Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

 Pája / LoveLifeFood
Pája / LoveLifeFood
Vloženo 1. 1. 2016
Líbí se mi

Odhalení tapiokových perel. Úžasně zdravá potravina

 Pája / LoveLifeFood
Pája / LoveLifeFood
Vloženo 1. 1. 2016
Líbí se mi
Odhalení tapiokových perel. Úžasně zdravá potravina

Odhalení tapiokových perel. Úžasně zdravá potravina

Na tapiokových perlách si rozhodně zuby nevylámete. Jejich využití je široké a dokonce jsou k našemu zdraví příznivé. Jak s nimi v kuchyni naložit?

Tapioka je škrob získaný z kořene esculenta rostlinných druhů Manihot. Můžete ho koupit v prodejnách zdravé výživy ve formě tapiokové mouky nebo slisovaných kuliček. O mouce jsme se již v jednom článku zmínili. Teď se ale zaměříme na samotné perly.

Tapiokové perly řadíme mezi bezlepkové potraviny se zdrojem karbohydrátů a s nízkým obsahem cholesterolu. Jeho výhodou je také rychlé zasycení na dlouhou dobu. Kromě vápníku, fosforu, draslíku a hořčíků je zdrojem kyseliny listové příznivé pro ženy, vitaminu B a železa.

Před třemi lety se internetem nesly zprávy, že jsou tapiokové perly zdraví škodlivé. Při výrobě na Taiwanu totiž část výrobku obsahovala průmyslový škrob namísto potravinářského, což může poškodit trávící orgány a ledviny. Škodlivé perly se ale do Česka vůbec nedostaly a zanedlouho byly staženy z distribuce úplně.

Využití perel v kuchyni

Tapiokové perly se k nám do Česka dostaly především jako nepostradatelná ingredience při výrobě Bubble tea. Kuličky si nejdříve ve vodě uvaříte a pak je smícháte s čajem. Důležité je dodržet poměr surovin. Recept naleznete například zde.

Zdroj: Pinterest

 

Dalším populárním receptem je tapiokový pudink. Kuličky nechte nejlépe přes noc naložené ve vodě. Rychleji se pak uvaří. Naložené kuličky uvařte v trojnásobném množství mléka, ať už kravském, mandlovém, rýžovém nebo kokosovém. Kuličky jsou ze začátku bílé, ale postupně se zprůhlední a mléko zhoustne. Recept na tapiokový pudink naleznete i na stránkách Ženy sro.

Tapioku se nebojte použít ani jako zahušťovadlo do polévek na způsob krupek, nebo jako krém do dezertů a ovocných koláčů. Jelikož má tapioka příznivé účinky při potížích s trávením, dobře poslouží i jako příloha k hlavnímu jídlu.

Rádi zkoušíte nové věci? Pak si třeba pochutnáte i na receptech s chia semínky. Nebo v mrazivém období ochutnejte netradiční horké nápoje.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 24. 6. 2018

O tom jsem nikdy neslyšela

Odpovědět
avatar

Taky z něj v práci vyrábím pudink. Že by to byl nějaký odvaz, to se říct nedá, ale jako lehká bezlepková forma desertu může být pro někoho ok. Mě to neoslovilo

Odpovědět
Majina
Majina 28. 4. 2018

zaujímavé,nemám skúsenosti s touto zdravou stravou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 660
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.