Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 29. 1. 2018
Líbí se mi

PLNÁ SKŘÍŇ, ALE NEMÁM CO NA SEBE….CO S TÍM?!

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 29. 1. 2018
Líbí se mi
PLNÁ SKŘÍŇ, ALE NEMÁM CO NA SEBE….CO S TÍM?!

PLNÁ SKŘÍŇ, ALE NEMÁM CO NA SEBE….CO S TÍM?!

..znáte tuhle větu? Osobně asi neznám ženu, která by ji nikdy „nezažila“ . Existuje mnoho důvodů, proč máme plnou skříň a nemáme co na sebe. Ovšem stále častěji se u žen potkávám s jedním zásadním důvodem: Neznají svůj styl. A neznalost vlastního stylu vidím  i u žen, u kterých byste si řekli, že to jsou  naprosto módně oblečené ženy.  Protože mít ve skříni oblečení,  které následuje poslední trendy, vůbec to nemusí znamenat, že známe svůj styl.

Svůj styl jsem objevovala delší dobu a vlastně je to pořád cesta.  Teď už je zábavná, protože už zmateně nepobíhám z jedné cesty na druhou, vím pevně po které konkrétní jdu a naplno si ji užívám    Tedy přeloženo = už se mi děje stále méně a méně, že bych neměla co na sebe nebo se ve svém oblečení necítila  A přitom nakupuji čímdál míň  Jak se mi to povedlo?  Proč  je neznalost vlastního stylu důvodem k tomu, že máme plnou skříň a nemáme co na sebe? A co s tím?    O tom vám chci dnes napsat . A proložit fotkami mého stylu, s mým oblíbeným outfitem

Pokud nejsme ukotvené v našem stylu, necháváme se snadno unášet emocemi.

Pak to vypadá následovně: Dnes se cítíme víc na romantičku, zítra na rebelku, pozítří na šedou myšku… A dle toho kupujeme oblečení…V šatníku nám potom vzniká směsice našich nálad a emocí nikoliv však vyjádření nás samotných. Proto, když přijdeme ke svému šatníku, jaksi v něm nenacházíme oblečení, v kterém bychom se cítily a které bychom chtěly mít na sobě. Nás šatník pak není náš, ale výstupem okolních vlivů. A proto v něm „nemáme co na sebe“.

Pokud neznáme svůj styl, necháme se snadněji unášet módními trendy, které nejsou naším stylem.

Prodejci mají větší možnost  nám trendy natlačit a vnutit představu, že je potřebujeme. A následně prodat. Protože nevíme kdo jsme. Jsme pak ochotny pod vlivem okolí a trendů kolem nás koupit něco, co se nám líbí pár dní, ale brzy to zapadne v propadlišti skříně. Protože jsme si koupili trend, bez respektu k sobě (Nic proti trendům, sama je velmi ráda sleduju). Od té doby, co mi tohle došlo, se snažím trendy nakupovat v respektu se sebou a vybírat si z nich ty, které skutečně souvisí s mým stylem. Když takhle vědomě nakoupím, pak tento trend skutečně nosím. A víc než pár dní. A klidně i v době, kdy už to není supertrend, protože se mi prostě líbí!

Kupujeme to co se nám líbí na druhých, nebo to co nám chybí,  ale pak to nechceme nosit.

Tady bychom si mohli položit otázku, proč se děje, že kousek nenosíme, když se nám vlastně líbil na někom jiném? Nebo když nám to ono tolik chybělo.  Protože pokud se nám líbí nějaký vzor, nebo nám chybí nějaká barva, nemusí nám ovšem navenek rezonovat s naším stylem osobnosti. Vysvětlím trošku prostším způsobem: Měla jsem moc ráda květiny, některé květinové vzory jsem přímo milovala (drobné květy, tzv. cibulové vzory, všechny jemné květinové vzory a občas i sladce růžové). V průběhu hledání svého stylu jsem zjistila, že ovšem rozhodně nejsem romantická jangová jemná duše  Nejsem stylově typ romantických kytiček, volánků, nabírání. Mohu je nosit jako malý, opravdu malý detail, nebo snad jeden kousek oblečení na některé období v měsíci, kdy jsem opravdu jemnější.   Ale to je všechno.

Po tomto uvědomění jsem si přestala kupovat oblečení s těmito vzory a ono  doplňování touhy po květinách jsem nezatlačila. Pouze jsem je přesunula jinam. Kupuju si například častěji řezané květiny do vázy.  Tak si vyplňujme svoje touhy po barvách a vzorech  na hrnečcích, polštářích, povlečeních. A nikoliv na oblečení, které bychom stejně nenosily.

Pokud nevíme, kdo jsme, nemůžeme si vytvořit šatník, který by nám vyhovoval.

…tedy, který by vyhovoval stylu našeho já.  Protože nevíme, jak má náš šatník vlastně vypadat. A pokud nakupujeme věci do našeho šatníku, s tím, že nevíme jak má šatník vypadat, vyhovující šatník se prostě nemůžeme vytvořit.

Typologií a přístupů ke hledání svého stylu je mnoho.  Jak na ně si můžete přečíst v mém předchozím článku a zvolit si takovou cestu, která bude vyhovovat vám. Každopádně stojí za to být k sobě pravdivé. Moje lehká skříň je tomu důkazem.

A pokud se budete chtít ve svém stylu najít a pomoci s tím, ráda vám pomůžu v jednom ze svých ebooků.

Krásný den přeje, Vaše Zuza

PS: A protože tyhle příjemné fotky vznikly na podzim a letošní zima je celá taková podzimní, troufla si je vám sem dát  Tak mi to, prosím, odpousťte  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

krásné

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 30. 3. 2020

děkuju

many
many 31. 1. 2018

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 30. 3. 2020

lemur
lemur 30. 1. 2018

Také se mi to stává.

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 30. 3. 2020

pak je ideální mrknout na můj eBook 10 tipů a 10 řešení co s tím

Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 29. 1. 2018

Pěkný článek, řeším samý problém Budeme dělat s přítelem šatnu z jednoho pokoje, který máme navíc tak už sháním nějaké nové kousky

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 29. 1. 2018

Jsem moc ráda, že se líbí. Budu dělat sérii článků, která se týká tohoto stavu "plná skříň a nic na sebe", třeba se vám zalíbí i další a pomůžou Šatna, to je skvělá věc Mít to pěkně pohromadě a utřízeno. Miluju ten pocit Chápu, člověk zvětší šatnu a má tendenci kupovat další kousky

Ovace
Ovace 29. 1. 2018

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 29. 1. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.