Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

HaHaHanka
HaHaHanka
Vloženo 20. 6. 2017
Líbí se mi

PROČ LIDI NEUSPĚJÍ PŘI HUBNUTÍ aneb jak neúspěch změnit v úspěch

HaHaHanka
HaHaHanka
Vloženo 20. 6. 2017
Líbí se mi
PROČ LIDI NEUSPĚJÍ PŘI HUBNUTÍ aneb jak neúspěch změnit v úspěch

PROČ LIDI NEUSPĚJÍ PŘI HUBNUTÍ aneb jak neúspěch změnit v úspěch

Představte si jabloň, která má krásná jablka. Pokud chcete vypěstovat tak nádherné plody, musíte se hlavně postarat o strom, ne o plody. Pravidelně zaléváte, okopáváte, prořezáváte, hnojíte ... To je to nejdůležitější. Až po vší té námaze můžete obdivovat plody.

Takže ve skutečnosti chcete plody, ale důraz musíte  klást na strom jako takový.

A to samé můžeme aplikovat na hubnutí. Každý chce plody - tedy být štíhlý. Předtím ale musíte zajít hlouběji do vašeho nitra (stromu) a začít se starat o nitro jako takové. Je důležité začít vnímat čím je vaše mysl vyživována a jaké myšlenky vám škodí. Ty, které vás brzdí v hubnutí, je nutné odstranit.

apple-tree-147041_1280

Postupně budu probírat jednotlivé myšlenky a dle potřeby je budeme opravovat.

 

Tak jak vypadáte teď, je plodem způsobu myšlení, které jste měli doposud.

Každá myšlenka nás totiž vede k pocitům, ta nás následně vede k činům. No a skrze činy,

přicházejí výsledky.

Pokud se vám nelíbí jak vypadáte, začněte měnit způsob myšlení. Postupně přijdou plody. Za  to vám ručím.

apple-150579_1280

A odkud se vzali vaše myšlenky? Ty přišly ze zkušeností. Nejdříve jste jako děti kopírovali chování rodičů a okolí. Pak jste zažívali příhody, které začaly ovlivňovat váš vztah k jídlu a způsobu jeho používání.

A teď je na čase, začít vyživovat tělo myšlenkami, které vám začnou pomáhat hubnout. A ty myšlenky, které jsou v rozporu , tak ty musíte odstranit.

Aby se ale mohlo něco změnit, přestaňte trvat na dosavadním způsobu myšlení a dosavadním způsobu života.

Doposud jste jednali podle vašich myšlenek a sami jste se dostali tam, kde teď jste. Pokud jste štíhlí, je to v pořádku. Pokud ale máte nadváhu, zkuste se změnit a používejte rady, které jsem napsala v Průvodci hubnutím.

footprints-556897_1280footprints-556897_1280footprints-556897_1280footprints-556897_1280footprints-556897_1280

Je určitě super, pokud si Průvodce přečtete, ale to nejdůležitější je, začít jednotlivé kroky používat a začlenit do života.

Jako první krok ke štíhlosti je věřit, že si svůj vzhled a život vytvářím sám a jen já sám ho můžu změnit. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte bezpodmínečně věřit, že si svůj život kormidlujete sami. Kdo nedokáže řídit svůj život, ten nemá žádnou kontrolu ani nad svým tělem. Řídit život znamená převzít zodpovědnost za to, jak vypadáte. Jste tvůrci svého těla a úspěchu zhubnout.

baby-412141_1280

Spousta lidí se bohužel vidí jako oběti. Že se tak nevidíte? Taky jsem si to myslela. Možná o to pozorněji čtěte následující řádky:

Jedním ze způsobů, jak se chovají oběti, je obviňování. Za to, jak vypadají viní ostatní. Může za to máma, výchova v rodině, genetika. Nechci říci, že možná nemůžou, ale problém je v tom, že se za to schovávají. A následně mají dobrý argument, proč hubnutí nejde. Vždycky dokáží najít někoho, kdo za to může. Přitom zapomínají na sebe. Já osobně jsem měla genetiku (maminka byla plnoštíhlá) a taky výchovu. Neustále jsem slyšela: "Měla bys víc jíst. Jíš málo. Budeš nemocná." Hádejte kolik jsem toho snědla.

Další způsob chování oběti, jsou výmluvy. Snaží se sami sebe přesvědčit, že být štíhlí, je jen pro některé. Oni na to nemají silnou vůli, není na to ten správný čas. Nemají dostatek peněz na kvalitní potraviny, na kurz. Výmluva může být taky věta: "Začnu zítra. Dnes se ještě naposledy pořádně najím". Pak ale přijdou výčitky a tak se snaží si opět namluvit, že štíhlost není tak důležitá. A vlastně ani hubnout nechtějí.

Oběti ještě používají další způsob komunikace - jsou to stížnosti. Tito lidé se automaticky zaměřují na to, co je špatně. Na všem vidí to špatné. No, a na co zaměřujeme pozornost, tak to se nám děje. Pokud někdo říká, že je tlustý, tak nemůže zhubnout, ani kdyby byl na chlebu.

A JAK Z TOHO VEN?

Všechno se dá cvikem naučit. I vy se naučíte být štíhlí a zodpovědní za svůj život.

ÚKOL

Snažte se příštích 14 dnů si na nic vůbec nestěžovat, na nic se nevymlouvat ani nikoho neobviňovat. Uvidíte, jakou proměnu zažijete. A to platí nejen na slova mluvená, ale i na všechny myšlenky. (Musím říci, že ovládnout myšlenky je docela náročné.)

Myšlenka na závěr:

JEN JÁ URČUJI ZDA USPĚJI ČI NIKOLIV.

Jednotlivé kroky pro hubnutí najdete v Průvodci hubnutí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
HaHaHanka
HaHaHanka 26. 6. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 6. 2017

tak tak, je to na nás a v nás samotných !!!

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 26. 6. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 613
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.