Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Život na prášky
Vloženo 28. 10. 2018
Líbí se mi

O hovně

avatar
Život na prášky
Vloženo 28. 10. 2018
Líbí se mi
O hovně

O hovně

Nedávno slavila naše dcera životní úspěch, když dvakrát za sebou (což dle mého optimistického názoru vylučuje náhodu) úspěsně použila nočník. Konečně! Jsou jí už čtyři roky, ale je trochu pozadu ve vývoji, takže se touto dovedností zabýváme u nás doma (a nejen doma) už víc jak rok. Ze všech stran nás zahrnují radami, jak to má správně fungovat, a varováními, že jestli ji to už nenaučíme, poznamená ji to do budoucna. I když nechápu, jak konkrétně (nevím o nikom, kdo by se to nakonec nenaučil), začínala jsem už mít strach a pochybovala jsem o sobě jako kompetentní matce a taky o ní.
 
 
Zkoušeli jsme ji tréningově posazovat na nočník a čekat na okamžik, kdy se jí teda začne chtít, ale to bychom při jejím zažívání museli bydlet v koupelně a ona by seděla asi čtyři dny v kuse. Zkoušeli jsme jí pantomimicky předvádět, co přesně má dělat (bez našeho či jejího hmotného výsledku, samozřejmě). Hrozili jsme jí a zlobili se (čehož teď lituju, protože to v ní asi vyvolalo nechuť k této činnosti a radši se s tím zašila někam do kouta). Snažili jsme si ji uplácet bonbóny a chválit až do nebes za náhodné dílčí úspěchy. Krmili jsme ji sušenými fíky a švestkami, dostávala na radu lékařů projímadlo (které jí už taky nechci dávat), vrátili jsme se k plínkám na spaní, protože jsem jí nechtěla převlékat několikery pyžamové kalhoty za noc, když to na ni zrovna přišlo..
 
A kde se tedy stala (děla) chyba? V tom, že jsme jí nevěřili, že tak, jako zvládla ostatní věci, zvládne i tohle, až na to bude čas, sama. A na naše snahy to uspíšit nám zvysoka ... Nakonec z toho měla velkou radost, pochlubila se nám všem a já jsem jí upřímně řekla, že se mi ulevilo a jsem ráda, že už máme za sebou nepříjemnosti s praním sedmer špinavých kalhotek za den. Dostala pusu, pochvalu a tento oslavný blog. Ať se jí v životě pěkně kaká!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Život na prášky 29. 10. 2018

Díky za komentáře

Odpovědět
Veru.Doudo
Veru.Doudo 29. 10. 2018

Gratuluji! A také jsem přišla na to, že nejlepší je netlačit a nechat dítě, až si k tomu (ke všemu) samo dozraje. Díky za sdílení vaší zkušenosti.

Odpovědět
L.u.c.i.e.h.a
L.u.c.i.e.h.a 29. 10. 2018

Mám 4 kluky a skazdým ti byki jinak. Například druhému, kdyz byl rok mel plinku jen na noc. Tretí nosil plínky este ve trech letech i pres den.... každé dítko to má jinak a netreba se stresovat pokud nepasuje do tabulek

Odpovědět
Tamara
Tamara 29. 10. 2018

Všechno má svůj čas.

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 29. 10. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 960
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.