Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 7. 3. 2016
Líbí se mi

Oleje pro vaši krásu: omladí a osvěží pleť, vlasy i nehty

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 7. 3. 2016
Líbí se mi
Oleje pro vaši krásu: omladí a osvěží pleť, vlasy i nehty

Oleje pro vaši krásu: omladí a osvěží pleť, vlasy i nehty

Přírodní oleje jsou prověřené  po staletí, vtírají se do pleti, vlasů i nehtů a dělají je krásnějšími.

 

Arganový olej

Pochází z jader stromu, který roste pouze v Maroku. V této zemi se výrobou arganového oleje zabívají pouze ženy a to v menších soukromých manufakturách. Celý proces je zpracováván ručně a po několik století stejným způsobem.  Považovat ho můžete za přírodní anti-aging sérum. Tento zázračný antioxidant je plný vitaminu A, E, omega-6 a omega-9 mastných kyselin. Vyhlazuje vrásky, zpomaluje stárnutí kůže, posiluje vlasy, pomáhá při akné i lupénce a jako každý olej chrání pokožku před vysycháním.

 

Kokosový olej

Poslední dobou se o něm mluví jako o zázraku na všechno a také jako o nejzdravějším oleji na světě. Dělá krásnou kůži i vlasy a má fantastické účinky na lidské zdraví. Zpomaluje stárnutí, působí jako prevence rakoviny a jako přírodní antibiotikum. Můžete si ho vtírat  kůže či do vlasů, vařit na něm a dokonce s ním i čistit a bělit zuby.

 

Makadamiový olej

Lehký olej z oříšků makadamie je zázračný zvlhčovač kůže. Bohatý na proteiny pokožku zároveň zpevňuje a regeneruje. Poměrně rychle se vstřebává. Používá se na celé tělo a vlasy. Ořechy  rostou na stromě jménem Makadamia trojlistá (Macadamia ternifolia), která může dorůst až do výšky 10 metrů. Makadamie je rozšířená zejména v australských deštných pralesích, odkud se v roce 1881 rozšířila na Havaj, kde byla používána jako okrasná rostlina.

 

Dýňový olej

Léčí ekzémy i akné, má totiž velmi silné regenerační a tišící účinky. Dýňový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny jako většina panenských olejů. Navíc je bohatý na přírodní látky, které zabraňují degenerativním procesům a stárnutí buněk.Z vitamínů jsou v dýňovém oleji nejvíce zastoupeny vitamíny skupiny B, C, a E. Dále obsahuje zinek, hořčík, vápník, železo, draslík…Ze všech olejů má nejvyšší obsah zinku. Výborný je i na vlasy. Hodí se pro ty polámané a poškozené, zabírá i na jejich nadměrné vypadávání. Pokud byste ho užívali vnitřně (1 lžičku denně), mohl by vám vyřešit kazivost zubů.

 

Na obrázcích je výroba arganového oleje...

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 21. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 10. 8. 2017

Mám arganový a kokosový

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 8. 2017

já mám nejraději kokosový olej

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.