Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 11. 6. 2017
Líbí se mi

Od překyselení k rovnováze pomocí tří jednoduchých zásad

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 11. 6. 2017
Líbí se mi
Od překyselení k rovnováze pomocí tří jednoduchých zásad

Od překyselení k rovnováze pomocí tří jednoduchých zásad

Těžko říct, zda to v životě mají zásadoví lidé snadnější, no s určitostí mohu prohlásit, že ti zásadití jsou zdravější. Překyselený organismus je ornou půdou pro nemoci různého druhu. Od obyčejné chřipky až po vážná onemocnění. Takzvaný moderní životní styl tomu dost napomáhá. Stres, nezdravé jídlo, alkohol, cigarety, málo spánku, skoro žádný pohyb. To jsou faktory, které mají na překyselení velký vliv. Cítíme se pak unaveni, máme oslabenou imunitu a negativní emoce si s námi ošklivě zahrávají. Není třeba věšet hlavu, jde s tím něco dělat, vlastně stačí celkem málo. Stačí dodržovat tři jednoduché zásady a vrátit tak tělo i mysl do rovnováhy.

Zásada číslo jedna – citron

Touto zásadní jedničkou není žádné životní moudro, ale obyčejný citron. Nenechte se odradit kyselou chutí, citron má ve skutečnosti velmi silné zásadité účinky. Doporučuje se vypít každý den nalačno sklenici teplé vody s polovinou citronu. Dodáte tím tělu potřebné množství vitamínu C, zajistíte si antibakteriální ochranu, uklidníte žaludek, pročistíte krev a zahájíte detoxikaci. Navíc v letních měsících je příjemné popíjet vodu s citronem i po celý den. Přidáním máty nebo meduňky jistě nic nezkazíte. Citron, kromě jiného nádherně voní, takže má příjemný aromaterapeutický účinek. Pokud ještě pořád hledáte toho ideálního životního partnera, zkuste se zamyslet, zda by jím nemohl být právě citron.

Zásada číslo dva – pohyb

Ano, je to tak. Pohybem dokážeme v našem těle nastartovat procesy, které mají za následek snižování hodnoty pH. Optimální pH zdravého organismu se pohybuje kolem hodnoty sedm. Pohyb je proto pro zdraví zásadním faktorem. Musí být přiměřený. Méně je někdy více. Hlavně nás musí bavit. Proto si zvolte aktivitu, která je pro vás ideální. Nezapomínejte, že i obyčejná procházka znamená pohyb. Pokud nejste zrovna typ, který by rád trávil hodiny v posilovně, tak si klidně stanovte splnitelný cíl. Stejně jako s malým kašpárkem zahrajete velké divadlo, tak i s malým cílem lze dosáhnout velkých výsledků. Jeden dřep, shyb nebo klik denně je pořád víc než žádný.  

Zásada číslo tři – dobrá nálada

Humor je kořením života a já osobně miluji pikantní jídla. Udržujte se, milé dámy, v dobré náladě. Je úplně jedno jak. Existuje spousta možností. Následujte svou vášeň, pouštějte se bezhlavě a spontánně do věcí, ze kterých cítíte nadšení. Nebojte se změny, protože ta správná intuitivní volba přichází do tří vteřin. Je to úplně první myšlenka, která nás napadne. Když se naučíme poslouchat naši intuici, tak se jednoduše a hravě vydáme po té správné cestě nejen ke zdraví ale i ke štěstí. Smějte se a bavte se. I když vám zrovna není do smíchu, zkuste se usmát. Uvidíte jak blahodárný účinek to bude mít.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Zuzana Brozmanová 12. 6. 2017

voda s citronem je supr a teď ještě přidávám aktuálně do vody i květy bezu

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 12. 6. 2017

také piji vodu s citronem

Odpovědět
sipeji
sipeji 12. 6. 2017

já piji vodu s citronem už několik let každé ráno.

Odpovědět
avatar
Věra Bělinová 11. 6. 2017

Krásný článek, to mě hodně motivuje. Zítra kupuji citrony a jak píšete i pár cviků je víc než nic

Odpovědět
avatar
Zuzana Brozmanová 12. 6. 2017

to mám radost Věrko

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 204
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.