Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 28. 4. 2016
Líbí se mi

Problém, který může potkat ženu v jakémkoli věku. Nám už však nic neunikne!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 28. 4. 2016
Líbí se mi
Problém, který může potkat ženu v jakémkoli věku. Nám už však nic neunikne!

Problém, který může potkat ženu v jakémkoli věku. Nám už však nic neunikne!

Tady věk nehraje roli. Jste mladá žena čekající miminko, nebo se vám právě narodilo? Jste ženou středního věku, pro kterou 40 let je novým odrazovým můstkem? Nebo hrdou aktivní babičkou, kterou svět s vnoučaty baví ještě víc? 

Jedno tyhle ženy mohou mít společné. Problém, o němž se moc nemluví, ale trápí hodně. Inkontinence už dávno není spojena jen se stářím, ale dle britských vědců má občas potíže s únikem moči každá druhá dívka, jen 6 % z nich ji ale vnímá jako problém. U žen do 40 let pak trápí inkontinence 20 až 30 %. Ve vyšším věku trápí až 50 % žen. No málo to není. Co s tím?

 

Rychlá pomoc v bílém hedvábí

Existuje mnoho webových stránek, které vám o inkontinenci řeknou téměř vše. Se svými obavami je však nejlepší svěřit se odborníkovi – praktickému lékaři, gynekologovi, urologovi, geriatrovi či neurologovi. Říká se, že čím dříve, tím lépe. I lehký únik moči (občasný únik moči po kapkách nebo maximálně 1–2x denně při vyšší fyzické námaze, kýchnutí, kašlání nebo v těhotenství), který mnoho žen, ale i mužů nevnímá jako problém, může pěkně znepříjemnit každodenní život. Často s tím souvisí ochabnutí svalů pánevního dna, obezita, stáří, zácpa, chronický kašel aj. Důležité je vždy po příčinách pátrat a léčba je pak kolikrát velmi jednoduchá. Rychlým pomocníkem, který vám dodá jistotu, jsou vložky TENA Lady. Vybrat si můžete z nabídky dle míry vašeho problému. Od TENA Lady Mini Magic pro lehký únik moči, se skvělou absorpcí, která vám zaručí větší pocit jistoty každý den v porovnání s běžnou slipovou vložkou, neboť obsahuje trojí ochranu proti vlhkosti a protečení. Pro silnější inkontinenci pak můžete zvolit TENA Lady Mini, Mini Plus nebo ochranné spodní prádlo. Každý problém se dá vyřešit a TENA vám s ním pomůže.

                   

 

Tak trochu jiné cvičení. Posilování pánevního dna

Zdravý životní styl je samozřejmě prevencí. Nezdravá strava a nadváha jsou často startovní čárou pro mnohá onemocnění. Se zdravou stravou a pohybem můžeme začít hned. A to rovnou ode dna, od pánevního dna, jehož posilováním docílíme při inkontinenci velkých pokroků. A pro nastávající maminky je velmi vítaným cvičením. Jak na to. Je to jednoduché, můžete cvičit každý den a kdykoliv. Nepotřebujete žádné náčiní, velké prostory ani hudbu. Je to jen na vás a vašem těle. Pár cviků pro vás.

 Foto: www.tenacz.cz

Často nás i malý problém srazí na kolena, ale už nemusí. Pomalu ale jistě zas nacházíme naši jistotu. 

Chcete vědět, jak vložky TENA obstály v našem testování? Podívajte se ZDE.

Trápí vás přílišné pocení, nebo bolesti za? Dobré rady najdete v naší rubrice Zdraví a životní styl.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 29. 4. 2016

v tehotenstve a kratko po nom som tieto pomôcky vyuzila

Odpovědět
Tamara
Tamara 29. 4. 2016

Cvičím a cvičím. A zatím to jde.

Odpovědět
Glady
Glady 29. 4. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.