Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva Nytrová
Eva Nytrová
Vloženo 14. 10. 2021
Líbí se mi

Proč jsem tolik času věnovala výmluvám?

Eva Nytrová
Eva Nytrová
Vloženo 14. 10. 2021
Líbí se mi
Proč jsem tolik času věnovala výmluvám?

Proč jsem tolik času věnovala výmluvám?

Na tuto otázku se v mém případě dá podívat ze dvou úhlů pohledu:

Osobní – proč jsem ve svém životě věnovala výmluvám tolik času a tím oddalovala naplnění svých snů a přání?

NEBO

Profesní – když jsem pochopila, že k výmluvám mohu ve svém životě přistupovat, buď jako ke zdlouhavé objížďce, nebo jako k úžasné zkratce.

Ať si to chceme nebo nechceme připustit, výmluvy jsou takovou malou nebo větší nedílnou součástí našeho života. Slouží nám k oddalování a nerealizaci něčeho, co nás vyhazuje z naší komfortní zóny, z našeho pohodlí zaběhnutého, i když už mnohdy nefunkčního, nenaplňujícího v našem životě.

Ale i když se cítíme v tom starém, stávajícím tzv. „NE úplně“ šťastně a spokojeně, tak v tom stavu setrváváme, protože se cítíme bezpečně. Umíme v tom být, žít a umíme si zdůvodnit, proč je to tak správně, nebo proč to nelze změnit.

Mé osobní story na toto téma by vydaly na velkou knihu – umím se totiž vymlouvat velmi sofistikovaně, skrytě a mazaně.

Jsem v tom sice profesionál, ale i přesto jsem došla do bodu poznání, že tato profesionalita mě v životě nikam neposune a nepomůže mi k naplnění mých snů, mých přání, natož ke stavu být krásná – šťastná – zdravá. A to byl začátek konce mých výmluv?

A tento začátek konce byl vlastně začátkem i té profesní části mého života, kdy jsem přijala výzvu a naučila se, jak si z výmluv udělat kamarádky (Fanynky, jak ráda používám jejich přátelské pojmenování).

Můj pohled na výmluvy se velmi změnil. Staly se novými hybatelkami, tzv. urychlovačem v mém životě. Uvědomila jsem si, že jsou mým zrcadlem a začaly mi ukazovat mé vnitřní já z úplně jiného pohledu.

Přijala jsem a vyzkoušela si princip, že když tu výmluvu, tu Zlobilku v mém životě, lehce upravím (přetransformuji), stává se pro mě úžasnou energetickou silou, která mi pomáhá měnit mne i můj život.

Jsem přesvědčena, že algoritmus této jednoduché techniky je pro všechny oblasti života stejný.

Lze ho použít, ať již řešíme to naše hubnutí nebo udržení optimálních kil, vztahy, karieru, osobní rozvoj a štěstí, peníze, zdraví…

Je to jako pozitiv a negativ fotografie. Podíváme-li se na výmluvy jako na obrázek sebe sama a své životní kapitoly, kterou právě píšeme, a dovolíme si ten obrácený pohled, uvidíme mnohé jinak. A to nám pomáhá nastartovat změny, které nás vedou do světa, který chceme žít a po kterém ve skrytu duše i srdce toužíme.

V mém ebooku 10 výmluv, které vám brání zhubnout jsem představila nejen 10 + 1 výmluv, které běžně při snaze zhubnout používáme, ale hlavně jsem chtěla ukázat, že každá ta výmluva nás může něčemu naučit a ukázat nám, že to lze i jinak. Že na to „JINAK“ máme sílu, že to není žádná složitost.

A určitě je fajn, najít nejen poznání, ale i tu chuť na realizaci, najít v sobě tu energii konání, bez které se nedá udělat ani první krok, natož zásadní změna.

U výmluv je vlastně výmluva tím negativem fotografie našeho života. Není nehezká. Máme ji vlastně vcelku rádi, něco se nám na ní líbí, ale přiznejme si – nejsme s ní vnitřně spokojeni a šťastni.

Když dokážete tento negativ změnit na pozitiv bude váš život určitě jiný a v něm budete jiné i vy. Věřím, že v něm budete krásné – šťastné – zdravé a bude tam toho ještě mnohem více.

Není potřeba se na výmluvy zlobit a tím se zlobit na sebe.

Naše vnitřní zloba nám v ničem nepomáhá. Je destruktivní. Vede k zahořklosti a tvrdohlavému vzdoru, což se projeví na všem v našem životě, bohužel negativně – na naši tváři, na našem těle, na našem zdraví, na vnitřní spokojenosti, ve vztazích s partnerem, v rodině, s přáteli, v naší kariéře i práci. Prostě vždy je to vidět a poznat. Někdy to není vidět hned, umíme to maskovat, ale s léty se to projeví vždy více a více.

  • Je fajn si uvědomit, že výmluvy ve svém životě máme (a vždy se tam nějaké budou objevovat – je to lidské).

  • Je důležité je umět pojmenovat a popsat. (Najděte si na to čas, vyplatí se to.)

  • No, a nakonec je důležité je proměnit na energii změny, na své Fanynky, na přítelkyně, které nám pomáhají realizovat změny.

A i když jsou na nás Fanynky někdy trochu přísné a neoblomné, máme je nakonec velmi rády, protože to jejich zrcadlo, které nám ukazují, je tím obrazem, který chceme vidět a vidíme tam sebe takové, jaké chceme být… krásné – šťastné – zdravé.

Tedy, alespoň já to tak dnes mám již nastavené a velmi rychle rozeznávám „Zlobilky – výmluvy“ ve svém životě, i když se umí skvěle maskovat. Láskyplně se s nimi loučím a měním je na své nové přítelkyně Fanynky. Tyhle nové „fajn holky“ Fanynky mi pomáhají snít a mé sny realizovat. Daří se nám to společně velmi rychle, protože život nečeká na nějaká až někdy, ten prostě je.

Zkusíte to taky tak?

Pokud ANO, držím vám palce, ať se vám to podaří.

A budete-li o to stát, ráda vám nějakou chvíli budu dělat průvodkyni na této krásné cestě za vaší krásou – štěstím – zdraví… a vším dalším, o čem sníte. Ve dvou to jde mnohdy líp  – Eva

 

E bok 10 výmluv, které vám brání zhubnout si můžete stáhnout ZDARMA na www.hubnuhrave.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 15. 10. 2021

Odpovědět
Eva Nytrová
Eva Nytrová 15. 10. 2021

hudlenka
hudlenka 15. 10. 2021

hezky napsané, díky

Odpovědět
Eva Nytrová
Eva Nytrová 15. 10. 2021

děkuji

sipeji
sipeji 15. 10. 2021

moc hezky napsané

Odpovědět
Eva Nytrová
Eva Nytrová 15. 10. 2021

děkuji

Kahomar
Kahomar 15. 10. 2021

jojo, výmluvy by mi také šly

Odpovědět
Eva Nytrová
Eva Nytrová 15. 10. 2021

jojo, je nám to všem přirozené a která je nejoblíbenější?

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.