Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Marky Volf
Vloženo 22. 10. 2019
Líbí se mi

plachetnicí do Mentonu

avatar
Marky Volf
Vloženo 22. 10. 2019
Líbí se mi
plachetnicí do Mentonu

plachetnicí do Mentonu

Žiji již 22 let v Itálii. Tuto zem miluji a považuji ji za můj druhý domov, a tak zasvětím vás do života v této zemi, budu sem dávat příspěvky z mého cestování, ale budu i informovat o akcích spojených s knihou a sem tam dám ukázku z nově připravované knihy.

 

Právě mi Fb připoměl, že jsem v roce 2015 (to jsem se o rakovině, co mi již bujela pod kůží neměla ani ponětí) vyrazila na plachetnici do nádherného města Menton… nachází se na itasko-fancouských hranicích a ten zážitek byl nezapomenutelný… pevně doufám, že se tam ještě vrátím…

 

Prvním větším městem, které Vás přivítá po překročení italsko-francouzské hranice je Menton známý především pěstováním citrónovníků a výrobou citrónových bonbónů. Menton vzdálený pouhých 1,5 kilometru od italských hranic, zůstává impozantním přímořským městem – elegantním, chráněným horami a s tropickými zahradami.

Menton je nazýváno městem zahrad a květin. Malebné rušné přímořské středisko leží na hranici Francie s Itálií. Avšak na své si zde přijdou také vyznavači aktivní dovolené – najdete tu tenisové kurty nebo golfová hřiště.

Strmé ulice starobylého Mentonu se svažují k Promenade du Soleil, lemované kavárnami, restauracemi a palmami. Ačkoliv je Menton prvním městem Francouzské Riviéry, je někdy nazýván jako Tajná Riviéra. Toto označení se vžilo kvůli poloze v klínu hor, kde je docela schované.

Díky teplému podnebí dozrávají v Mentonu po celý rok citrusy. Místní obyvatelé z nich při příležitosti festivalu, konaného každým rokem v únoru, na oslavu úrody citrusů vytvářejí obdivuhodné sochy. Tyto citronové slavnosti se zde konaly poprvé v roce 1929 jako malá výstava citrusových keřů. Nyní je to dva týdny trvající festival na přelomu února a března, jehož téma se vždy mění a je to vždy nádherný zážitek. Posledními tématy byly Alenka v říši citronů a Asterix v Citronové zemi.

Toto je také město Jeana Cocteaua. Navštivte jeho muzeum (Musée Jean-Costeau) sídlící v pevnosti ze 17. století, kde si můžete prohlédnout jeho kresby, mozaiky a keramiku vyznačující se kombinací jednoduchých linií a brilantních zářivých efektů.

Z městské pláže se nabízí krásný výhled na starou část města s úzkými uličkami a kostely. Milovníci historie zde mohou navštívit baziliku Sv. Michala, starý přístav, kapli nebo starý hřbitov. Kostel de St.-Michel ze 17. století je místem konání srpnového festivalu komorní hudby. Tento kostel se tyčí nad městem a je označován jako největší a údajně nejhezčí barokní kostel celého Azurového pobřeží. Původně na jeho místě stály dvě svatyně, z nich se dochovala jen zvonice z 15. století. Velká kampanila, která je umístěna ve výšce 53 m, byla přidána v 18. století při celkové rekonstrukci kostela.

Azurové pobřeží, ze severu chráněné horami, v zimě bez mrazů a s brzkým mírným jarem, je rájem pro zahradníky a milovníky zahrad. Menton se pyšní obzvláště působivým množstvím těchto subtropických rájů, ve kterých se neodolatelně doplňují fontány i stinné terasy, vznešená výsadba i vzdálené perspektivy

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 2. 6. 2020

paráda

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 24. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 1. 2020

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 1. 2020

nádhera

Odpovědět
lemur
lemur 25. 10. 2019

Odpovědět
avatar
Marky Volf 25. 10. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 308
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.