Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

RED_ZK
RED_ZK
Vloženo 26. 5. 2021
Líbí se mi

Pražský sociální podnik Duhová prádelna bojuje o přežití

RED_ZK
RED_ZK
Vloženo 26. 5. 2021
Líbí se mi
Pražský sociální podnik Duhová prádelna bojuje o přežití

Pražský sociální podnik Duhová prádelna bojuje o přežití

Duhová prádelna je zavedený sociální podnik se dvěma provozovnami na Černém Mostě v Praze, který zaměstnává lidi se zdravotním znevýhodněním. Poskytuje profesionální služby i individuální přístup. Kvůli pandemii koronaviru už ale více než rok ztrácí důležité zakázky, bez kterých jí hrozí zánik. Jedna její provozovna už bohužel musela přerušit práci. Aktuálně Duhové prádelně chybí finance na provoz i nutnou údržbu strojů. Chod podniku, který zaměstnává znevýhodněné spoluobčany, se snaží udržet prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu.

 

„Naším cílem v tuto chvíli je udržet chod obou provozoven Duhové prádelny tak, aby nemusely omezovat činnost. Chceme pokračovat v práci! Věříme, že se nám podaří překonat krizi spojenou s pandemií a že brzy budeme mít tolik práce, kolik potřebujeme. Ta nám totiž pomůže nejvíce, dlouhodobě, udržitelně. A i tak pomůžeme lidem s mentálním, ale i jiným zdravotním znevýhodněním žít život co nejbližší životu všech ostatních,” popisuje Věra Frühaufová ze Společnosti DUHA. Společnost DUHA vznik Duhové prádelny v roce 2012 iniciovala.

 

Duhová prádelna podporu aktuálně hledá prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, kde jí veřejnost může pomoci zakoupením některé z nabízených odměn. „Finanční podpora pomůže Duhové prádelně překlenout současnou krizi, ale dlouhodobou pomocí je dostatek zakázek, na které se všichni v prádelně těší nejvíce! 122 000 Kč pomůže přežít současnou krizi, kdy ze dne na den Duhová prádelna ztratila většinu zakázek (hotely, restaurace, mateřské školy, fitness a wellness centra), 244 000 Kč pomůže nebýt další měsíce závislí na finanční pomoci od Společnosti DUHA, 366 000 Kč Duhové prádelně k výše uvedenému pomůže se nadechnout, dokončit servis a opravy všech průmyslových zařízení a snad už brzy v normální době zažít opět normální provoz,“ přibližuje sbírku na Hithitu Věra Frühaufová z DUHY.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 27. 5. 2021

smutné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 5. 2021

DO Prahy daleko, ale zatím jsem soběstačná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 219
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.