Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pomáhejte, prosím, je to zdravé, apeluje UNICEF v kampani One Love

Eva K.
Eva K.
Vloženo 22. 7. 2020
Líbí se mi
Pomáhejte, prosím, je to zdravé, apeluje UNICEF v kampani One Love

Pomáhejte, prosím, je to zdravé, apeluje UNICEF v kampani One Love

Česká pobočka UNICEF spouští kampaň One Love a apeluje na českou veřejnost, aby se připojila k výzvě hashtagOneLoveOne Heart. Cílem kampaně je chránit 1,2 milionu dětí před dopady pandemie COVID-19.

Důsledky pandemie ohrožují celou jednu generaci dětí. Podle výzkumníků z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health může kvůli nedostatečné lékařské péči během následujících šesti měsíců přijít o život až 1,2 milionu dětí, což je 6 000 ztracených dětských životů každý den. Na vině jsou oslabené zdravotnické systémy a přerušená lékařská péče o děti v mnoha zemích světa.

"Pandemie COVID-19, která přímo či nepřímo zasáhla do života každého z nás, stále ohrožuje životy dětí v krizových oblastech. V důsledku přetížených zdravotnických systémů se dětem nedostává ani základní lékařská péče, očkovací programy proti smrtelným nemocem v nejchudších zemích byly pozastaveny," varuje ředitelka českého UNICEF Pavla Gomba.

17. července 2020 vydala rodina zpěváka Boba Marleyho novou verziu písně One Love z roku 1977, jejímž cílem je posílit lidskost a solidaritu. Veškerý zisk z nové verzi písně věnuje rodina Boba Marleyho na programy UNICEF zaměřené na pomoc dětem ohroženým dopady pandemie. Český UNICEF se k této kampani přidává mimo jiiné prostřednictvím výzvy na sociálních sítích.

Výzva hashtagOneLoveOneHeart bude probíhat na Facebooku, Instagramu a TikToku. Jejím smyslem je vyfotit se nebo nahrát se symbolem srdce při aktivitě, kterou mají lidé rádi a která jim pomáhá zůstat v dobré fyzické a psychické kondici. Fotku či video mají pak uveřejnit na sociálních sítích s hashtagem OneLoveOneHeart, přispět na pomoc dětem alespoň 90 Kč přes www.zastavmecovid.cz a nominovat do výzvy tři přátele nebo blízké. Za dar ve výši 90 Kč může UNICEF zajistit 25 velkých mýdel pro školy či nemocnice v krizových oblastech světa.

"Pomáhání druhým prokazatelně prospívá zdraví. Stejně jako endorfiny, které se uvolňují cvičením, studie ukazují, že pomoc druhým lidem prospívá. Pomáhání snižuje krevní tlak, působí proti depresím, odbourává stres a dokonce prodlužuje život. Čím zdravější a šťastnější jsme, tím více můžeme pomoci dětem, které nás nyní potřebují vice než kdy jindy. Proto jsme připravili tuto výzvu," uvedla ke kampani Pavla Gomba.

Do kampaně se jako globální partner zapojila také společnost Pandora, která zdvojnásobí hodnotu každého věnovaného daru až do výše 1 milionu USD. Česká výzva hashtagOneLoveOneHeart je součástí celosvětové kampaně UNICEF, jejímž cílem je ochránit nejpotřebnější dětí před vedlejšímí důsledky pandemie a zároveň pomoci vytvořit v pokoronavirové době lepší svět pro každé dítě.

Děkujeme i za vaši pomoc 

Eva

 

UNICEF bojuje proti pandemii ve 193 zemích světa: dodává hygienické, ochranné a zdravotnické potřeby do nemocnic, zajišťuje dostupnost ochranných osobních pomůcek pro zdravotníky v první linii, šíří osvětu o zásadách prevence nákazy a pracuje na zmírnění vedlejších důsledků pandemie, včetně zajištění přístupu dětí ke vzdělání. Zároveň zůstává v nejchudších zemích, válečných zónách a krizových oblastech světa a pokračuje v humanitárních programech tam, kde je situace dětí nejtíživější.

Foto: Archiv UNICEF

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 7. 2020

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 23. 7. 2020

Super.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 7. 2020

když mohu, vždy pomohu

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 7. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.