Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 21. 9. 2021
Líbí se mi

Ostruha patní kosti nám umí znepříjemnit život. Jak účinně na ni?

evabel
evabel
Vloženo 21. 9. 2021
Líbí se mi
Ostruha patní kosti nám umí znepříjemnit život. Jak účinně na ni?

Ostruha patní kosti nám umí znepříjemnit život. Jak účinně na ni?

Pociťujete uprostřed paty nebo na její zadní straně bodavou bolest při každém kroku? Bolí vás pata po zátěži, a to i v noci? Máte problém pro bolestivost paty ráno, když vstanete z postele, se rozejít? Pak nejspíše patříte k těm, kteří trpí onemocněním zvaným ostruha patní kosti.

Příčiny ostruhy patní kosti

Ostruha patní kosti nejčastěji vzniká používáním nesprávné obuvi, trvalým přetěžováním paty dlouhodobým stáním nebo při sportování. Ostruha patní kosti může však být i pozůstatkem poranění paty či patřit k onemocněním revmatickým.

Příznaky ostruhy patní kosti

K nejčastějším příznakům ostruhy patní kosti patří bodavá bolestivost v patní krajině, která se objevuje při nášlapu uprostřed paty, mnohdy i při pouhém doteku paty a může vystřelovat do plosky. Dále se může objevit zarudnutí paty, otok a později i různé nárůstky v oblasti úponu Achillovy šlachy.

Diagnostika ostruhy patní kosti

Jestli se skutečně jedná o patní ostruhu, spolehlivě prozradí obyčejný rentgenový snímek chodidla. Na tomto snímku pak v oblasti paty anebo v oblasti přípoje Achillovy šlachy je vidět drobný kostní zobáček – ostruha patní kosti.
 

Léčba ostruhy patní kosti obecně

Většinou nejdříve vyzkoušíme osvědčené „babské“ recepty - jako jsou obklady zelnými listy, kyška a roztoky kostivalu lékařského. Mnohem lepší a účinnější je samozřejmě návštěva odborného lékaře, který pro začátek předepíše protizánětlivou mast a rehabilitaci, tj. laser a ultrazvuk, případně doporučí používání individuálně zhotovených ortopedických vložek. Nutná je i úprava životosprávy a redukce nadváhy.
 

Léčba ostruhy patní kosti rázovou vlnou

Tento způsob léčby je léčebnou fyzikální metodou, patřící do skupiny mechanoterapií. Energie se přenáší na postižené místo vysokoenergetickou tlakovou akustickou vlnou (shock wave), která vyvolává v tkáni hojivé a regenerační procesy. Existují dva druhy rázové vlny, a to radiální a fokusovaná. Léčba rázovou vlnou má minimální vedlejší účinky (výjimečně se může objevit mírné zarudnutí kůže a lehký otok). Nejvyšší účinnost léčby vykazuje kombinace obou metod, kdy fokusovaná vlna ošetří bolestivé body a radiální okolní tkáně. Výhodou obou metod je kromě vysoké účinnosti také to, že metoda vykazuje dlouhodobý efekt. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
hannahbennett bennett 29. 9. 2021

I have found some masterpieces on this site and as a Research Analyst, it helps me during citation. In addition to this, if you have any queries related to the academic task then contact me at https://www.britishassignmentwriters.co.uk/

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 23. 9. 2021

Měla jsem to, je to bolestivé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 423
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.