Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 10. 12. 2019
Líbí se mi

Počasí, že by psa ven nevyhnal... Bez venčení to stejně nejde

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 10. 12. 2019
Líbí se mi
Počasí, že by psa ven nevyhnal... Bez venčení to stejně nejde

Počasí, že by psa ven nevyhnal... Bez venčení to stejně nejde

Psi se stali věrnými společníky člověka už dávno, nic na tom nezměnil ani život ve městech. Dnes je vedle skupiny psů, které chováme klasicky venku v boudě či vlastním kotci, i další skupina psů, kteří žijí v nejtěsnější blízkosti s člověkem. Pes v bytě dnes není nic neobvyklého, i tento pes má však své potřeby, které s ním chodí vykonávat ven jeho chovatel, bez ohledu na počasí.

 

Pohybem ke zdraví

Pobyt venku je pro psa také možností, jak zaměstnat tělo pohybem. A pohyb, přiměřená a pravidelná fyzická aktivita je základem zdraví a zdravého imunitního systému. To platí jednak pro psa, jednak pro člověka.

I v tomto období, kdy nás to ven táhne zpravidla jen velmi málo nebo vůbec, je nutné zajistit psovi dostatek pohybu.  Pohybem dochází k podpoře kardiovaskulárního systému, klidně přitom může jít o docela obyčejnou procházku. Intenzita, frekvence a čas pohybu by přitom měly samozřejmě odpovídat plemeni, kondici a zdravotnímu psa.

Pro psa je i obyčejná procházka zábava, potkává na ní totiž nové mentální podněty, zažívá nové situace. I obyčejná procházka předchází nudě a z ní plynoucímu stresu a následnému negativního chování psa.

 

Myslete na imunitu!

Venčení udržuje optimální váhu psa. Při nedostatku pohybu hrozí obezita a s ní spojené potíže. Obezita, stejně jako podvýživa, se odráží i ve slabé obranyschopnosti. Právě silný imunitní systém se přitom při venčení v počasí, že by psa ven nevyhnal, bude jistě hodit.

Pohyb je jedním z faktorů, který zajišťuje správné fungování imunity. Dalším je i kvalitní strava, ve které nechybí ani vitamíny a minerální látky.

„Na fungování imunity se ze stopových prvků podílejí především zinek, měď nebo selen. Jenže nestačí zajistit, aby byly součástí stravy. Je třeba zajistit, aby byly pro psa využitelné. Vysokou využitelností a vstřebatelností v psím organismu jsou charakteristické tzv. cheláty. Jde o stopové prvky v jejich organické neboli chelátové podobě,“ vysvětluje výživářský specialista společnosti Nativia Ing. Jan Jirásek. Ne každé krmivo pro psa disponuje cheláty. Kvalitní krmivo však ano. Příkladem za všechny je právě české krmivo značky Nativia.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2020

ten pejsek má kukuč !!! Lumpíkovský _-)

Odpovědět
lemur
lemur 13. 12. 2019

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 850
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.