Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 14. 1. 2021
Líbí se mi

Pěkná prsa se stále nosí

Eva K.
Eva K.
Vloženo 14. 1. 2021
Líbí se mi
Pěkná prsa se stále nosí

Pěkná prsa se stále nosí

Zvětšení poprsí stále patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie. Není divu: na tuto operaci chodí ženy všech věkových kategorií - od plnoletosti až po zralý věk. Zatímco k omlazující plastické operaci musí žena "dozrát" věkem, po větších prsou touží většinou od okamžiku, kdy pozná, že větší už jí nenarostou. Na operační stůl proto uléhají nejen dívky sotva zletilé, ale i dámy po padesátce, které se rozhodnou handicap odstranit a jejich zdravotní stav jim to umožňuje.

Zvětšení prsou (augmentaci) je možné absolvovat už před plánovaným těhotenstvím, ale lékaři varují, že po porodu a kojení se prsa mohou poněkud změnit. Někdy se mohou změnit i k lepšímu, po kojení změknou a usadí se, někdy mohou ale poklesnout a jejich tvar může být výrazně horší. Podle nich je optimální s operací počkat až po dětech. Ale slečna, která chce řešit problém malých prsou hned, se nemusí bát, že by prsní implantáty měly negativní vliv na těhotenství nebo kojení.

Před zákrokem je velmi důležitá konzultace, kdy lékař zhodnotí stav prsů pacientky, vyslechne si její žádost na tvar a velikost prsů a doporučí možné varianty operačního výkonu, velikost a tvar implantátů. "V našich podmínkách nejčastěji používáme jemně texturované silikonové implantáty, které jsou hrubé na povrchu, a proto vykazují nejmenší riziko opouzdření a nezpůsobují ani jiná onemocnění prsu," objasňuje MUDr. Libor Kment z pražské kliniky Esthé. "Klientka si může vybrat z velkého množství tvarů a profilů - od různě vysokých kulatých implantátů po různě tvarované implantáty anatomické - a ve všech velikostech."

Plastičtí chirurgové doporučují velikost 200 - 350 ml, protože tak prsa působí přirozeně a je menší riziko, že kvůli své váze poklesnou. Touží-li žena po výrazném zvětšení a plném dekoltu, nabídne chirurg implantáty kulaté. Druhá možnost, implantáty anatomické, mají tvar kapky a nejvíc se blíží přirozenému vzhledu prsu a zejména u velkých velikostí působí přirozeněji. Podle tvaru a velikosti poprsí se pak implantáty vkládají pod prsní žlázu nad prsní sval anebo pod sval. Nejčastější operační přístupy jsou v dolní části prvního dvorce, takže v pigmentaci se jizva ztratí, anebo v podprsní rýze, při které se operatér zcela vyhne prsní žláze a jizva se případně viditelná jen při pohledu zespodu.

"Augmentace se provádí v celkové anestezii, stejně jako ostatní operace prsou, po ní následuje jedno až dvoudenní hospitalizace," popisuje plastický chirurg. "Všechny stehy se dnes většinou používají vstřebatelné, takže jejich vyndávání odpadá, během několika týdnů se rozpustí. Pokud jsou během operace zavedeny drény, odstraňují se za den až dva. Šest týdnů je nutné nosit podprsenku bez kostic ve dne i v noci a pět týdnů nespat na břiše. Po dobu 4 - 6 týdnů po plastické operaci prsou je vhodné překrývat jizvy prouškem nealergizující náplastí," uzavírá doktor Kment.

Má někdo z našich čtenářek osobní zkušenosti s vylepšením svého poprsí?

Anebo někdo z Vás plánuje tento zkrášlující zákrok?

Jsem zvedavá na vaše odpovědi.

 

Eva

 

Foto: Jaroslav Fikota

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 20. 2. 2021

děkuji, nechci

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 17. 1. 2021

Odpovědět
lemur
lemur 15. 1. 2021

Takové věci také neřeším.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 1. 2021

svá prsa neřeším, hlavně aby byla zdravá

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 1. 2021

mám opačný problém

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 550
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.