Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 3. 5. 2019
Líbí se mi

Okurkové osvěžení pro tělo, pleť i vlasy. Už jste vyzkoušeli?

evabel
evabel
Vloženo 3. 5. 2019
Líbí se mi
Okurkové osvěžení pro tělo, pleť i vlasy. Už jste vyzkoušeli?

Okurkové osvěžení pro tělo, pleť i vlasy. Už jste vyzkoušeli?

Osvěžující, chutná, vhodná při dietách všeho druhu, o krásu pečující a navíc cenově dostupná – to je okurka „salátovka“. Okurku na našich jídelních stolech vídáme po celý rok. Asi nejvíce nám okurka přijde k chuti v létě, třeba jen dobře vychlazená, nakrájená na větší kousky a mírně osolená nebo v podobě různě ochucených okurkových či míchaných zeleninových salátů. 

Odkud okurky pocházejí?

Okurky patří do jídelníčku už 3 tisíce let. Salátové okurky pocházejí z Indie, okurky na zavařování mají svůj původ ve Střední a Malé Asii. Z těchto oblastí se okurky dostaly do Číny a poté i do Řecka a Říma. Římané je dále rozšířili po celé Evropě. První písemně potvrzené pěstování okurek na našem území pochází až z konce 16. století. Římané připravovali okurky na mnoho způsobů, pekli je, dusili i nakládali. Byli to právě oni, kteří jako první začali pěstovat okurky ve skleníku, přesněji pod slídou. U nás se okurky v 16. století jedly především syrové, někdy se nakládaly do slané vody, případně dusily. Od té doby se mnohé změnilo a okurky se v našich kuchyních připravují na mnoho rozličných způsobů.

Okurka je vhodná pro každého

Okurka obsahuje více než 95 procent vody. Není příliš bohatá na vitamíny, ale díky své nízké energetické hodnotě, obsahu minerálních látek (především draslíku, sodíku, vápníku a fosforu), bílkovin a mírně projímavým účinkům je velmi vhodnou zeleninou při redukčních dietách. Je také vhodná pro diabetiky. Okurkami se dá skvěle zasytit, dodat tělu vitamíny, minerály a stopové prvky a přitom přijmout minimální množství kalorií. Salátové okurky také ulevují při únavě a stresu, při pálení žáhy, odstraňují zácpu, působí blahodárně na ledviny a močový měchýř, zlepšují imunitní systém a posilují sliznici střev. Okurky jsou přírodním diuretikem, jelikož podporují vylučování moče. Mají také příznivý vliv na pleť, na růst vlasů a nehtů, na onemocnění dásní, pomáhají při zánětech a při redukci krevního tlaku.

Výsledek obrázku pro okurkové osvěžení

Okurka pro krásu

Mnohé v domácnosti zcela běžné suroviny se mohou proměnit ve velmi účinné přírodní krášlící a pěstící prostředky. Pomohou čistit, hydratovat a vyživovat vaši pleť i vlasy. Patří mezi ně i okurka, která v kosmetice dosáhla všeobecné obliby. Stejně blahodárně jako při vnitřním užívání se projevují její účinky i při zevní aplikaci. Látky v okurce obsažené mají očistnou funkci a působí na pokožku hojivě. Šťáva z okurek posiluje pružnost vazivových tkání, uvolňuje kůži, posiluje pružnost vlasů, vyhlazuje a pročišťuje pleť, zklidňuje záněty, popř. otoky očí a dodává pleti svěží a přitažlivý vzhled.

Okurka má na pleť kromě čistícího také vyhlazující a mírně stahující účinek. Nastrouhaná okurka s trochou mléka nanesená na obličej poskytne pleti osvěžující a tonizující efekt. Čištění pleti plátky okurky má pozitivní vliv především na pleť mastnou. Po horkém dni stráveném na slunci je ošetření okurkou vhodné a velmi zklidňující pro všechny typy pleti. Jednoduše pokrájená okurka na tenké plátky nebo jen její slupka působí skvěle jako hydratační pleťová maska. Výtažek z okurky totiž zabraňuje dehydrataci pleti a současně regeneruje její přirozenou obranyschopnost. Mějte však na paměti, že krásná a svěže vypadající pleť je výsledkem pravidelné péče a trpělivosti.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 4. 5. 2019

Ano, okurku používala už moje babička

Odpovědět
evabel
evabel 4. 5. 2019

Ovace
Ovace 14. 4. 2017

Vyzkouším

Odpovědět
evabel
evabel 14. 4. 2017

hudlenka
hudlenka 11. 4. 2017

já si dávám slupku z okurky na čelo, když mě bolí třeba v létě hlava...jinak kosmetika okurková mi nevoní, ale mojí dceři ano

Odpovědět
evabel
evabel 11. 4. 2017

Také to dělávám

Francis
Francis 11. 4. 2017

Výtečná zelenina pro vnější i vnitřní krásu

Odpovědět
evabel
evabel 11. 4. 2017

A funguje

konatovka
konatovka 11. 4. 2017

Naprosto souhlasím.

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 685
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.