Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 30. 1. 2020
Líbí se mi

PGA of Czech Republic má za sebou další úspěšnou sezónu.

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 30. 1. 2020
Líbí se mi
PGA of Czech Republic má za sebou další úspěšnou sezónu.

PGA of Czech Republic má za sebou další úspěšnou sezónu.

Vyzpovídali jsme prezidenta PGA of Czech Republic Romana Svobodu, jaká byla sezóna jeho pohledem a co vše se podařilo. Taktéž jsme se zeptali na budoucí plány a co čeká nejen český golfový svět v následující sezóně.

Jak hodnotíte letošní sezónu?

PGA of Czech Republic má za sebou další úspěšnou sezónu, nejen tu turnajovou, ale v podstatě celou profesionální sezónu v ČR, která se nám bohužel chýlí ke konci. Uskutečnili jsme 6 turnajů v rámci MONETA Czech PGA Tour 2019, která mezi sebe nezahrnuje pouze ty hlavní profesionální turnaje, ale skládá se z několika různých kategorií.  Začínáme u těch nejmenších, tedy juniorů. Na podnět jednoho z našich partnerů Fischer Group jsme před lety založili Czech PGA Junior Tour. Toto léto proběhlo opět několik krásných dětských turnajů. Pokračujeme pak doprovodnými turnaji pro partnery, kteří si zahráli v letošním roce v rámci Czech PGA Business Tour. A samozřejmě oslovujeme i naše starší členy, takzvané seniory a pořádáme pro ně sérii Czech PGA Senior Tour. Ve spolupráci s našimi partnery jsme pořádali i sérii Czech PRO-AM Teaching Tour, která má u našich členů velkou oblibu. Podařilo se nám přilákat nové profesionály, kteří v lednu během naší výroční valné hromady vstoupili do PGAC a rovnou začali aktivně navštěvovat náš Vzdělávací sytém PGAC, tříleté studium, po jehož absolvování získají některou z úrovní titulu Profesionální trenér golfu. Ve vzdělávací systému PGAC se každoročně uskuteční velké množství vzdělávacích seminářů jednotlivých ročníků tohoto systému, stejně jako naše úspěšné rozšiřující semináře, které jsou poslední roky hojně navštěvovány. Letos opět proběhly 4 a účast na nich, i díky kvalitě přednášejících lektorů, byla veliká. Taktéž se nám povedla rozšířit spolupráce s ČGF a získali jsme další uznání našeho vzdělávacího systému, vzdělávání je pro nás jeden z hlavních pilířů naší činnosti, řekl bych, že nejdůležitější. Pokud mohu hodnotit za sebe, byl to úspěšný golfový rok. 

Jak vnímáte kvalitu hráčů na turnajích PGA of Czech Republic?

Chtěl bych v jedné odpovědi shrnout celkově kvalitu hráčů golfu v České republice, protože na naše turnaje v sérii MONETA Czech PGA Tour nejezdí pouze naši členové profesionálové či profesionálové ze zahraničí, ale jezdí také amatéři. Obecně si myslím, že i pro naše členy – profesionály je účast amatérů velmi přínosná. Mnoho amatérských hráčů má velmi dobrou výkonnost a celkově mají na turnajích MONETA Czech PGA Tour jejich výsledky a výkonnost vzrůstající tendenci, což nás všechny těší. Samozřejmě je naším snem vychovat hráče, kteří by měli stálou kartu, alespoň na evropskou sérií European Tour. V druhé evropské série Challenge Tour budeme mít v příštím roce dokonce dva stálé zástupce PGA of Czech Republic, je to velká předzvěst do budoucna, že se nám společnými silami podaří vychovat profesionálního hráče, který získá stálou kartu na European Tour či PGA Tour v Americe.

Podporujete české hráče, budou pro ně nějaké změny či novinky na příští rok?

PGA of Czech Republic samozřejmě podporuje své členy a nejvíce aktivní členy. Máme vlastní PRO tým. Hráči, kteří jsou členy tohoto PRO týmu, mají například zvýhodněné startovní podmínky na turnajích a další zajímavé benefity. Je pro nás však důležité, abychom nepodporovali pouze naše hráče, ale všechny aktivní členy naší asociace, proto se snažíme našim členům zajistit výhodné podmínky nejen pro trénink a hru na partnerských hřištích, ale i další výhody od našich partnerů.

A jaké budou novinky v následujícím roce? Snažíme se každoročně rozšířit benefity pro stávající i nové členy naší profesionální asociace. Některá partnerství na příští sezónu jsou ještě v jednání, zde se prosím nechte překvapit.

Co je Vaším hnacím motorem a motivací v průběhu náročné sezóny?

Hnací motor a motivace to jsou pro mě trochu dvě odlišné věci. Co je naším hnacím motorem, na to se dost často ptám, když se členové výboru PGA of Czech Republic účastní zasedání představenstva a vůbec všech jednání s partnery ve svém volném čase. Myslím si totiž, že lidé, kteří mají k tomuto sportu blízko a nějakou dobu se jím zabývali aktivně, tak jejich hnací motor je něco, co by rádi odevzdali zpět golfu, za to, co jim tento krásný sport dal. Tak to alespoň vnímám za sebe. K tomu bych rád připojil poznámku, že já jako hráč jsem měl spoustu připomínek, ale nyní vidím, že kritizovat a hledat chyby je velmi snadné od stolu u kávy nebo   u piva. Člověk pojmenuje mnoho věcí, ale pak dát ruku k dílu, něco ze sebe golfu odevzdat a nějaký čas se věnovat organizaci, to prostě zase tak snadné není.

Co je pro mě velkou motivací? Je to myšlenka podpory organizace PGA of Czech Republic, zlepšování podmínek pro členy, pro hráče a vůbec úroveň golfu v České republice posunout dál. Což není v dnešní době bez finančních prostředků vůbec jednoduché.  Jsme příspěvková organizace a to znamená, že členové si platí roční příspěvky. My se jim na oplátku snažíme připravit ty nejlepší podmínky a servis, jak jen je to možné. To se týká nejen tréninků, či zajištění seminářů, turnajů a jejich prize money – výše výher, která nemá limity. Obecně bychom to mohli shrnout jako snahu vybudovat ještě lepší prostředí, pomáhat s propagací trenérů a pořádat kvalitnější sérii turnajů pro naše hráče, než tomu bylo v předchozím roce.

Určitě je cílem oslovit také děti. U dětí je krásné sledovat zápal pro hru, to, jak je hra baví a nedělají nic zištně. Vždycky rád vzpomínám a vracím se do dětství, kdy člověk chodil do školy a nosil si sebou jen dvě hole, a pak jsem hodil tašku do skříňky a jel na golf. Bylo to pro mě všechno. Dnes dětem tak trochu závidím, ale jsem velmi rád, že jsme rozeběhli Czech Junior Tour a daří se nám pro děti získávat partnery a můžeme sledovat, jak se úroveň jejich výsledků zlepšuje. Zde je pro nás motivací najít správnou cestu a pokusit se oslovit nové zájemce z řad rodičů i dětí.

Co všechno připravujete na příští golfový rok?

Hodně záleží na tom, co budeme schopni zrealizovat. Nápadů a plánů je hodně, ale jak již zde zaznělo, všichni tuto práci děláme ve svém volném čase a naše časové možnosti, ale i rozpočet asociace je omezený. Zmiňuji rozpočet, protože na ten musíme hledět při najímání kvalitních pracovníků, kteří nás zastupují a pomáhají nám realizovat naše plány. Prozatím je počet profesionálních spolupracovníků, kteří mají práci pro naši organizaci jako hlavní pracovní úvazek pomálu, a tak je vždy velmi důležité pojmenovat, co je prioritou a čemu se budeme v další sezóně věnovat.  Pořádáme turnaje pro partnery a já bych byl rád, aby jich bylo více a větší pozornost se věnovala právě doprovodným turnajům pro naše partnery. Nejenom naši členové a profesionální hráči či trenéři, ale i manažeři partnerských firem jsou soutěživý. Baví je hrát, baví je poměřovat si síly nejen s amatéry. Jak jsem se již zmiňoval, jsme partnerem série Czech PRO-AM Teaching Tour, kde mají partneři prostor pro společnou hru s hráči tohoto turnajového okruhu a řekl bych, že je to úspěšný projekt. Bych byl opravdu rád, kdybychom podobné golfové zábavy pro naše partnery mohli vymyslet více. Je to Jedna z našich hlavních myšlenek, propojit zábavu s turnajem. Máme mnoho různých nápadů na formu těchto turnajů a já věřím, že aspoň jeden z nich se nám podaří v příštím roce zrealizovat.

Co se týká dalších aktivit PGA of Czech Republic, tak jsme se na konci loňského roku domluvili s Českou golfovou federací na propůjčení náborového projektu „Hraj golf změň život“. Tento projekt běžel již celou letošní sezónu. Osobně jsem měl od projektu větší očekávání a musím to zhodnotit kriticky. Nicméně podařilo se nám oslovit velkou skupinou lidí. Mnoho nových zájemců si golf vyzkoušelo, velká skupina z jich v této hře dál pokračuje, což je pro nás klíčové.  Důležité pro nás je, abychom nováčky nejen oslovili, dostali je do golfového prostředí.  Následně nové golfisty přesvědčili, že tento úžasný sport, který je zdraví prospěšný, přístupný široké veřejnosti a finančně dostupný pro všechny zájemce. Letošní výsledky projektu jsou pro nás dílčí úspěchy, které bychom nedokázali bez finančních prostředků. Další a větší rozvoj projektu, také oslovení většího množství zájemců, se nám bez větší marketingové podpory nepodaří. Budeme tedy i nadále hledat další finanční zdroje na marketing a podporu nejen tohoto projektu.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 31. 1. 2020

Prima.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 1. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 1. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 203
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.