Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Liki
Liki
Vloženo 12. 9. 2016
Líbí se mi

Předúplňková očista těla i psychiky....

Liki
Liki
Vloženo 12. 9. 2016
Líbí se mi
Předúplňková očista těla i psychiky....

Předúplňková očista těla i psychiky....

Pár dní před úplňkem je velice příznivá doba na zahájení  očisty fyzické i mentální… záleží na nás jak se rozhodneme….můžeme 1den, 3 dny, 7 dní, až 21 dní věnovat posílení vlastního zdraví…

Tělo očistíme a posílíme úpravou stravy – vynecháme nebo alespoň výrazně omezíme maso a mléko a výrobky z nich, nahradíme zeleninou, ovocem, rýží……

Můžeme zařadit i odkyselení organizmu pitím solanky připravené z krystalů himálajské soli a vody – příprava je jednoduchá:

vezmeme 1 až 2 krystaly himálajky, vložíme do čisté skleničky – třeba od přesnídávky, zalijeme vodou, já používám šungitku, a necháme rozpouštět….. když se roztok nasytí, přestane se sůl rozpouštět..za den zhruba máme solanku připravenou a můžeme používat: ráno na lačno si nalijeme 2 čajové lžičky solanky do skleničky a přidáme vodu, vypijeme….. můžeme pít jednou, nebo i dvakrát denně.. třeba ještě večer….

Pití solanky nám pomáhá upravit kyselost, kterou většina populace trpí, a odlehčíme tak organizmu, posílíme své zdraví….

Tělu zcela jistě prospěje i pravidlené cvičení, stačí pár minut denně, nejlépe ráno, můžeme cvičit Tibtany, čikung, jakákoliv jemná cvičení, která pomáhají naše tělo uvolnit, zpružnit, která nás i vedou ke správnému vydatnému dýchání….

Mysl je třeba čistit pravidelně, nejlépe každý den sami, a pokud ještě přidáme občasnou relaxaci či meditaci v kruhu příjemných lidí, určitě se budeme cítit dobře a budeme odolnější vůči stresu….

Osobní očista mysli: stačí se posadit někde v klidu, kde nás nebude nic rušit….. a posadíme se do sedu, nejlépe se zkříženýma nohama, který nám umožní sedět se vzpřímenou páteří, mít aktivní – lehce zatažený spodek břicha a otevřený hrudník…. ruce volně položíme dlaněmi vzhůru na nohy. Já obvykle oči nezavírám, jen rozostřím zrak, protože jak zavřeme oči, máme tendenci klimbat…. zůstaneme bdělí a začneme jen vnímat to, že dýcháme…. můžeme sledovat jak dýcháme břichem, potom hrudníkem, potom vrchní klíčkové dýchání, následně dech prohlubujeme a zpomalujeme…..

Potom přejdeme ke sledování vlastní mysli – jak to udělat?.. zcela jednoduše začnu vnímat své myšlenky… a to se mohu divit, co se mi to myslí prohání….a nebudu se se svými myšlenkami prát, vyhánět je, jen se pokusím je propustit a sledovat, zda se mi podaří alespoň na pár vteřin myšlenky prostě nemít….

Život očišťujeme permanentně, nejde si říci tak teď se očistím od všeho co mi přináší do života nesnáze, nepříjemné situace a pocity… to nejde, pokud žijeme… ale mohu každodenně sledovat a ovlivňovat jak situace prožívám a to měnit… třeba již ráno, když se probudím, mohu se rozhodnout s jakou myšlenkou začnu den: dík za probuzení, těším se na den, který právě začíná… nebo: zase musím vstávat, jít do práce, řešit ty všechny věci…. a podobně…. je logické, že si tím vlastně nastavuji program prožívání toho dne, do kterého vstávám… a mám volbu, zcela svobodnou…..

A tak mohu pokračovat po celý den… například  „při srážce“ s nepříjemným člověkem se mohu  nechat unést emocemi a zcela se ponořit do myšlenek a pocitů křivdy, obviňování, zmaru….. nebo se prostě otřepu, přijmu, že ten člověk prostě je takový jaký je, situaci vyřeším bez emocí, zcela jen na praktické úrovni a ukončím… dál se tím již nezabývám, nevytvářím scénáře pomsty a podobně….

A tak se můj život proměňuje, cítím se svobodnější, silnější, je mi dobře…. a je jen na mě, zda to zkusím alespoň občas dělat….

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 15. 9. 2016

velmi učinné

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 9. 2016

to zkusím na himalájskou sůl nedám dopustit

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 9. 2016

Zaujala mne solanka, díky za dobrý tip.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 639
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.