Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ovace
Ovace
Vloženo 21. 1. 2017
Líbí se mi

PROČ SE LYMFA NEMÁ ČISTIT JEN na JAŘE aneb lymfu máme čistit celý rok !

Ovace
Ovace
Vloženo 21. 1. 2017
Líbí se mi
PROČ SE LYMFA NEMÁ ČISTIT JEN na JAŘE aneb lymfu máme čistit celý rok !

PROČ SE LYMFA NEMÁ ČISTIT JEN na JAŘE aneb lymfu máme čistit celý rok !

PROČ JE LYMFA TAK DŮLEŽITÁ? TĚLO SPRCHUJEME A OMÝVÁME DENNĚ, PROTOŽE NEČISTOTY "VIDÍME". ihned. LYMFU (NAŠE VNITŘNÍ PROSTŘEDÍ) NEVIDÍME, ALE O TO VÍCE JE ZRÁDNĚJŠÍ, ŽE právě TO, "CO NEVIDÍME", škatulkujeme do pocitu, že to není tak důležité. Pak se "najednou" divíme, "KDE SE VZALY ty zdravotní potíže tak NAJEDNOU.....". Nebylo to "najednou" - jen naše "čistička odpadu neboli lymfatický systém" se už přeplnil naším vnitřním odpadem do nadmíry (dokapala poslední kapka do poháru a pohár přetekl), co jsme do něj nasoukali a vypukla v nemoc...

STAČILO BY NÁM NAŠE TĚLA SPRCHOVAT TAKÉ JEN NA JAŘE?? 
Pořád vnímáme vnějšek více a na zrádnější "vnitřek" zapomínáme, a pak se divíme, že jsme nemocní. Lymfa je naše "vnitřní dezinfekce, čistička", která musí být stále čistá, aby naše těla mohla zdravě fungovat. A to musíme po celý rok - nejen na jaře, kdy už může být pozdě!

CO TO VLASTNĚ JE LYMFATICKÝ SYSTÉM?

LYMFATICKÝ SYSTÉM je do určité míry podobný oběhovém systému, nemá na rozdíl od něho vlastní pumpu, kterou je pro oběhový systém srdce. To nepřetržitě vhání krev do tepen, zatímco lymfatický systém závisí na vnějším tlaku, jako je adekvátní JEMNÝ pohyb (plavání, jóga, strečink, nic silového!!), správné dýchání, pohybu svalů, nezahleňující strava, minimum chemie a lymfodrenáže, které rozproudí lymfu. Následkem nedostatečného pohybu lymfy je, že mnoho lidí trpí ochabnutím LYMFATICKÉHO SYSTÉMU - to se projevuje ZATUHNUTÍ LYMFY V TKÁNÍCH - to vnímáme jako obezitu, otoky končetin, zavodnění těla, pocit "nafouknutí", pnutí v končetinách, těžké tělo a nohy....

Pokud ale lymfa neplyne volně, dochází ke stagnaci. Odpad a voda se vrací zpátky do tkání, kde se ZAČNE hromadit. 

To hlavně u žen vidíme problematickými partiemi JAKO JSOU OBÉZNĚJŠÍ BOKY, STEHNA, VNITŘNÍ STRANY STEHEN, NEHUBNUJÍCÍ HÝŽDĚ, VĚTŠÍ POVADLÉ BŘICHO ("lymfatická kapsa"), KTERÉ VÁM ŽÁDNÝM CVIČENÍM ANI DIETAMI NEJDOU ZHUBNOUT. Muži na ucpávání lymfy trpí více v oblasti BŘICHA.

ČÍM TO TEDY JE? ANO, JE TO NAŠÍ ZAHLEŇĚNOU A UCPANOU LYMFOU V TKÁNÍCH.
Právě tyto partie jsou nejrizikovější, neboť právě tam jsou ukryté lymfatické uzliny „čistící“ tyto partie. Tím, že zde lymfa stagnuje a hromadí se, váže na sebe další tuky, vodu, soli A JE MYLNĚ NAZÝVÁNA "ŠPÍČKY".

V 80 % to může být právě ona lymfa, A PŘEBYTEČNÁ VODA, která se usadila v těchto kritických místech. NEMŮŽETE-LI ZHUBNOUT V TĚCHTO MÍSTECH, věřte že s největší pravděpodobností se jedná o stagnující lymfu A ZAVODNĚNÍ TĚCHTO ČÁSTÍ. TO JE ODPOVĚD NA TO, PROČ NEMŮŽETE ZHUBNOUT - VODA A LYMFA TOTIŽ ZHUBNOUT NELZE - MUSÍ PŘÍRODNÍ CESTOU SAMA ODTÉCT, JEN TUK LZE "vypotit" CVIČENÍM, LYMFU VŠAK NE.

Z mé praxe a přístupu k životosprávě vyplývá, že pro správnou funkci, průchodnost a čistotu LYMFATICKÉHO SYSTÉMU JE nutné a vhodné VYSADIT zahleňující STRAVU - tedy absolutně BEZMLÉČNOU (jak kozí, ovčí, kravské mléčné výrobky a vše z nich) + kávu s mlékem (zakyseluje a vytváří hlenité prostředí).

NAŠE DRUHÁ "BÍLÁ KREV" NEBOLI LYMFA:

Lymfa neboli odborně míza je čistě průhledná, někdy bílá mléčná až nažloutlá tekutina, která koluje v lymfatickém systému. POD TÍHOU TÉTO ŠPATNÉ STRAVY A SPOUTY CHEMIE V POTRAVĚ A LÉKŮ SAMOTNÝCH, SE Z NÍ STÁVÁ HLEN! V TAKOVÉM STAVU NEMŮŽE ZDRAVĚ PROUDIT V TĚLE.

UMÍTE SI PŘEDSTAVIT, KDYBY NAŠE KREV BYLA HUSTÁ JAKO TUHÝ HLEN, JAK BY MOHLA PROUDIT V TĚLE, JAK BY JSME DOPADLI, PŘEŽILI BYCHOM TO VŮBEC????

Celkem ji v těle máme kolem 5 až 6 litrů u dospělého zdravého člověka se zdravou lymfou. U nemocných může být NEMOCNÉ LYMFY až 70 kg navíc!! 

LYMFATICKÝCH UZLIN - našich FILTRŮ ODPADU - se v lidském organismu nachází několik desítek a jsou rozděleny do regionů a hlavních uzlin pro hlavu a krk, jiný region čistí horní končetiny, jiný hrudní, břišní, pánevní oblast, jiný dolní končetiny a bedra.

K nepatrným protrhnutí LYMFATICKÝCH CEST A UZLIN může vést k nenávratným lymfatickým otokům a doživotním komplikacím !! Proto buďme na lymfatický systém hodní a hlavně opatrní. Její narušení může dojít do vážných zdravotních komplikací a nenávratném onemocnění !!

PROTO POZOR NA NEODBORNĚ PROVÁDĚNÉ LYMFATICKÉ JAK RUČNÍ TAK PŘÍSTROJOVÉ LYMFODRENÁŽE !!! NEODBORNĚ PROVÁDĚNÉ VÁM MOHOU NAOPAK POŠKODIT NENÁVRATNĚ CELÉ TĚLO. 

Uvolnění neboli vyprázdnění uzlin ( tzv. "odšpuntování lymfatických uzlin" )(ručně kolem krční oblasti, nadklíční, kolem krku + kolem třísel a stehen !) je nutné provést jak před ruční, tak před přístrojovou lymfodrenáží !! Bez vyprázdnění uzlin PŘED MASÁŽÍ může dojít k většímu otékání, poškození a popraskání uzlin a nenávratné poškození lymfatického systému. Ověřte si u svého lymfoterapeuta jeho vzdělání jak doopravdy těmto funkcím rozumí (nejen naučenou TEORII podle knih a internetu) a délku jeho praxe.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

všeho škodí

Odpovědět
Voňavá prírodná domáca lekárnička

Milá Hudlenka, chôdza ako Vám bola už doporučená je skvelá na rozprúdenie lymfy. Keď k tomu pridáte dary z našej prírody, teda vydestilované bylinky a vylisované citrusy, lymfa bude mať všetky predpoklady na fungovanie. Lymfu podporuje Cypress a Santalwood, čistí a posilňuje Lemon, vylučovanie odpadových látok podporuje Levander a lymfodrenáž je účinnejšia s Lemongrasom a s Helichrysum - slamienkou. Aplikujte 1-2 kv. na oblasť krku, ramien, chrbtice, štítnej žľazy a reflexných bodoch na chodidlách. Väčšie plochy sa dobre natierajú spolu s kokosovým frakcionovaným olejom. Pridajte 1-2 kv. do teplého kúpela. Oleje sú čisté, terapeutickej triedy. Môžete vyskúšať. http://www.mydoterra.com/ivetazatkova/#/

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 8. 2017

děkuji

avatar
Iva Glauben 2. 3. 2017

žijeme v "inej dobe" sme viac v práci, naša Zem sa vyklonila z osi, rýchlejšie sa točí, preto i čas rýchlo "uteká" . Bolo dobrým zvykom, že sa pracovalo sa 8 hod. 5 dní v týždni, víkendy sme viac trávili s rodinou, - bolo väčšie rodinné puto,, v nedeľu sme chodili na vychádzky, od jari do zimy sa pracovalo v záhrade- to bolo iné fitko- super na čerstvom vzduchu, spev vtákov, motýle, včeličky lietali na kvety, bolo viac pohybu a lymfa prekrvená.. Na jednej prednáške lekár vravel, že si každý večer dve deci kvalitného červeného vína, v zdravom tele-zdravý duch, . ,, v dnešnej dobe sa predávajú lieky ako cukríky, bolesť len tlmí, ale nerieši,,, a to je problém...na jar a v jeseni je dobre mať dietu od splnu do splnu- určité potraviny konzumovať, žiadnu chémiu, čaje, prírodné vody.. vynechať bielu múku... veď i cukor už nemá takú kvalitu, družstvá zanikli, chémia napreduje- hotová choroba... Tiež maséri nie sú všetci odborníci...

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 26. 2. 2017

Čuník nejsem, ale přehnaná hygiena škodí. Nestaňme se skleníkovými dtěmi

Odpovědět
Vesmírná kočka
Vesmírná kočka 24. 2. 2017

Inspirující!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.