
Narazila jsem opravdu na suprovou knihu. Puntičkáře potěší puntičkářstvím (jídelníčky, rozpisy, nákupy, cvičební plány), méně vzorné čtenářky potěší benevolencí k hříchům a logickým popsáním toho, jak se tělo a jeho potřeby mění v závislosti na tím, jakými dekádami svého života procházíme.
Jasně, ve dvaceti strávíme šlehačkový dortík v pohodě, ve třiceti se pak stačí pohnout, ve čtyřiceti už nedopneme kalhoty. Mění se to mění...
Každý si z této knihy vybere to, co ho zajímá, mne třeba nejvíce zaujaly dvě věci - nesnídat a 4 hodinové pauzy mezi jídly. A rázem se cítím lehčeji. A méně přibývám na váze, nebo hubnu.
AUTORKY TU PROSTĚ BOŘÍ MÝTY, protože samy na sobě poznaly, že mnoho doporučení, rádoby i vědeckých, prostě nefunguje!
„Nadlidsky elegantní Joanna Lumley říká, že dost často nesnídá, jelikož má pocit, že když brzy ráno dodá tělu potravu, to potom začne chtít jíst více a více. „Zjistila jsem, že je lepší žaludek neprobouzet, protože pokud bych si dala velkou snídani, měla bych chuť na svačinku v 11 hodin a potom na oběd o třech chodech, pak odpolední sušenku při čaji a nakonec enormní večeři,“ říká herečka.
Další, kdo stojí v popředí bitvy o nesnídání, je ladná Liz Hurley s tvrzením, že svoji figuru si udržuje díky tomu, že ráno pije jen horkou vodu a občas espreso a jediné jídlo v jejím dni je večeře.
Někteří vědci podporují koncept přeskakování snídaně s tím, že její vynechání může znamenat méně zkonzumovaných kalorií, ne více. Němečtí vědci srovnali příjem potravy 280 obézních dospělých lidí a 100 dospělých lidí normální váhy. Účastníci byli požádáni, aby zaznamenávali všechno, co sní během dvou týdnů. U obou skupin velká snídaně prostě jenom přidala na kaloriích, které do sebe za den dostali. Ať už jedli snídani, nebo ne, nemělo to žádný vliv na příjem kalorií ve zbývajících částech dne. Jinými slovy to není vždy tak, že by velká snídaně byla vykompenzována menšími porcemi jídla přes den. Na Cornellově univerzitě bylo provedeno několik studií, které dodaly váhu argumentu, že zřeknutí se snídaně nemusí být nutně špatné – může pomoci hmotnost shodit, nikoli nabrat.“
Místo, kde můžeš psát a diskutovat
ha, mě už funguje jinak od 30
Dobrá kniha.