Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 5. 3. 2019
Líbí se mi

Pěstování ovoce a zeleniny doma? Ano, jde to i bez zahrádky ...

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 5. 3. 2019
Líbí se mi
Pěstování ovoce a zeleniny doma? Ano, jde to i bez zahrádky ...

Pěstování ovoce a zeleniny doma? Ano, jde to i bez zahrádky ...

Máte rádi pocit, když si můžete něco vypěstovat a pak to použít v kuchyni ? Pokud ano, tady máte pár nápadů pro pěstování doma. Doma  můžete pěstovat jak zeleninu, tak i ovoce nebo třeba i olivy. Záleží na podmínkách, které dáte rostlinám k jejich růstu.

Já s přítelem doma pěstujeme 2 odrůdy chilli papriček . Máme je na okně, kde mají světlo a i dostatek tepla.  Zrovna chilli papričky se sází přímo do hlíny. My je tam máme cca 1 měsíc a vyrostli nám na 1 - 2 cm. Plody papriček budou  k otrhání přibližně v létě. Záleží na rostlině. Krom chilli papriček máme doma občas i bylinky, které koupím v krámu v květináči, ale vzhledem k tomu, že to jsou "rychlokvašky", tak to dlouho nevydrží.

Krom chilli papriček se dá vy bytě pěstovat i spousta dalších plodů , které můžeme doma upotřebit. Jako například ředkvičky, různé druhy salátů a listové zeleniny, řapíkatý celer, kadeřavou petržel, pažitku, hrášek, koktejlová rajčata, papriky nebo okurky hadovky nebo cuketa, mandarinky, borůvky nebo třeba citróny. Vše je možné, ale důležité u toho je třeba dodržovat pravidla, které každá rostlina potřebuje. Správné zavlažovaní, dostatek tepla/ zimy, aby rostlina nebyla na průvanu, dostatek světla atd...


Do léta si budu chtít ještě vysadit řeřichu a pažitku, pokud teda bude prostor a čas.  A čím si obohatíte  svojí kuchyni vy ?


 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 20. 1. 2020

No, my máme to štěstí, že máme zahradu, takže vše můžeme pěstovat tam. Nedávno jsme se ale s mužem bavili o tom, že bychom letos mohli na zahradu zkusit pořídit nějaký zavlažovací systém, aby nám vše lépe rostlo. Mně osobně se dost zamlouvá například kapková závlaha, kterou nabízí třeba tady: https://www.zavlazovaci-systemy.net/kapkova-zavlaha_k86/

Odpovědět
lemur
lemur 6. 3. 2019

Prima.

Odpovědět
Ovace
Ovace 5. 3. 2019

super

Odpovědět
gustawka
gustawka 5. 3. 2019

jednou bych chtěla vypěstovat avokádo,zatím se mi nedaří

Odpovědět
avatar
Dominika Šimonová 5. 3. 2019

To jsem ani nevěděla, že lze doma vypěstovat... držím palce

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 782
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.