Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LindaLindaLinda
LindaLindaLinda
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi

Polévky na zahřátí v chladném období

LindaLindaLinda
LindaLindaLinda
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi
Polévky na zahřátí v chladném období

Polévky na zahřátí v chladném období

„Polévka je grunt,“ říkávaly naše babičky a měly pravdu. Málokterý pokrm má tolik variant – vývary, krémové nebo zeleninové polévky, polévky z luštěnin nebo hub a mnoha dalších ingrediencí dle chuti a libosti. Dokáže zahřát a v některých případech dokonce nahradí oběd nebo večeři. Polévka z kvalitních surovin je zdrojem vitamínů, vlákniny a minerálních látek, a proto nechybí prakticky v žádném jídelníčku na světě. V chladném ročním období je navíc vhodnější konzumovat uvařenou zeleninu z polévky než v salátu, který náš organismus zbytečně ochladí.

 

Polévka má za úkol naši trávicí soustavu připravit na příjem hlavního jídla. Neměla by tedy přesytit ani přehřát žaludek, ale její rozmanitá chuť by měla naše chuťové pohárky připravit na další chod, který přijde po ní. V našich krajích má i důležitou společenskou úlohu – u polévky se schází celá rodina a začíná společně strávený čas u dobrého jídla.

 

Polévka dokonce zlepšuje náš pitný režim, protože se v ní přijatá tekutina počítá do celodenního příjmu. Není náhodou, že po ní saháme, když jsme nachlazení. Nejenže nám subjektivně pomůže prohřát svaly, ale vědci zjistili, že kvalitní pomalu vařený vývar opravdu podporuje a nakopává imunitní systém. Není třeba se ani bát kalorií. Stejně jako existují vydatné hutné polévky, lze si připravit i nízkokalorickou variantu. Dá se jednoduše vyhnout i polévkám, které způsobují člověku alergie, v polévkovém menu si vyberou i vegetariáni a díky moderním surovinám lze většinu polévek připravit v bezlepkové variantě.

 

Občas ale není čas na přípravu pomalu taženého vývaru. Řešením můžou být polévky od EXPRES MENU – díky moderní metodě výroby neobsahují žádné konzervanty a dlouhodobě si uchovávají svoji výraznou chuť.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

mňam

Odpovědět
lemur
lemur 19. 2. 2020

Polévky také často vařím.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 2. 2020

Polévky mám moc ráda

Odpovědět
Majina
Majina 18. 2. 2020

zaujímavý článok o polievkach-tie mám rada.no najviac domáce.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 214
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.