Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Milena Kohoutová
Vloženo 15. 11. 2020
Líbí se mi

Originální víno pod stromeček? Usnadněte si výběr!

avatar
Milena Kohoutová
Vloženo 15. 11. 2020
Líbí se mi
Originální víno pod stromeček? Usnadněte si výběr!

Originální víno pod stromeček? Usnadněte si výběr!

Je mnoho příležitostí, ke kterým se víno jako dar hodí skvěle. Vánoce jsou jednou z nich, navíc už pomalu klepou na dveře. Usnadněte si výběr dárkového vína tímto srozumitelným průvodcem a nadělte svým blízkým opravdový originál!

Víno jako dárek má jednu obrovskou výhodu - potěšíte hned dvakrát. Poprvé při předání a podruhé, když obdarovaný odzátkuje láhev. Aby byl zážitek opravdu unikátní, zvolte archivní víno – každá láhev má vlastní příběh a je naprostým originálem. Stejně jako obdarovaný, proto vždy při výběru láhve vycházejte z toho, co o člověku víte a kombinací jednotlivých vlastností vína dojdete k nejlepšímu možnému výběru! 

Moudrost nebo mládí

 “Nejjednodušší způsob výběru archivního vína je volba ročníku podle roku, ve kterém se obdarovaný narodil. Stejně jako člověk, zraje i kvalitní víno s věkem, proto se nejčastěji darují již zralá vína lidem středního a vyššího věku. Mezi opravdové perly patří například italská vína typu Barolo zrající i 50, 60 nebo dokonce 70 let. Mladším lidem zase můžete udělat radost vínem mladšího ročníku, které je předurčené k archivaci a bude ještě několik let zrát,” radí sommelier a zakladatel online vinotéky Vinozarchivu.cz, který se jako jediný v ČR na archivní vína zaměřuje. Když pořídíte třeba trojici takových láhví stejného ročníků v dárkové kazetě, může je obdarovaný otvírat průběžně třeba za 5, 10 a 15 let a sledovat, jak víno v čase rozvíjí své kvality. Vybírat však nemusíte jen podle ročníku narození samotného obdarovaného, ale i dle roku sezdání páru, začátku studia nebo narození dítěte.

 Žena a muž, bílé a červené

 Ženy většinou dají přednost sklence bílého, muži často preferují víno červené. Obecně platí, že jako dárek se doporučují spíše vína suchá – to však rozhodně nevnímejte jako dogma. Nebojte se při výběru vína jako dárku popustit uzdu své fantazie a zajít o něco dál. Chutě obdarovaného se totiž mohou měnit například s ročním obdobím, ve kterém mu víno hodláte věnovat. V létě, k lehkým jídlům, se hodí bílé víno. V zimních měsících tělo i duši naopak příjemně rozehřeje sklenička červeného, proto může být ideální volbou právě na Vánoce.

 Oblíbená část světa

 Nabízí se rovněž možnost přizpůsobení výběru vína oblasti, ve které má původ. Znáte dotyčného dobře a víte, kam rád cestuje? Pokud miluje francouzskou přírodu, zvolte víno z Bordeaux, Burgundska či jiného proslulého francouzského regionu. Úžasná archivní vína ale také pocházejí z dalších destinací oblíbených cestovateli, jako je Itálie, Chile, Maďarsko, Izrael, Portugalsko a Španělsko.

 Nezapomeňte na doplňky

 Když už zvolíte tak krásný dárek, jakým archivní víno bezesporu je, bylo by škoda jej předat v papírové tašce. Láhvím nejvíce sluší stylová dřevěná kazeta, ve které se pak víno dobře uchovává i během další archivace. Připojte také speciální otvírák na archivní vína, který zajistí, aby se při otevírání nedrobil korek do vína. U archivních lahví totiž bývá zátka křehká.

Tip na vánoční dárek:

 

Dárková kazeta 3 lahví různých ročníků z vinařství Château Saint-Hilaire

Dárková kazeta 3 lahví vína z vinařství Château Saint-Hilaire sídlící ve vyhlášené francouzské vinařské oblasti Bordeaux.

 V ceně dárkového balení za speciální cenu

  • 1 lahev Médoc Château Saint-Hilaire z ročníku 2001
  • 1 lahev Médoc Château Saint-Hilaire z ročníku 2003
  • 1 lahev Médoc Château Saint-Hilaire z ročníku 2015
  • navíc dřevěná kazeta pro 3 lahve v ceně 499 Kč je v k této kolekci zdarma

 Cena: 1990 Kč s DPH

www.vinozarchivu.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
benca
benca 16. 11. 2020

Ja nepijem nic

Odpovědět
lemur
lemur 16. 11. 2020

My také již dlouho nic nepijeme.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 11. 2020

bohužel nemám ve své blízkosti nikoho, kdo by víno nějak extra pil a obecně žádný alkohol nekupuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 107
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.