020

Super.

Odpovědět
WV
WV 31. 3. 2020

S potěšením a děkuji.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 187
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.