
Peruánská medicína si i v našich končinách našla své příznivce. Není divu, bohatsví pralesa a tajemství indiánů je více než lákavé. Peruánské bylinky skýtají zpravidla intenzivní léčivé účinky, právem budí pozornost zejména pro svoji schopnost posilovat imunitu. Ta je přisuzována i bylince nazývané kočičí dráp, botanicky Uncaria tomentosa, česky řemdihák plstnatý, také unkárie nebo vilcacora (vilkakora).
Jako kočičí dráp se označuje popínavá dřevina, která v jihoamerických pralesích dorůstá až do výčky třiceti metrů. Je typická srdcovými listy a trny, které u každého párového listu vyrůstají. Tyto trny vypadají jako kočičí drápky. Odtud také rostlina dostala své označení. Peruánští indiáni však vilcacoru nazývají kečua, v překladu svatá rostlina.
Léčivé účinky kočičího drápu spočívají v posílení organismu. Vilcacora posiluje imunitu, působí protizánětlivě, také proti virům a bakteriám. A to potvrzují i moderní vědecké studie. Kočičí dráp funguje jako silný přírodní antioxidant, podporuje regeneraci, působí proti únavě a kondici. Dokonce je pomocníkem proti stresu. A je toho ještě mnohem víc.
Místo, kde můžeš psát a diskutovat
zaujimave
neznám, ale díky za info
O této rostlině jsem už slyšela.
o rostlině čtu prvně